Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is "égbe kiáltó...

Szerintetek is "égbe kiáltó bűnt" követtünk el?

Figyelt kérdés
A történet még januárban kezdődött. Akkor házasodtunk össze a most már férjemmel. Kis esküvő, két tanú, mert mi így akartuk. Na azóta a rokonság megőrült. Szegény szüleim hallgatják főleg, hogy "hogyan képzeltük mi ezt", meg " hogy lehet őket semmibe venni"... stb. Nem is sorolom. A lényeg: ma beállított hozzánk a nagynéném és az unokahúgom. Jövetelük célja, hogy közöljék: tekintsük semmisnek a májusra az unokahúgom május végére szóló esküvői meghívóját. Mert ha mi így viselkedtünk, nem érdemlünk mást. Erre a férjem közölte, hogy ok, nincs gond. Na ezen felhúzták magukat, iszonyatos patáliát kezdtek rendezni. párom, még mindig nyugodt hangon közölte, hogy viszont mi szeretnénk visszakapni most azt az összeget, amit még fél éve, pont az esküvőre kért kölcsön az unokahúgom. Erre a reakciót már nem is írom le. Minden voltunk, csak rendes ember nem. A nagynéném visítva mondta, hogy holnap megkapjuk a pénzt. Biztosan csak irigyek vagyunk, hogy Évikének bezzeg tisztességes esküvőt szánnak. erre én, hogy a mi esküvőnk azért volt olyan, amilyen, mert mi így akartuk. És ha ők ezt nem képesek elfogadni, akkor ne akarjanak " tisztességes esküvőt" a mi vagy éppen a szüleim pénzéből rendezni. Tőlük is kértek ugyanis, elég sokat. Most sem tudok napi rendre térni a dolog felett. Másnak is ilyen h.lye a rokonsága, vagy csak minket vert meg ilyennel a sors? Ti mit tettek volna a helyünkben?

2013. febr. 26. 22:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
97%
19: nálatok igen, akkor ünnepeljétek. Másnak viszont ehhez nincs kedve, attól szeretheti a rokonait, hogy nem akar nagy felhajtást. Nem tudom miért nem lehet toleránsnak lenni a másikkal és miért kell ráerőltetni a saját igényeteket.
2013. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
95%

Ha szeretek valakit, azt akarom, hogy neki jó legyen, nem azt, hogy engem szórakoztasson.

Ha kéttanús esküvőt akarnak, őket az teszi boldoggá, akkor engem is boldoggá tesz, hogy ők boldogok.

2013. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Snapette ***** válasza:
100%
Miért is tartozik bárki a rokonainak az élete darabkáival csupán a rokoni kapcsolat miatt? Alanyi jogon senkinek nem jár, hogy meghívva legyen bárhova is. Az emberek hajlamosak az egész rokonság ügyének tekinteni a házasságokat, a válásokat, születéseket és kereszteléseket, holott ez igazából nem tartozik senki másra, csak arra a két emberre, s ha az a két ember meg akarja osztani, akkor megosztja, ha nem, akkor nem, de milyen jogon vonják őket felelősségre? Ugyan kinek tartoznak elszámolással? És főleg miért?
2013. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, ahogy helyretettétek őket. Így kell ezt, kulturáltan, felülemelkedve a hisztijükön. Szerintem a dühöngés nagy része frusztráció volt, hogy nem sikerült a támadásuk.
2013. febr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 2 tanúval fogunk,nem is szóltunk senkinek,hogy házasodunk...

Erre a hülye anyakönyvvezető gratulált leendő anyósnak...azóta áll a bál,hogy hogy képzeljük,ő már rég összeirta a meghivandó embereket,csak az kb 100 fő,és még az én roonaim,barátok nincsenek benne,lagzi kell,x helyen legyen,ruhaszalonba is jön velem,de tegyük 1-2 hónappal későbbre,mert 3 hét nem elég neki megszervezni...

Most fő a levében,mert tartjuk magunkat a 2 tanus esküvőhöz,szolid fehér ruhában...lagzi és sosem látott rokonoknak ingyenkonyha helyett 3 hét nászút...

2013. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is szűk családi körben lett megtartva az esküvő utáni vacsora. A szertartásra boldog-boldogtalan jöhetett. Az egy nagynénémen kívül nem is húzta fel az orrát senki azon, hogy nem lesz népünnepély.

Így harmincon túl már nagyon nem érdekeltek bennünket a külsőségek. Így volt szép és jó. :)

2013. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
hát én imádlak titeket :) nekem nagyon tetszik a férjed reakciója, főleg, hogy halál nyugodtan mondta mindezt :)
2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a támogató, de a kritizáló hozzászólásokat is. És bocsánat mindenkitől, akit lepontoztak. Én mindenkinek zöld érintést küldtem :)

Ha valakit érdekel, leírom a mai fejleményeket. 5 körül újra beállított nagynéném és Évike. Alig köszöntek. Nagynéném mártír arccal előhúzott egy borítékot a táskájából a következő szöveggel: itt a kölcsönkért pénz. Ha van szívem, akkor elveszem. De tudjam, hogy emiatt Évike esküvőjén nem lesz videós és virágdísz is alig. Én átvettem a borítékot és megszámoltam. Évike elkezdett bőgni, nagynéném visítani, hogy van nekem szívem. Most tényleg tönkre akarom tenni a májusi esküvőt? Én mondtam, hogy nem áll szándékomban. Legyenek boldogok. Mi pedig a visszakapott pénzt hozzácsapjuk a felújítási alaphoz és május végére szép új lesz a fürdőszobánk. Újabb átkok, újabb sirámok, majd ajtó becsuk és ennyi. Azóta már anyukám is hívott. A nagynéni már nála is járt, hogy felháborodását kifejezze. Anyu pedig azt mondta neki, hogy ha ti nem tartjátok tiszteletbe az ő döntésüket, miért várjátok el, hogy ők ezt tegyék a tiétekkel. Úgy látszik Anyu is fejlődőképes. Dióhéjban ennyi. Szép estét nektek! :D

2013. febr. 27. 20:30
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

:-DDDD

Ez jó!


Pedig a "kedves" rokonok örülhetnének, mert ha ti is nagy esküvőt tartottatok volna, akkor nem lett volna pénzetek kölcsönadni, nászajándékot kellett volna venniük nektek, és a rokonság is a két nászajándék miatt két olcsóbbat választhatott volna, szóval még legyenek nektek hálásak. :-)

2013. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

De megnéztem volna!

Amúgy videózni tudna egy vendég is...

2013. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!