Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről?Van valami ötletetek hogy ezt hogy lehetne megoldani? (Lent kifejtve)

Figyelt kérdés
A házunkban három hálószoba van, az egyikben én és a testvérem, másikban a szüleim, harmadikban a nagymamám van. Mióta elkezdődött ez az online oktatás, azóta elég nehéz ez az egész helyzet. A tesómnak muszáj a mi szobánkban tanulnia mert neki asztali számítógépe van, szóval ő nem tud mozogni. Én szoktam átmenni a szüleim szobájába és ott szoktam tanulni. Viszont elég zavaró hogy pl van egy online órám és akkor hallom hogy a szüleim ott matatnak az ajtó előtt hogy be akarnak jönni, meg siettetnek hogy végezzek(mintha ez rajtam múlna) Anya egészségügyi dolgozó, ma pont éjszakázik. Kérdezte hogy holnap hány órám van én meg mondtam neki hogy mennyi. Ő mondta hogy akkor lefekszik mamánál hogy tudjon aludni. De én emiatt kellemetlenül érzem magam mert olyan mintha kifúrnám a szobájából.. De másrészt ott van hogy nem maradhatok ki az online órákból, meg nekem ez olyan mint a rendes suli, szóval muszáj lenne ott lennem a szobában és tanulni..
2020. nov. 25. 20:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez az a helyzet, amikor nincs jó megoldás. Sajnállak titeket, az egész családot, meg az összes családot, akik ilyen helyzetben vannak.


Esetleg (bár nem biztos, hogy jó ötlet) nincs közelben lakó osztálytársad? Vagy az öcsédnek? Ha van, és át tudnátok menni tanulni, ezt mindenképpen először a szülőkkel beszéljetek meg, te is és az osztálytárs is.

2020. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
30%
Igen talán nincs jó megoldás, de kompromisszumos megoldásra szükség van. Én is sajnálok mindenkit, de az éjszakás nővérként dolgozó anyának is fontos lenne pihenni. Talán azokon a napokon, mikor éjszakás tényleg átmehetnél valakihez, vagy valamelyik másik szobába. De a szobátok kettéválasztásán is érdemes gondolkodni.
2020. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
65%
Konyha? Ha tesódnak online órája van, anyukád pihen, akkor gondolom a konyha szabad.
2020. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Osztálytársam nem lakik közelben, mert én ugye eredetileg kolis vagyok, csak mivel nincs suli, igy koli sincs...a legközelebbi osztálytársam kb 40km-re van.
2020. nov. 25. 21:46
 15/35 anonim ***** válasza:
79%
Akkor marad a szüleid szobája, illetve ha otthon vannak, akkor kérdezd meg tőlük, hogy hol tanulhatsz, náluk vagy a konyhában. Bármelyiket is választják, utána ne zavarjanak.
2020. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Konyha, vagy szoba leválasztás?
2020. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ha otthon vannak a szüleim akkor általában a konyhában vannak, meg mondják is hogy menjek nyugodtan a szobájukba, ők úgyis a konyhában lesznek. De egy 45 perces óra 35.percében már hallom hogy ott toporognak meg csoszognak az ajtóban hogy be akarnak jönni..
2020. nov. 25. 21:53
 18/35 A kérdező kommentje:
A szoba leválasztása jól hangzik csak ugye még meg kell beszélni a szüleimmel hogy mit gondolnak róla...
2020. nov. 25. 21:54
 19/35 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudjuk meddig fog tartani a jelenlegi helyzet, de most mindenki részéről szükség lenne toleranciára. Üljetek le együtt és beszéljetek meg egy kivitelezhető napirendet, beszéljétek meg ki kit szeretne, mindenki mondja el saját részről az igényeit, javasoljon egy lehetséges megoldást, majd közelítsétek az álláspontokat (mond el nyugodtan, hogy fontos tanulnod, de ezzel kizökkentenek, megzavarnak és hosszútávon ez lemaradáshoz, több következményhez vezethet) Valószínűleg nem fog olyan megoldás születni a körülmények miatt, ami mindenkinek jó, de kompromisszumosabb igen. És akkor mindenki tartsa magát hozzá és próbálja meg tiszteletben tartani a másikat a lehetőségekhez mérten a lehető legjobban. Most sokan nem látnak tisztán jelen helyzetben, sok a gond ezért előfordulhat, hogy a szüleidnek is beszűkült kicsit a tudata, életterülete és egyszerűen nem látják objektíven a helyzeteket.
2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
57%
*Ki kit szeretne = ki mit szeretne
2020. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!