Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek errol a...

Mi a véleményetek errol a helyzetröl?

Figyelt kérdés

Elváltam 3 éve (N). Ö adta be a válási papirokat, utolag egy évre rá már házas volt, azzal a növel akit en is ismeretem, aki bejart a házunkban, bocsánat, parokianban, mert ö reformatus lelkipasztor, a no akit elvett peddig templombam a kántornö.valoszinu ez volt a válasi ok. emelett az en volt anyosom egy hárpia volt.

Van egy kozos 4 eves kisfiunk. akkor 6 honapos volt csak, tervezett baba (mondvan inkabb en akartam), de hazasok voltunk es 6 eves patkapcsolat alt elottunk.

a kerdes az: valas utan ugrandozott jobra balra hogy kell neki sok lathatasi program kapot is (2 teljes napot egy heten/nala alvasal), sosem tartotta be, utolag en inditottam egy masik akciot, szukitett programmal (beleegyezet a rovid programbam amit en felajanlottam). 1 nap egy honapban. ott alvas nelkul. ezt sem tartja be. 10 honapja nem volt. mifele ember/ szeretet van az ilyenben a sajat gyermeke irant? (ugy ertettem az uj felesege is tiltja).

nekem van egy un parom, 2 es fel eve, gyonyoru hamornikus a csalad, vettunk kozos lakast, ugy foglalkozil a picivel mint a sajtjaval, szeretnenk meg egy babat, viszont megfordult a fejunkben az h o fogadja orokbe, marmint vegye fel a nevere, ha mar az verbeliapja beleegyezne. viszont kuldi a gyermektartast. mit valasztanatok? orokbe fogadas es gyermektaras nelkul vagy gyermektartas es az apja neven maradjon?

a mostani parom van a gyermekel foltyon, kozosi csaladi kirandulasok, stb. a verbeli apjaval semmi kozos elmenye sincs. koszonom



2020. febr. 4. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a gyerekem boldogsága lenne a legfontosabb, nem szaros 20-30 ezer, amit gyerektartaskent kapok.

Egész életében szarul fogja érezni magát és mindig azt fogja hinni, hogy pl a párod őt kevésbé szereti, mint a tesóját. Emellett amiatt is szomorú lesz, mert az ő apja sehol.

Szerintem ésszerű lenne, ha örökbefogadná. Persze nem kell eltitkolni, hogy mi volt a verszerinti apával, viszont jobban a család része lenne, ha a nevére venné a párod. Nagyon szép gesztus szerintem.

De persze az exednek le kell mondania róla először

2020. febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még a biroságon is csodalkoztak hogy hogy egy " apa" ennyire konyen egyezik bele rovidebb lathatasi programban, stb es mennyire elmaradt a nagy felyhajtas utan minden. sosem kerdez a gyermek felol semmit, szeptemberben kaptam tole az utolso uzenet, amiben kozolte hogy 2-3 honapignbiztos nem tudd jonni. tavaly aprilis vegen latta utoljara. 2szer jott hozza 2019-ben
2020. febr. 4. 09:11
 3/6 A kérdező kommentje:
nem biztos hogy lemond rola mert ettol sokkal gogosebb. ezert is kuldi lelkisimeretesn a gyermektartas hogy papiron mutassa mennyire lelkisimeretes a vilagnak. es ennyi.
2020. febr. 4. 09:12
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nos, nem tudom hány évig voltatok házasok, de tudod partner 2 se biztos, hogy őrök élet ám. Nem, nem jutna eszembe az örökbefogadás.
2020. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek apjának kell lemondani a gyerekéről ahhoz, hogy más örökbe fogadja! Ismered az új párodat annyira, hogy képes rá? Két és fél év nem sok, az exedet hat év után sem ismered igazán, ha most meglepődsz a viselkedésén.

A volt anyósod (aki hárpia volt) hogy kapcsolódik a történethez? Neki kellett volna megakadályozni, hogy a férjed elhagyjon? Semmit nem írsz róla az erősen negatív jelzőn kívül. Szimpátiát ébresztenél bennünk saját magad iránt?

A gyereknek tudnia kell, ki az apja. A nevelőapa akkor fogadja örökbe, ha több idő telt el, és ha nem tesz különbséget a régi és az esetleges vér szerinti között.

Remélem, ezt az újabb kistestvért nemcsak te akarod...

2020. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, szerintem ismerem. teljesen más szintu a kapcsolatunk, en nem jartam nyito szemmel annak idején. a volt anyosomat csak azert hoztam témába mert neki is sok köze volt a torténtekhez,mint válasi ok. en nem birtam az o gondolkodasat es amiket o csinalt, o sem birt engem. a exem mindig kerte birjam ki mert mas lesz kesobb kulon csaladban, hitegetet, es nen lett mas. ok de kerdem én akkor, mi értelme a közös gyermeknevelesnek? mi ebben a kozos? en sosem akadalyozom meg, azert nem ismeri jo forman az apjat mert Ö nem jon, szinte letagadaja. en nagyon sokszor irtam neki, hogy nem jott ma sem a gyermekeihez. értelme ennek igy? en nem latom. sosem volt vele setalni, egy jatszoteren, sosem vette ki az ovibol, es sorolhatnam.

igen, a mostani parom egy angyal,mivel jo ideje egyutt is elunk, midnenbe segit, megtudunk szepen minden beszélni. o va velunk ha a gyermek beteg, o aggodik ha valami van, o viszi a gyermelet reggelente oviba, sot ha vmi tovabbkepzesen vagyok, vigyaz rá, foz neki, altatja sokoszr este is ha en itthon is vagyok. jobban szereti mint mas apa a sajátjat. ezert kepzelem ezt :)

2020. febr. 4. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!