Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a helyzetről?

Mi a véleményetek a helyzetről?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom költözne otthonról. Van egy kis megtakarított pénze. 23 éves elmúlt, szeretne belekezdeni a saját életébe, ezt viszont ellenzik a szülei.

Olyannyira, hogy azt mondták neki, hogy ha elköltözik ne is keresse őket többet, meg hogy ha elhagyja a családi fészket többé nem a család tagja... Én el sem akartam hinni..., én albérletben élek, pár jóbarátommal, még mindannyian tanulunk, hozzánk költözne, még lenne hely neki.

véleményem szerint ez teljesen abnormális viselkedés a szülők részéről, szerintem inkább támogatni kellene ilyenkor az embert.

Én azt mondtam neki, próbáljon beszélgetni erről a szüleivel, hogy ez így nem teljesen normális...

Ti mit tennétek? Mi a véleményetek az egész szituációról?


Minden választ nagyon köszönünk!


2019. dec. 9. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Idióták a szülei.
2019. dec. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon jó ötlet egy baráti társasággal az ő korában összeköltözni. A kérdés, hogy van -e jövedelme, vagy a szüleire szorul így is, mert akkor beleszólhatnak, ha ezt nekik kell fizetni hosszú távon.
2019. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
27 éves fiam van. Én mindig támogatom, és ha úgy döntene, hogy külön költözne tőlünk, abban is támogatnám teljes bedobással. Néha már vágyom arra, hogy kilépjen a nagy világba. De úgy látszik valamit rosszul csinálok, mert jól érzi otthon magát. Van külön szobája, azt csinál amit akar. Van hogy hónapokig nem látom, mert barátnőjénél van, van amikor minden nap a nyakamban liheg. Nem zavarom el, de én mint anya úgy vagyok vele, hogyha egy felnőtt gyerek lépni akar a nagy világba, akkor menjen, és lépjen. Zsarolni sosem szabad senkit sem érzelmileg sem máshogy.
2019. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van jövedelmünk, egyikünknek sincs az hogy hazajárnánk kéregetni pénzt, mindenkinek van melóhelye...
2019. dec. 9. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
nem normális a szülők reakciója
2019. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én nem próbálnék ezek után beszélgetni velük, mert a rossz szájíz ott maradna. Felnőtt, önálló emberként mindenki azt csinál, amit akar.
2019. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék? A cuccaimmal a kezemben közölném, hogy nem is akarok egy olyan család tagja lenni, akik ahelyett, hogy támogatnák, az önálló életemet, inkább érzelmileg zsarolnak. Majd jól becsapnám az ajtót, és vissza se néznék.


Nem a gyerek, hanem a szülők fognak több mindent veszíteni, ha kitagadják a családból. Rengeteg élményt, a fiúk esküvőjét, az unokázást, stb.


Nem kell, hogy bűntudatot érezzen a barátod, a szüleinek is joguk volt arra, hogy családot alapítsanak a szülőktől függetlenül, a barátodnak is minden joga meg van ehhez.

2019. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem normálisak a szülők, meneküljön onnan.
2019. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

sajnos a szülők még nem állnak készen a gyerek elvesztésére. nincs mit tenni, ott kell hagyni őket, mert ha enged az érzelmi zsarolásnak, örökké ez lesz.

biztos vagyok benne, hogy meg fognak puhulni, csak hagyni kell őket.

2019. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg azért mondták ezt,mert nem akarják hogy utána hazajárkáljon pénzt kuncsorogni.Hiába van munkahelye.
2019. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!