Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik férjem?

Helyesen cselekszik férjem?

Figyelt kérdés

Édesanyja halála után férjem örökölt egy lakást amit múlt héten sikerült eladnia.Ez kisváros,de több millió forintról van szó.

Tisztában vagyok vele hogy semmi közöm hozzá,csak bánt hogy ez az ő öröksége,megvalósíthatta volna belőle az álmát.Ami egy pici nyaraló a horgásztó mellett.

Ezzel ellentétben férjem a két gyerekének adja az saját örökségét hogy még jobban boldoguljanak.Pedig nincs szükségük rá,mindkettőnek meg van mindene és jól is keresnek hiszen diplomásak.

Férjem így elveszi magától a lehetőséget egy boldogabb életre,egy jóval örömtelibb későbbi nyugdíjaskorra.

A két gyerekének meg sem fordul a fejében hogy visszautasítsák a pénzt,pedig örökölni elhunyttól szoktak.Édesapjuk pedig még él.

Kezdem utálni őket mert kihasználják férjemet.Ő meg van olyan bolond hogy észre sem veszi.


2021. máj. 7. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
72%

Khm, olvassunk a sorok között!

"férjem a két gyerekének adja"

Nem GYEREKÜNKNEK, hanem GYEREKÉNEK.

Magyarul: kérdező az új feleség, nem a gyerekek anyja.

Itt a magyarázat mindenre!

2021. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem adta fel.Azért zavar mert úgy tűnik már-már egészségtelen módon előtérbe helyezi a felnőtt,jól élő,jól kereső két gyerekét magával szemben.

A férjemre kicsit sem haragszom egyébként,őt sajnálom.

A két gyerekére haragszom amiért nem veszik észre milyenek.

2021. máj. 7. 12:39
 13/85 anonim ***** válasza:
93%
Miért, milyenek?
2021. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, attól függ. Van saját ingatlana a gyerekeknek? Azt maguknak vették vagy kapták? Ha nincs ingatlanuk, akkor valahol megértem. Ha van már nekik és eddig is sokat segített a férjed, akkor okosabbnak látnám befektetni, hiszen tudjuk, mire számíthatunk nyugdíjas korunkra.

Én megértem a kérdezőt is. Jobb bebiztasítani magunkat a nyugdíjas éveinkre, vagy egy betegségre, mint mindennel elhalmozni a gyereket, aztán beköltözni hozzá a kisszobába, mert nem elég semmire a nyugdíjam.

2021. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 A kérdező kommentje:

Van saját lakása a két gyereknek,igen maguknak vették.

Diplomásak,jól keresnek.

Férjem sok-sok éven át sokat költött rájuk,egyetem,esküvők,jogosítvány és kocsi.

2021. máj. 7. 12:44
 16/85 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez a jó szülői hozzáállás. Természetesnek kéne lennie annak, hogy a szülő maga elé helyezi a gyerekét. A férjed hadd döntse el, hogy mire költi a saját pénzét. Azzal se leszel sokkal előrébb, ha megutálod a gyerekeit, azzal a párodnak fogsz fáldalmat okozni.
2021. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
91%

Ha annyira nagy álma, akkor miért adta inkább nekik? Hogy az ő álmok teljesüljön inkább. Ez az ő önzetlen apai szeretetből fakadó döntése, amit tiszteletben kell tartanod.

A gyerekek pedig valószínűleg úgy lettek nevelve,hogyha ütnek, szaladj el, ha adnak, fogadj el. Persze én vissza utasítottam volna a gyerek helyében, ha valóban meg lenne mindenem. Azt nem írtad, hogy a férjed erősködött-e, hogy már pedig fogadjátok el, vagy ilyenek.

2021. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
89%
Nezd, amikor anyám eladta a nagyszüleim után örökölt házat, ő is ránk, a gyerekeire költötte egy nagyon kicsi részét kivéve, amit magának tett félre a majdani temetésére. Neki az okozott örömet, hogy nekünk adta a pénzt. Anno, amikor mondta, én is, a húgom is mondtuk neki, költse magára, de ő azt mondta, neki megvan mindene, amire szüksége van, inkább nekünk adja. Nem értem egy pillanatig sem úgy, hogy ez után vissza kellett volna utasítanom, vagy utálni való lennék, esetleg szégyellnem kellene magam.
2021. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, itt arról van szó, hogy ha közös gyerekek lennének, akkor szinte biztos, hogy neked sem lenne ellenedre ez.

El kéne fogadnod, hogy ő egy életen át másképp fog nézni arra a két felnőtt emberre, mint te. Mert neki a gyerekei, neked meg nem. Ha nincs gyereked, nagyon nehéz ezt megérteni. Ha van sajátod, akkor talán könnyebb.

Megj.: ha a férjed nem adta volna nekik az örökség összegét, valóban nem vehetnék rossz néven. De azt ostobaság elvárni, hogy visszautasítsák.

2021. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értem a férjedet, nem rendelnék mindent a gyerekeknek alá, főleg, hogy jelen esetben abszolút nem indokolt, de ha ezt akarta, akkor azt tiszteletben kell tartanod. Felnőtt ember, az ő döntése, gondolom nem kényszerítette senki.

Nyaralóval való siránkozására nem lennék kíváncsi, mert az már mártírkodás, ezt leszámítva nem tennék semmit. Az ő pénze, ő döntése.

2021. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!