Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/185 anonim ***** válasza:
54%

""Nem hánytorgatok fel semmit, de attól még tény, hogy ha bármiféle segítség kellett -akár anyagi, akár fizikai- mi segítettünk nem a barátnője, most meg előbb mehet mint mi, mert ő sok jó tanácsot tud adni, mert nemrég szült."


Ezzel nálam el is vágta volna maga alatt a fát, az biztos. Ha a barátnő annyival fontosabb, annyival jobb, akkor hívja ot, amikor segítség kell, én meg mennék havonta kb egy félórára, rápillantani az unokára."


Ez nálunk is így volt: Két nagyszülőpár kitiltva 4 hétre, de a barátnő már 2 hét után mehetett hozzájuk. Oké, ő döntése, de ez már nálam alapokat döntene, na ez már a saját lányomnál is.

2019. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/185 anonim ***** válasza:
15%

" És ha a nagymama látja ebben a két hétben a gyereket fél órára, akkor mindjárt nem fog hozzászokni az apjához a kicsi."


Fél órára? Ne viccelj! Mi 10 perces "tisztelgő" babalátogatásra szerettünk volna menni, össze volt készítve az ajándékcsomag. Ketten: férjem, és én. Halk szavú, kulturált, tiszta emberek vagyunk (nem is kérdés, csak írom, hogy nem tajparaszték). Ennyi sem volt megengedve, májusi gyerekhez. Tehát 4 hétig semmi kontakt. Fél óra??? Jesszus:(((((

2019. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/185 anonim ***** válasza:
21%
Amugy azt honnan veszitek, hogy az apuka 2 hétig otthon lesz?
2019. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/185 anonim ***** válasza:
20%
A kérdezőtől, utolsó. Bár ismerek olyan apukát, akit annyira érdekelt a gyereke, hogy ebből a két hétből egy hetet horgászni meg szórakozni volt a haverjával, annyira érdekelte a gyereke. Az asszonnyal meg közölte hogy a gyerek az utána is ott lesz, hülye lenne nem eltűnni egy hétre pihenni.
2019. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/185 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem jól döntött a lányod. Sokat jelenthet a hármójuk kapcsolatának, ha tényleg jól használják ki azt a két hetet.

Te meg még unokázhatsz vagy húsz évnyit utána, nem maradsz le semmiről.

Mondom ezt kortársadként.

Mint fiús mamának persze eleve benne van a fejemben, hogy nem sertepertélek a gyerekeknél a még a legjobb szándékomból se, a saját kívánságomra. Csak, és kizárólag akkor, ha az mindnyájuknak tökéletesen megfelel.

2019. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/185 A kérdező kommentje:

Ma újra átbeszéltük a lányommal, hogy semmi segítség nem kell, hármasban szeretnének lenni, így megbeszéltük a férjemmel, hogy -ha már mindketten erre tartogattuk a szabadságunkat- akkor ki is vesszük és elmegyünk nyaralni 10 napra.

Miért nézegetnénk egymást 2 hétig otthon.

Majd ha hazajöttünk meglátogatjuk őket, de a férjem azt mondta, hogy nem szeretné mégegyszer meglátni, hogy a lányunknál főzök, takarítok. Legyünk csak nagyszülők, heti pár órára, a többi nem mi dolgunk.

2019. szept. 11. 19:14
 107/185 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom kérdező, hogy hány éves vagy, de rendkívül maradi a gondolkodásod.

Egyszerűen éretlen vagy, játszmázol - a kedves nagypapi is, hogy szerinte elég lesz ezek után fél óra.

Én ötven évesen 2 gyerek anyukájaként, teljesen megértem a lányod. Biztos, hogy túl sok vagy neki. Mi ez az adok-kapok játszma?

Engedd végre el! És nőj fel!

2019. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/185 A kérdező kommentje:

Vagyis? 107-es? Te mit tennél?

Ülnél a lakásban és várnád hátha megszólal a telefon?

Mennyi ideig kell készenlétben lennem, hátha szükség van rám?

Ha segítenék az sem jó, ha elmegyek és hagyom őket, az sem jó!

Akkor mi a jó megoldás?

2019. szept. 11. 19:54
 109/185 anonim ***** válasza:
77%
Nem egyedül dönteni se neked, se neki, hanem egymással megbeszélni, az nem opció?
2019. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/185 anonim ***** válasza:
67%

Normális emberként és normális szülőként viselkedni.

Sok szereped lesz még a lànyodék életében, és nemcsak főzés és takarítás, attól, hogy 2 hétig (!) szeretnének kettesben, pontosabban hármas maradni, ne játszd a sértődöttet!

2019. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!