Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kérheti (jogosan) azt a...

Kérheti (jogosan) azt a sógornőm, hogy anyukám ne becézze az unokáját? Attól, hogy ő még nem akarja, másnak miért ne lehetne?

Figyelt kérdés
Másfél éves az unokaöcsém, Miklósnak hívják. Anyukám úgy szólítja, hogy Miki, Miku. Sógornőm pedig mindig szóvá teszi, hogy a gyerek Miklós. Attól, hogy ő nem becézi, attól másnak, egy nagyszülőnek miért ne lehetne? Ti kivel értettek egyet?

2012. nov. 30. 10:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
67%
ha ennyire zavarja a sógornődet, akkor miért nem lehet ennyit megtenni?? Az ő gyerekéről van szó. Ha téged szólítanának azon a becézési formán, amit nem szeretsz, te nem akadnál ki? A gyerek majd ha tud beszélni, akkor szól, addig meg az anyja döntsön helyette-szerintem.
2012. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
52%
Ennél nagyobb gondja sose legyen. Egyebkent elég hülyén hangzik egy kicsi gyereket Mikolsnak szólítani. Ennél jobban csak az akasztott ki, amikor az orvosi rendelőben anyuka nonstop a teljes keresztneven szólította a gyereket. Nataniel gyere húzzuk fel a zoknit, Nataniel most a pólót, Nataniel a nadrágot is....
2012. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
40%
A Miku az tényleg gáz akkor szólíthatná már Mikulásnak is.
2012. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
83%

Személy szerint nekem sem tetszik ez a katonás stílus, de tiszteletben tartanám a sógornőd kérését anyukád helyében is. Ezt azzal együtt mondom, hogy valamennyire ismerős a helyzet, a gimis osztályfőnököm szólította következetesen Ágnesnek a kislányát és amikor találkoztam vele, sokszor ki akart csúszni a számon az, hogy Ági, Ágika, hiszen egy kislányról volt szó, akaratlanul is jött a lágyabb, becézős forma a nyelvemre. De meg tudtam állni, hozzászokás kérdése volt az egész.

Hamarosan eljön az idő, amikor maga a gyerek kéri majd, hogy milyen néven szólítsák. Ezt pedig remélhetőleg az édesanyja és a nagymamája is tiszteletben tartja.

2012. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
54%

Kislányom Eszter. Anyosomék kezdték eleinte Esztizni, attol kivert a víz. A férjem mondta, hogy bármit, csak Esztit ne. Már elfogadtuk az Esztike változatok, mi Eszternek vagy Eszterkének szoktuk hívni.

Egy gyereknek tul komoly a Miklos név. Mármint becézés nélkul.

2012. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
40%

Kérni bármit lehet, aztán majd kiderül, hogy mi valósul meg belőle. Mondjuk ezek után anyukád helyében magáznám a gyereket és csak a vezetéknevén szólítanám.


Kedves 8-as!

Nem tudom, hogy Te milyen közösségekben jártál, de engem még soha, sehol nem szólítottak az "originál" keresztnevemen. Kezdve az óvodától az egyetemig, a munkahellyel bezárólag. (pedig egy roppant átlagos keresztnevem van)

2012. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
83%
egy ido után hiányozni fog a gyereknek hogy neki miért nem mondják olyan "szépen mint másnak"! tapasztalatbol mondom mert engem mindig csak Noránka hívtak és nagyon hiányzott!
2012. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

Bocs az offért, de ez nagyon vicces: mindenki le lett pontozva, bármit is írt :-))

Nagyon sok intelligens válasz érkezett. Én tiszteletben tartanám az anya kérését, de a víz kiverne tőle... Az nagyon tetszik, hogy írtátok, remélhetőleg később az anya is tiszteletben tartja a fia kérését. Remélem, így lesz!

2012. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Jégtánc ***** válasza:
90%
Mi nem becézzük a lányunkat,de hogy a nagyszülő hogy hívja,egyáltalán nem szólunk bele.Szép is lenne mindenkire rászólni hogy ne becézze.
2012. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%

18-as !


Pont ez jutott eszembe, hogy mindenki le lett pontozva, akármit is írt.:D

2012. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!