Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mikortól élhet legálisan...

Mikortól élhet legálisan egyedül valaki?

Figyelt kérdés
Szóval az unokaöcsém szülei (ezt összehoztam🤣) le akarnak költözni elég messze budapesttől. Az öcsi nagyon ambíciózus, és elég jó tanuló. Szeretne gimibe kéttannyelvűbe menni, és ezt a nyelvtudása is lehetővé tenné de erre BP-en kívül nem nagyon van lehetősége mert az a sz@r kis falu mindentől messze van. (Alapvetően amúgyis itt akarna maradni, mert mindenkije itt van, a szüleivel nem a legjobb a kapcsolata) Nekem van egy örökölt lakásom, az ég világon senki sem él benne, és felajánlanám neki hogy költözzön be arra a pár évre (Akkor 15 éves lesz) a szülei úgyis beleegyeznének. Diákmunkára is menne alapból amikortól lehet, de gondolom nyílván kapna valami támogatást a szüleitől is. Lesz ennek valami jogi akadálya?

2021. júl. 5. 19:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Nincs, kollegiumba is mehet akar a 14 eves gyerek is, ismerosnel igyanugy lakhat, az hogy te nem laksz ott, senkit nem zavar, amig be van fizetve minden.
2021. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Jogi van, de ha senki nem jelenti akkor nem lesz semmi. De ha pl papíron te is ott laksz akkor már jogilag is rendben van.
2021. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
gondolom 18 évtől mert hivatalosan akkortól felnőtt
2021. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
de persze kollégiumba ha jól tudom 14 évtől lehet menni
2021. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#2 Ez szuper, mert hivatalosan oda vagyok bejelentve,nem pedig a páromhoz. Viszont valami gyámügyi dolog nem lehet belőle hogy nem a hivatalos gyámjaival él?
2021. júl. 5. 20:05
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem azonnal elvennék az anyjától, ha kiderülne, hogy egyedül lakik.
2021. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, te mennyi idős vagy?.. papíron veled is élhet, ha nagykorú vagy. Gondolom azért nem engednéd el a kezét, felügyelnél rá.
2021. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
Az ő számára ennyi idősen a kollégium a megfelelő megoldás.
2021. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyedül, gyám nélkül csak 18 éves korától. Szülői engedély nélkül, más (felnőtt) gyámmal együtt 16-tól.


A koli meg korábban is mehet, ahogy már írták.

2021. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard, hogy odakoltozzon az üres lakásba. Menjen csak koliba.


Mi is befogadtuk kB 3 évre az egyik unokatesom, azt lopta pl a sampont, power bankomat meg ilyeneket. Soha többet ilyet.

2021. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!