Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről?Van valami ötletetek hogy ezt hogy lehetne megoldani? (Lent kifejtve)

Figyelt kérdés
A házunkban három hálószoba van, az egyikben én és a testvérem, másikban a szüleim, harmadikban a nagymamám van. Mióta elkezdődött ez az online oktatás, azóta elég nehéz ez az egész helyzet. A tesómnak muszáj a mi szobánkban tanulnia mert neki asztali számítógépe van, szóval ő nem tud mozogni. Én szoktam átmenni a szüleim szobájába és ott szoktam tanulni. Viszont elég zavaró hogy pl van egy online órám és akkor hallom hogy a szüleim ott matatnak az ajtó előtt hogy be akarnak jönni, meg siettetnek hogy végezzek(mintha ez rajtam múlna) Anya egészségügyi dolgozó, ma pont éjszakázik. Kérdezte hogy holnap hány órám van én meg mondtam neki hogy mennyi. Ő mondta hogy akkor lefekszik mamánál hogy tudjon aludni. De én emiatt kellemetlenül érzem magam mert olyan mintha kifúrnám a szobájából.. De másrészt ott van hogy nem maradhatok ki az online órákból, meg nekem ez olyan mint a rendes suli, szóval muszáj lenne ott lennem a szobában és tanulni..
2020. nov. 25. 20:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
A konyhaasztalon elfér a laptop.
2020. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudtok két normális fejhallgatót venni? Akkor tudnátok egy szobában tanulni a testvéreddel.
2020. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
33%
Ketten nem tudtok tanulni egy szobában?
2020. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom online órán hang is van.

Tanulásnál meg van, aki hangosan memorizál.

2020. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Thispain ***** válasza:
58%
Két fejhallgatóval, és két olyan zajszűrős mikrofonnal, aminél beállítható, hogy milyen irányból vegye a hangot, talán megoldható.
2020. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már ezt a fejhallgatós dolgot, de ne nagyon van értelme mivel egyikőnknek sem annyiból áll az óra hogy csak a tanár hallgatjuk. Kérdésekre kell válaszolni, könyvből felolvasni, matekfeladatokat levezetni szóban.. Szóval nekünk is beszélni kell, az meg nem a legkellemesebb mikor tegyük fel én azért nem tudok megszolalni mert a tesóm pont könyvből olvas fel a tanárnak.
2020. nov. 25. 20:46
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Ok, akkor ezek szerint te tudsz mozogni? Mert ha igen, akkor ne a szüleid szobájában tanulj, lehet a mamád rugalmasabb lenne most ilyen szempontból. Mindenkinek nehéz most ez a helyzet, viszont anyukádnak is ki kellene pihennie magát, a mamád viszont gondolom nem dolgozik éjszakás nővérként, így őt érintené ez most a legkevésbé rosszul szerintem. Ha jól értem és te tudsz mozogni (laptop stb) akkor te ülj máshová most szerintem.
2020. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Mama sem nagyon tud mozogni mert elég idős már és elég sokat fekszik, szóval őt sem könnyű mindennap mozgatni. Meg a WiFi sem ér el a szobájába teljesen mert az a ház végében van, a router meg a ház elején. Nem volt eddig ilyen szar a WiFi csak most hogy minden középiskolás meg egyetemista otthon van eléggé leterhelt lett a net. Mármint ezt a netes pasi mondta mikor felhívtuk, de nem csak mi panaszkodunk rá.

Amúgy próbáltam már mamánal tanulni csak folyamatosan megszakadt a kapcsolat a Google meetben..

2020. nov. 25. 21:05
 9/35 anonim ***** válasza:
16%
Mekkora a szobátok a tesóddal? Nem tudjátok leválasztani ideiglenesen egy fallal/álfallal? Esetleg egy sarkot is le lehetne választani és tényleg használni a zajszűrős fejhallgatót mellé.
2020. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
27%
Mármint a szobát kettéválasztani vagy egy kis részt leválasztani.
2020. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!