Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
 131/185 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy vicces, hogy eddig mindenki azt mondogatta, hogy jajj csak fél órára menne a kérdező és ezt miért nem bírja ki anyuka, most meg kiderült, hogy a lány megkérdezése nélkül(!!!) kollektíve szabira mentek, most meg hirtelen nem téma a jajjcsakfélóra. :D Mert ugye nyilván reális, hogy a szupernagyi csak fél órát akar, és rosszgonoszhálátlan lány, véletlen sem akart két hétig a nyakukon ülni... ugye... mert akkor nem kéne a sértődött hiszti azon hogy nem ülnek otthon falat nézni. A jajjcsakfélórához nem kellett volna két hét szabi eleve.


Innentől kezdve minden más csak játszmázás és duzzogás, mert nem minden úgy van; ahogy nagyika elképzelte.

2019. szept. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/185 anonim ***** válasza:
56%
Kíváncsi lennék a történet végére. Van egy olyan érzésem, jogy apuka úgy gondolja, hogy a munka fáradalmait majd kipiheni a 2 hetes szabi alatt.
2019. szept. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/185 anonim ***** válasza:
58%

131!


Szövegértés nulla. Figyi: "-ha már mindketten erre tartogattuk a szabadságunkat- akkor ki is vesszük..." Tehát azért nem vették ki eddig szabadságot, hogy ha majd segíteni kell a gyereknek, ne kelljen azt mondani, higy "nem tudok menni dragán, dolgozunk mindketten". Mivel hisztis kisasszony nem tart igényt a segítségre, sőt, látni se akarja őket 2 hétig, ki is veszik a szabadsagot árra az időre majd és a készenléti szolgálat helyett nyaralnak egy jót. Amúgy mifelénk nem szokás se megkérdezni, se engedélyt kérni a gyérektől a szabadságra.

2019. szept. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/185 anonim ***** válasza:
68%
Hát ne haragudj kérdező, szánalmas egy anya/nagyszülő vagy... Édesanyám magától mondta, hogy az első hetekben CSAK akkor jön, ha szükség van rá, egyébként szeretne időt adni arra, hogy igazi család lehessünk. Nekünk is szükségünk volt 2 hétre hármasban. Az nem normális, hogy szegény gyerek még ki sem jött, de a kedves nagyszülő már megy és kapkodja ki az anyja kezéből mert jajdecuki és jajdepici. Ez nem segítség. Majd babázol ha nagyobb lesz, szerencsétlenek hadd éljenek már egy picit családként azelőtt, hogy ti odapofátlankodnátok “csak egy babanézésre”, amihez érdekes módon mindkettőtöknek 2 hét szabi kellett.. ezt normál esetben az apuka veszi ki, nem a kotnyeles mamika. És arra még nem gondoltál, hogy a barátnő, mivel feltételezem nem fiatal, és a mai világban nevel gyereket, jobb tanácsot tud adni mint te, a hisztis fejeddel és a 30 éves tapasztalataiddal? Biztos vagyok benne, hogy ebben a sztoriban az sántít a legjobban, hogy te “csak” azt csináltad, amit kértek és mondtak és egy percig nem okoskodtál.. aha. Menjetek csak nyaralgatni, remélem ezután rájön a lányod milyen anyja van, és ráhúz még vagy 6 hetet...
2019. szept. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/185 anonim ***** válasza:
63%

#134 Nem értem, hogy miért sértegeted a kérdezőt? Jól esik?

Ez a történet röviden erről szól: "Anyu, baj van, kéne a munkád.... Anyu, baj van, kéne a pénzetek... Anyu, nincs baj, két hétig a színedet sem akarom látni."

Ez így nem működik. Ha a családalapítás sz*r részébe bele lett vonva kérdező, akkor úgy lenne helyes, ha a jó részénél is ott lehetne.

Az én anyám is 2 hét szabit vett ki, és nem járt a nyakunkra. Otthon volt, pihent, azt beszéltük meg, hogy eljön fürdetésre esténként, amúgy meg akkor jön, ha hívom.

A gyereke szült gyereket, nem a szomszédé, ez nekik is egy nagy élmény.

2019. szept. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/185 anonim ***** válasza:
65%

#133 neked se megy a szövegértés. Ha a cuki nagyika csak icipicit látni akarná a babát, amire ki lett élezve a történet, hogy ajcsipuszifélóramegyünk, akkor fel sem merült volna benne, hogy szabin csücsüljön otthon ebben az időszakban. Ha az a terv, hogy szabin csücsül, akkor nem fél órát akar, hanem a lány nyakára telepedni. Ennyire egyszerű.


Amúgy felénk meg divat egyeztetni a szabi idejéről a családdal, ha velük akarok programot ezidőalatt. Ez kisbaba nélkül is így normális, nem kész helyzet elé állítom a másikat, aztán bevágom a hisztit, ha nem úgy lesz, ahogy kitaláltam.

2019. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/185 anonim ***** válasza:
60%

136!


De, nekem nincs szövegértési problémám. Van egy terhes kismama, aki igénybe vette az anyját a terhesség alatt kvázi mint ingyen bejárónot, mert annyira terhes volt. Na szerintem 1000 emberből 999 azt gondolná az anyuka helyében, higy ha terhesen nem bír takarítani az a szerencsétlen, akkor egy újszülött mégannyira se, hát biztosan szükségük lesz az első hetekben továbbra is az ínyben bejárónore.

NEM akartak velük programot, segíteni akartak. Tudod, ugyanazt csinálni, amit a terhesség alatt a draga királylány elvárt az anyjától. 😙

2019. szept. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/185 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg sehol nem látom, hogy kész helyzet elé lettek volna állítva, Vagy arra gondolsz, hoyg a nagymama bejelentettem nyaralni mennek? Ezzel pontosan minisna probléma, ha amuyg se akarja noket látni?
2019. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/185 anonim ***** válasza:
79%

Azért remélhetőleg két hetet csak ki fog bírni.

Ezért kell egyébként vigyázni az “önzetlen” segítséggel, kitakarítok, megfôzök elvileg pusztán szeretetből, de amikor valami nem úgy alakul, ahogy én azt elvárom, akkor egyből jön a sértődés, hogy jó, akkor én nem is megyek többet takarítani és főzni...

Most döntsük már el, hogy mi a család, szeretetközösség vagy emberek, akik mindenféle kölcsönösen előnyös alkukat kötnek egymással.

2019. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/185 anonim ***** válasza:
78%

De egyébként miért nem lehetett ezt előre megbeszélni?

Miért nem mondták meg a kérdezőnek, hogy Mami, az első két hétben hármasban akarunk otthon lenni, ne vegyél ki szabadságot! Köszi!

2019. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!