Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kérheti (jogosan) azt a...

Kérheti (jogosan) azt a sógornőm, hogy anyukám ne becézze az unokáját? Attól, hogy ő még nem akarja, másnak miért ne lehetne?

Figyelt kérdés
Másfél éves az unokaöcsém, Miklósnak hívják. Anyukám úgy szólítja, hogy Miki, Miku. Sógornőm pedig mindig szóvá teszi, hogy a gyerek Miklós. Attól, hogy ő nem becézi, attól másnak, egy nagyszülőnek miért ne lehetne? Ti kivel értettek egyet?

2012. nov. 30. 10:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem túlspilázza a sógornőd.

Van beleszólása persze, de nem ennyire. Álltalában ha valaki nevet választ, belegondol abbai, hogy ki hogyanmfogja becézni.


Nekem egy ismerősömet mindenki Bocinak szólította. Csak akkor mondták neki, hogy Ágnes,.ha valami rosszat csinált. Másik ismerősömet meg a nagy apja Dugónak hívja bárki előtt. Pedig a pasi már elmúlt 40.


Engem Juditnak hívnak. Otthon teljesen más becenevem volt. Nem írom le, mert nem szeretem, de nem haragszom ha valaki így szólít. Nagymamám megint másként becéz. Suliban Judit, vagy Jutka voltam. Munkahelyen pedig Jucus, Juci, vagy Judit.

Suliban is teljesen más becenevet kaptam a kedvenc tanáromtól.

Nem lettem személyiség zavaros. :-)


Van ettől rosszab is.

Volt itt néhány hete egy kérdés, hogy anyuka elnevezte a lányát, már nem is tudom hogy. Nevezzük mondjuk Áginak. Ebbe a nagyi nem volt hajlandó bele nyugodni. Ő folyton Lillának hívta. Na ez a probléma. Nem a sógornődé.

A becézés a szeretet egyik kifejezése. Abba beleszólhat, hogy ne így becézze, hanem találjon ki neki valami mást inkább. De abba hogy eggyáltalán ne becézze, abba nem.


Ilyen alapon majd a fiacskája barátnőjére is rá fog szólni?

Ez kicsit olyan mint az indiánoknál. Ahány életszakasz, amnyi név. Anyuka egy idő után nem fog tudni mit tenni úgy sem. Jó az ha a gyerek minél több variációját megtanulja a nevének.

2012. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs igaza a sogórnődnek. Ha úgy becézné, hogy köze nincs a névhez, akkor sem szólnék. Azért szólnék, ha kukisnak vagy nunisnak hívná a gyereket, vagy társai.
2012. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek nemrég született gyereke, Dávidnak hívják. Már születése előtt meg lett mondva, hogy nem lehet becézni, nincs semmi "dávidkázás". Én betartom és úgy tudom, a többi családtag és ismerős is, de nekem ez nagyon fura. Én ilyet biztos nem kérnék senkitől, felőlem normális keretek között mindenki úgy szólíthatja a lányomat, ahogy neki jól esik, van ezer beceneve, ha majd nagyobb lesz akkor úgyis eldől , hogy melyiket szereti.

Amúgy meg engem se becéztek szinte soha gyerekkoromban, csak a tesómékat, és nekem elég rosszul esett.

2012. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

utolsó: igen,de a Dávid az úgy egyben is olyan,hogy jó akár egy kisgyereknek is..el nem tudom képzelni,hogy 3-4 éves gyerkőcöt Miklósozzak,jóhogy már magázni nem kell,elég fura ez...


kérni kérheti,de felesleges..oviban,suliban úgyse fogja mindenki a teljes nevén szólítani,max csak a családnak esik rosszul,hogy még az is meg van szabva,hogy lehet hívni a gyerkőcöt

2016. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!