Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is "égbe kiáltó...

Szerintetek is "égbe kiáltó bűnt" követtünk el?

Figyelt kérdés
A történet még januárban kezdődött. Akkor házasodtunk össze a most már férjemmel. Kis esküvő, két tanú, mert mi így akartuk. Na azóta a rokonság megőrült. Szegény szüleim hallgatják főleg, hogy "hogyan képzeltük mi ezt", meg " hogy lehet őket semmibe venni"... stb. Nem is sorolom. A lényeg: ma beállított hozzánk a nagynéném és az unokahúgom. Jövetelük célja, hogy közöljék: tekintsük semmisnek a májusra az unokahúgom május végére szóló esküvői meghívóját. Mert ha mi így viselkedtünk, nem érdemlünk mást. Erre a férjem közölte, hogy ok, nincs gond. Na ezen felhúzták magukat, iszonyatos patáliát kezdtek rendezni. párom, még mindig nyugodt hangon közölte, hogy viszont mi szeretnénk visszakapni most azt az összeget, amit még fél éve, pont az esküvőre kért kölcsön az unokahúgom. Erre a reakciót már nem is írom le. Minden voltunk, csak rendes ember nem. A nagynéném visítva mondta, hogy holnap megkapjuk a pénzt. Biztosan csak irigyek vagyunk, hogy Évikének bezzeg tisztességes esküvőt szánnak. erre én, hogy a mi esküvőnk azért volt olyan, amilyen, mert mi így akartuk. És ha ők ezt nem képesek elfogadni, akkor ne akarjanak " tisztességes esküvőt" a mi vagy éppen a szüleim pénzéből rendezni. Tőlük is kértek ugyanis, elég sokat. Most sem tudok napi rendre térni a dolog felett. Másnak is ilyen h.lye a rokonsága, vagy csak minket vert meg ilyennel a sors? Ti mit tettek volna a helyünkben?

2013. febr. 26. 22:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanezt tettem volna. Bár ezt az összegdolgot nem értem... Szerintem az ember az esküvőjével is addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér, pénzt az esküvőn szokás inkább adni, nem? Bár ezekkel annyira nem vagyok tisztában, engem az ilyesmi sosem érdekelt. Mi nem házasodtunk össze, pedig így tizenpár év és építkezés után elég komolyan gondoljuk az életet együtt :)
2013. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Én egyetértek veletek. Az én barátnőm is így ment férjhez, két tanú, és semmi felhajtás. Pont a házasságkötés estéjén volt náluk disznóvágás, ahová a párja szüleit is meghívták a lány szülei. Amikor megérkeztek, koccintottak, és a lány bemutatta a FÉRJÉT. Jót nevetett mindenki, aztán elővették a házassági anyakönyvi kivonatot, na akkor meg sírt rítt mindenki, de nem lett harag belőle.
2013. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
90%

szerintem ennél jobban nem reagálhattátok le. A ti esküvőtök, a ti döntésetek.


Apámék annó az utcáról hívtak be két tanút, lassan az 50. házassági évfordulójukat ünneplik. Én is ilyet akartam, végül egy 15 fős lett belőle, a tesómékén volt talán 20 vendég. Mi utáljuk a nagy felhajtást, én még kislányként sem ábrándoztam soha arról, hogy fehér ruhában vonulok az oltár elé.


Ellenben meghívottként az elmúlt 10 évben voltam már hintós templomi esküvőn, olyanon ahol a limuzin alig tudott bekanyarodni, ilyen-olyan nagy banzájon, na ezek közül csak a barátnőmék vannak együtt, a többi már mind elvált....

2013. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
93%
Szia! Teljesen igazatok van, a lehető legnormálisabban és legintelligensebben kezeltétek a helyzetet. A rokonok gondolom rákészültek, hogy lesz egy jó kis lakodalom, jó nagy zabálással, aztán ez nem jött össze nekik. Szerintem kapják be. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy milyen esküvőt akar. A pénzt én is visszakértem volna a helyetekben. Én azt nem értem meg azt tartom gáznak, hogy valaki a rokonság pénzéből akar házasodni. Szerintem sztárok vagytok a férjeddel! :))
2013. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek van nem normális rokona. Ahogy látom, te sem vagy kivétel :) Ne foglalkozz velük.
2013. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó, hogy nem csak mi gondolkodunk így. :)
2013. febr. 26. 22:15
 7/36 anonim ***** válasza:
4%
Megértem, hogy így akartátok, nincs vele gond. Ellenben én megértem a rokonaidat. Én dühből, sértettségből szintén visszamondtam volna a meghívásotokat. Nekem fontosak a rokonaim, ezért soha nem zártam volna ki őket az esküvőből. És ilyenkor azt gondolnám, én egy senki vagyok a szemetekben, nem számítok.
2013. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%

Mi a férjemmel tavaly esküdtünk meg. 2 tanús volt a mienk is. Az érdekes az egészben hogy senki sem tudja..Hogy miért? Mert valahogy mindenki azt hiszi hogy mi már évek óta házasok vagyunk. 12 éve élünk együtt, és már nem igazán érezzük azt hogy nagydobra kéne verni. Tegnap a férjem az anyósomnak megemlítette hogy nyáron hazamegyünk mert az irataimat újra kell csinálni. Ekkor mondta el hogy végül is 1 éve már házasok vagyunk. Anyósom csak ennyit mondott.."NAHÁT! Azt hittem vagy 5 éve házasodtatok! Miért vártatok ilyen sokáig?? " Mellesleg most morog a másik fiára mert a fiam harmadjára nősül és 10 év együttélés után harmadszorra is nagy lagzit csinál.. Mondja is, hogy miért nem tudnak úgy esküdni mint mi? 2 tanúval és kész???


Szóval egyáltalán nem követettek el nagy bűnt, és a férjednek igaza volt. Ha ki akarnak közösíteni titeket a családból akkor a pénzetek se legyen jó nekik..

2013. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Én is egyetértek veletek. Nem értem ezt én a rokonság részéről ilyenkor. Nálunk nem két tanús, de szűk családi körben tartott esküvő volt, csak a legközelebbi rokonok voltak jelen. Erre a távolabbi rokonságból olyanok is megsértődtek, akik annak idején szintén nem hívtak meg az esküvőjükre.
2013. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szimpatikus volt az esküvőtök is és a rokonokhoz való hozzáállás is. Más pénzéből könnyű Csekonicsnak tűnni...
2013. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!