Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a helyzetről?

Mi a véleményetek a helyzetről?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátom költözne otthonról. Van egy kis megtakarított pénze. 23 éves elmúlt, szeretne belekezdeni a saját életébe, ezt viszont ellenzik a szülei.

Olyannyira, hogy azt mondták neki, hogy ha elköltözik ne is keresse őket többet, meg hogy ha elhagyja a családi fészket többé nem a család tagja... Én el sem akartam hinni..., én albérletben élek, pár jóbarátommal, még mindannyian tanulunk, hozzánk költözne, még lenne hely neki.

véleményem szerint ez teljesen abnormális viselkedés a szülők részéről, szerintem inkább támogatni kellene ilyenkor az embert.

Én azt mondtam neki, próbáljon beszélgetni erről a szüleivel, hogy ez így nem teljesen normális...

Ti mit tennétek? Mi a véleményetek az egész szituációról?


Minden választ nagyon köszönünk!


2019. dec. 9. 20:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem ertek egyet ezzel a szülői viselkedéssel. Fiaim vannak, nehez őket elengedni, de ez az élet rendje. Viszont! Nem gondolom, hogy örökre meg kell szakítani velük a kapcsolatot, és soha feléjük se nézni. Ez egy dacolás, egy erőfeszítés, háha ezzel visszatartják. Amit javasolnék: akármilyrn támadás jön a szülők felől, kiabálás, ajtócsapkodás, a barátod higgadtan csomagoljon össze, költözzön, ne veszekedjen. Aztán utána kicsivel beszeljen erről velük. Hogy lássák, attól még a szülei maradnak, szereti őket, ha nem is velük él. A szüleinek ez nagyon nehéz lehet, persze, nem normális, de valószínű nincsenek olyan barátaik, hobbijuk, ami leköti őket. Majd lesz. Biztos szeretik a barátodat, és félnek hogy nem fog feléjük se nézni. Az ember monf olyat, amit megbán.
2019. dec. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nettó érzelmi zsarolás a szülők részéről.

Meneküljön!

2019. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Inkább örülnének, hogy idősen képes, és akar is önállósulni!
2019. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*ennyi idősen
2019. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egészségesek a szülők? Gondolom, hogy írtad volna, ha nem lennének egészségesek.

A fiúnak nem tetszik az otthoni légkör? Sakkban tartják a szülei, utasítgatják, még mindig "nevelik"?

Szerintem menj el hozzájuk és a Te jelenlétedben a fiú hozza elő a témát, de Te ne avatkozz a beszédbe, esetleg nyugodt hangon ki-kibővíthetnéd a barátod beszédét, vagy válaszolnál Te is a szülők kérdésére. Ne hagyjátok veszekedéssé fajulni a beszédet. Józanul érveljetek, ne hangerővel.

2019. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!