Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is "égbe kiáltó...

Szerintetek is "égbe kiáltó bűnt" követtünk el?

Figyelt kérdés
A történet még januárban kezdődött. Akkor házasodtunk össze a most már férjemmel. Kis esküvő, két tanú, mert mi így akartuk. Na azóta a rokonság megőrült. Szegény szüleim hallgatják főleg, hogy "hogyan képzeltük mi ezt", meg " hogy lehet őket semmibe venni"... stb. Nem is sorolom. A lényeg: ma beállított hozzánk a nagynéném és az unokahúgom. Jövetelük célja, hogy közöljék: tekintsük semmisnek a májusra az unokahúgom május végére szóló esküvői meghívóját. Mert ha mi így viselkedtünk, nem érdemlünk mást. Erre a férjem közölte, hogy ok, nincs gond. Na ezen felhúzták magukat, iszonyatos patáliát kezdtek rendezni. párom, még mindig nyugodt hangon közölte, hogy viszont mi szeretnénk visszakapni most azt az összeget, amit még fél éve, pont az esküvőre kért kölcsön az unokahúgom. Erre a reakciót már nem is írom le. Minden voltunk, csak rendes ember nem. A nagynéném visítva mondta, hogy holnap megkapjuk a pénzt. Biztosan csak irigyek vagyunk, hogy Évikének bezzeg tisztességes esküvőt szánnak. erre én, hogy a mi esküvőnk azért volt olyan, amilyen, mert mi így akartuk. És ha ők ezt nem képesek elfogadni, akkor ne akarjanak " tisztességes esküvőt" a mi vagy éppen a szüleim pénzéből rendezni. Tőlük is kértek ugyanis, elég sokat. Most sem tudok napi rendre térni a dolog felett. Másnak is ilyen h.lye a rokonsága, vagy csak minket vert meg ilyennel a sors? Ti mit tettek volna a helyünkben?

2013. febr. 26. 22:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%

Hát nálunk nem az esküvőn borult így ki a bili, de én azóta szintén teszek a távolabbi rokonaimra.

Ott is egy családi összejövetelen borult ki a bili azzal hogy őket nem hívtuk meg, azon a családi összejövetelen csak a nagyon szűk családi kör lett meghívva, szülők, nagyszülők, testvérek, ennyi.

Az részben az eljegyzésünk bejelentése volt, meg részben 2 szülinapot is tartottunk akkor.

Persze az én rokonaim akadtak, ki, apám megmondta hogy jó akadjanak őt ez nem érdekli nehogy már mindenbe benne akarjanak lenni, ha egyszer mi nem akartuk őket meghívni mert mi szűk családi összejövetelt akartunk. Meg persze én is megmondtam keresztanyámnak az apró véleményemet, igaz hogy bőgve ment el otthonról, de magamnak adok igazat meg a szüleim is mellettem vannak. Egyedül a nővérem hisztizett még utána, de hát ő már csak ilyen.

Nem kell velük foglalkozni majd lenyugszanak. Ha nem vagytok kívánatosak arra az esküvőre akkor hajtástok is be a pénzt.

2013. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%

le a kalappal előttetek! nagyon intelligensek vagytok, és tetszik, ahogy a kedves rokont szénné aláztátok! nincs videófelvétel? feldobná a napom :)


legyetek nagyon boldogok, ha eljön az ideje, én is ilyen "lagzit" szeretnék :) minden pénzt meg fog érni a hasonlóan proli rokonok ábrázata, ha majd kiderül :)


ui: csak a szüleidet sajnálom, h az ostoba rokonok miatt hallgatják sok a ökörséget.

2013. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

7: "Én dühből, sértettségből szintén visszamondtam volna a meghívásotokat. Nekem fontosak a rokonaim, ezért soha nem zártam volna ki őket az esküvőből."


Az ő esküvőjük, nem a tiétek. Az a pár napja, amikor összekötik az életüket és ha ők kettesben - max a kötelező tanúkkal - akarnak lenni, az a szívük joga. Ezen hisztizni, durcáskodni meg meghívást visszamondani olyan, mint amikor az oviban veszekednek a gyerekek, hogy "csúnya vagy, nem hívlak meg a szüjetésnapi zsúromja".



" És ilyenkor azt gondolnám, én egy senki vagyok a szemetekben, nem számítok."


Akkor gondolhatnád ezt, ha a fél rokonságot meghívják, csak épp titeket nem. Miért kötelező nagy bulit csapni, költségekbe verni magukat, csak azért, hogy a rokonok szája be legyen tömve?

2013. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus, mintha az én rokonságomról írnál. Nálunk is a nagynénémék keverik állandóan a kakit és a neve Évike...:D

Egyébként jól tettétek, amit tettetek és mondtatok kérdező.

2013. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen nektek van igazatok, és jól reagáltátok le!! :) Amúgy sok boldogságot:D Mindenkinek szíve joga eldönteni, milyen esküvőt akar.

Véleményem szerint irtó "gáz", vagy inkább pofátlanság másoktól kölcsön kérni pénzt esküvőre. Jól tettétek, hogy visszakértétek.

De amúgy vissza is adták már?

Mert van olyan rokon aki rosszabb mint a bank, csak ígérget, persze soha nem adja vissza.


Szánalmas, de könnyű mások pénzéből nagy hepajt csapni. Gondolom jó evés-ivás-bulizásra számítottak a rokonaid is.

2013. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 wartburg353s ***** válasza:
92%
Sok boldogságot Nektek. A rokonok szánalmasak, a viselkedésük saját magukat minősíti. A mi családunkban is a nagy lagzi van szokásban, az összes unokatesóm esküvőjén 150 fős vendégsereg volt jelen, mi összeházasodtunk úgy, hogy csak a szüleink, testvéreink és a nagyszüleink lehettek ott, összesen 15-en voltunk. Az én rokonaim normálisan reagáltak, megértették, hogy ez nem ellenük szól, küldték a jó kívánságokat, üdvözleteket, és volt, aki még ajándékot is küldött, azzal, hogy nem érdekli, van-e lakodalom, de akkor is kedvel minket, és ezt nekünk szánta. Akár a ti rokonságotok is reagálhatott volna hasonlóképpen, de úgy tűnik, korlátoltak hozzá.
2013. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon is jól tettétek. Én mondjuk gyerekkoromtól álmodtam egy mini-lagziról, szűk családdal, ami 50 fősre sikeredett, és jó lett a hangulat. Elképzelés szerint alakult, habár ma már más lenne a vendéglista :D

A lényeg nálunk az volt, hogy 3 hónappal lagzink előtt az unokatesóm bejelentette, hétvégén a felesége lett a barátnője. Két tanúval, a szülők sem tudtak róla náluk. Nekem eszembe nem jutott volna, hogy visszakérjem a már odaadott meghívót!!! Sőt, gratuláltam nekik, hogy végre rászánták magukat, még előttünk :) Aztán ők jót buliztak a mi lagzinkon, egészségükre, örültem, hogy jól érezték magukat. Mi akkor még tudtuk állni ezt a bulit, róluk tudtuk, hogy nem tudták volna megtenni, sajnos, azért is volt 2 tanús nekik. Sima ügy. Normális emberekkel nem ilyen a reakció, a rokonaitok gondolkodásmódjával van gond.

2013. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
2%
hát, azok után, hogy le is lettem pontozva...ne is bánják, hogy ilyen nemtörődöm rokonuk van! Ha esküvőre nem, hát temetésre se hívjanak. Holtában sem érdemli meg az ilyen!
2013. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
4%
Tényleg nem értem az ilyen embereket! Mi megtartjuk a születés, a névnapot, a húsvétot, karácsonyt együtt! Mi megadjuk a módját a napnak, és egymást is megtiszteljük azzal, hogy bevonjuk az örömünkbe. Nálunk egy szimpla családi összejövetel 10 főnél kezdődik, de gyakori a 20 fő is!
2013. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
95%
Jól van utolsó, üljél le és vegyél be egy nyugtatót, nehogy szívinfarktus kapj, mert más nem úgy él mint te.
2013. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!