Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyesen cselekszik férjem?

Helyesen cselekszik férjem?

Figyelt kérdés

Édesanyja halála után férjem örökölt egy lakást amit múlt héten sikerült eladnia.Ez kisváros,de több millió forintról van szó.

Tisztában vagyok vele hogy semmi közöm hozzá,csak bánt hogy ez az ő öröksége,megvalósíthatta volna belőle az álmát.Ami egy pici nyaraló a horgásztó mellett.

Ezzel ellentétben férjem a két gyerekének adja az saját örökségét hogy még jobban boldoguljanak.Pedig nincs szükségük rá,mindkettőnek meg van mindene és jól is keresnek hiszen diplomásak.

Férjem így elveszi magától a lehetőséget egy boldogabb életre,egy jóval örömtelibb későbbi nyugdíjaskorra.

A két gyerekének meg sem fordul a fejében hogy visszautasítsák a pénzt,pedig örökölni elhunyttól szoktak.Édesapjuk pedig még él.

Kezdem utálni őket mert kihasználják férjemet.Ő meg van olyan bolond hogy észre sem veszi.


2021. máj. 7. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
52%

#50

Nem kitalálok dolgokat, hanem a törvényről beszélek!

Te találsz ki teljesen jog- és életszerűtlen dolgokat, miközben továbbköltöd a sztorit!

Ha nincs házassági szerződésük a külön kasszáról, akkor nincs külön kassza!...ezt még neked is tudnod illene!

És márpedig nincs házassági szerződésük, mert akkor írta volna, de az előzetes kérdéseiből is kiderült.

2021. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
93%
Ez az ő döntése. Nem akarlak bántani, meg kötekedni, de ha a gyerekek közösek lennének, nyilván te is másképp látnád ezt. Minden szülő örül, ha támogatni tudja a gyerekeit, akkor is ha azok a gyerekek már felnőttek. A férjednek erre most volt lehetősége és kihasználta. Gondolom, nem a ti szátokból vette el a kenyeret ezzel a gesztussal.
2021. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 A kérdező kommentje:

47-es és 50-es.Kedves!Honnan tudod azt hogy milyen módon esetleg milyen pénzből segítettem időnként a gyerekemet.Elmondom ha már így érdekel,csakis kizárólag a saját pénzemből,ami már akkor ott volt a bankszámlámon amikor férjemet még csak nem is ismertem.Keményen dolgoztam is érte.Nem óriási összeg,arra elég volt hogy segítsek gyerekemnek amikor igazán szüksége volt rá.Például tavaly elvesztette a vírus miatt a munkahelyét.

Pont férjem az aki a "közös" jövedelmünkből költ ilyen-olyan formában a két gyerekére,hiszen ahogy jogilag megfogalmaztad nincs házassági szerződésünk.

Talán kérdezz máskor ha nem tudsz valamit mielőtt ítélkeznél.

2021. máj. 7. 14:39
 54/85 anonim ***** válasza:
93%

32-es, az már régen volt, hogy vásárolt ingatlannal el lehetett kenni az eladott ingatlanból származó jövedelmet.

2012-ben kivették a személyi jövedelemadó törvényből (csak a hülye fejekben még így él.)

2021. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy meg ha téged ez ennyire zavar,és nem tudsz napirendre térni tőle, kérdező, akkor beszélj a férjeddel meg a gyerekeivel :D


Féltékeny vagy...biztosan nem véletlenül írtad, hogy az ő gyerekeinek van lakása, a tiednek meg nincs. Meg ők diplomásak, a te gyereked nem. Ha igazán szeretnéd a férjed, örülnél, hogy legalább az ő gyerekeinek jó, ha már a tied csóró. Kisebbségi komplexusod van. Ennyi.

2021. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, kár volt feltenned, mert a válaszolók 80 százaléka kb. a másik oldalon áll, az elhagyott első feleség, aki persze, hogy a felnőtt kölkök pártján lesz, neked meg kuss, ez az ő véleményük.

Én nem adtam volna nekik a pénzt, csak akkor, ha nincs lakásuk, akkor megfeleztem volna, és lakás önerőre megkapták volna.

2021. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
64%
Ááá, kicsit sem magadnak akartad a nyaralót... :D Hehe, jól koppantál ;)
2021. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
26%

54: “ csak a hülye fejekben még így él.”


Igen, aszerint aki nem látta még a várostáblát kívülről.

A normálisak meg belátják, hogy van aki 2012 előtt-óta esetleg nem él Magyarországon és lehet hogy nem aktuális minden információ.


Én nem is gondoltam volna, hogy ekkora jövedelem-kiesésről lemond a kormány.

2021. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
98%

Ha a férjed régi vágya volt a nyaraló, de nem volt annyitok, akkor ÉN nem adtam volna el a lakást, hanem kiadtam volna. Közben megvettem volna hitelre egy nyaralót és a lakás bérleti díjából törlesztettem volna.

Aztán ha letelt, akkor még mindig el lehet adni azt a lakást és az árát elosztani a 2 gyerek között.

Így a gyerekek is megkapták a pénzt és a nyaraló is meg lett volna.

2021. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Az 59-es megoldása okos, szerintem olyannyira, hogy elraktározom a gondolatot! :)


A kérdésedre adandó válaszom kétirányú, mert mindkét szerepben válaszolok rá.


Édesapám él, és remélem, sokáig így is lesz! Nagypapám "örökségét" megkapta, és régi álmaként egy új kocsit vett, mert a mi gyermeki segítségünkkel eddig mindig csak használt autói voltak. Sem a testvéremben, sem bennem fel sem merült, hogy várjunk valami támogatást ebből, vagy ha felajánlja, elfogadjuk, vagy akár csak rákérdezzünk, mennyi volt az annyi, vagy mennyi maradt a kocsivásárlás után. (Azt igen, folyamatosan, hogy tududnk-e segíteni .) Sem a testvérem, sem én nem vagyunk milliomosok. Van hol laknunk, van munkahelyünk. Ő hitelt törlesztve saját házban neveli a gyermekét, én egyedülállóként albérletben élek, kényelmesen. Ez nem arról szól, hogy ki mennyire gazdag, hogy él. A nagyapám megdolgozott hosszú évtizedeken át a házért, a gyermekei örököltek utána, az Édesapám a rá eső részt költse úgy el, hogy a boldogsága üregkorára meglegyen. Neki fontos volt ez, és az ezzel járó szabadságtudat. Nekünk pedig Ő.


Ha örökölnék, és - a példa kedvéért létező - gyermekeim életkezdését tényleg kell segítenem, bizonyára így tennék, mert nagyobb örömöt okozna egy tartós segítségnyújtás nekem, mintha élményt gyűjtve elutazgatom a pénzt. Azonban ha már megalapozott az életük, önállóak (akár csak annyira, mint én most), akkor bizony képeslapokat kapnának tőlem, nem lovettát.


Kedves Kérdező! Igen, megértem a felvetésed, nincs bennem rosszindulat.

Azonban azt kell megértened és elfogadnod, hogy a személyes boldogság furcsa jószág, és nem mindig az okozza, amire vágyunk.

Ha a párod számára az az "önfeláldozás", "lemondás tudat" okoz nagyobb boldogságot, amit az elmesélt tette miatt érez, akkor így kellett cselekednie. Ha - ismerve magát - tudta, hogy nem tudná nyugodt lelkiismerettel élvezni a horgásztanyát, mert 1., okkal vagy ok nélkül, de önzőnek érezte volna magát, vagy 2., nem kívánt burkolt vagy nyílt (érzelmi vagy verbális) konfliktust a gyermekeivel, akkor is így cselekedett helyesen.

A gyermekei pedig olyanok, amilyenek, és olyan értékítéletet követnek, amilyet otthonról hoztak, és amit a szülővel való kapcsolatuk megenged.

(Édesapám testvérei az örökségük felosztásán évtizedes nehezteléseket felemlegetően vitáztak. Ezt hozták otthonról. Mi a testvéremmel az anyai résznél vita nélkül voltunk hajlandóak lemondani egymás javára aszerint, hogy kinek van rá nagyobb szüksége - Szerinte nekem, mert nincs lakásom, szerintem Neki, mert nekem nincs gyermekem. Ezt hoztuk otthonról.)


Szerintem hagyd, engedd el, és tedd boldoggá a férjedet aszerint, ahogyan azt Ti ketten meg tudjátok élni. A férjed és a gyermekei is aszerint élnek, amit örököltek, és mind úgy keresik a boldogságot, ahogy az érzéseik, tapasztalataik, élményeik ezt számukra lehetővé teszik.

2021. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!