Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a sógornőm?

Miért ilyen a sógornőm?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt találkoztam a férjemmel. A testvére már akkor is azt hajtotta, hogy én a pénzéért vagyok vele. Miközben 12 órába jártam dolgozni. Aztán egy picit jobb lett, majd tavaly terhes lettem. Akartuk a babát, nagyon örültünk neki. De mikor elmondtuk, csak annyit mondott hogy na majd megtudjátok mennyi pénzbe van meg megtudjátok ha lázas. Erre mit lehetett mondani, persze ennek ez a rendje módja! A terhességem alatt meg se kérdezte hogy vagyok, mi újság, soha. Aztán megszületett a kislányunk és ismét megváltozott. Jött megnézte, felvette, adott kis ruhákat (neki már van 2 fia). Mikor 3 hónapos lett a gyerek ismét elfordul tőlünk, és már csak köszönünk, ennyi. Anyósoméknál lakunk így mindennap jönnek, de a gyerekre rá se néznek. Ma már tényleg nem tudtam mit szóljak, aludt a gyerek és az ajtó előtt elkezdett ordítani, mint a sakál. Persze felébredt a kismanó.

Nem értem miért nem tudunk normálisan egymás mellett élni. Nem várom én el hogy szeressen, de akkor hagyjon békén, és ne a gyereken vergődjön. Bocsi hogy hosszú lett, de a férjem sem érti mi a baja, én meg pláne!


2012. okt. 13. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
azt csk ő tudja, mi max. találgathatunk.
2012. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az zavarja, hogy ti anyósodéknál laktok, és így a ti gyereketeket jobban szereti a mama, mint az övéit.

Nem tudnátok elköltözni? Mert abban igaza lehet, hogy ti anyagilag meg törődésileg is többet kaptok a szüleitől.

2012. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kapunk több törődést, anyósomra nem lehet bízni a gyereket, mert nem tud vele mit kezdeni. Egy tipegőn kívül még semmit nem vett neki (nem is várom el). 3 műszakba jár dolgozni, szóval a háztartást én viszem. Adok a rezsibe, + vásárolok. Szóval nem ingyen élünk. Épül a házunk, már nem sok híja van, teszünk azért hogy mehessünk szépen elfele.
2012. okt. 13. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Haj-haj, csak az öreg ördög tud az ilyen hp-k fejével gondolkodni...

Irigy rátok. Mert jól megvagytok, az anyukájánál éltek, az ő szülői házában, és még lányotok is van, neki ezekből szerintem semmi nincs. Gondolom, feltételezi, hogy anyósod besegít nektek.


Az én sógornőm is ilyesféle, ha egy nadrágot veszek, azt is leirigyli rólam, pláne, ha a lakásban csinálunk valamit. Pedig ugyanannyija volt, van, mint nekünk.

Gyerekből is:-) De azon is görcsöl, ha az enyémek pl jobb jegyet kapnak, vagy táborba mennek.

Ők laknak anyósnál, egy ideig rezsit is anyós állta, főzött rájuk, stb, sógornő mégis számon tart minden túró rudit, amit az enyémek kapnak.


Az ilyen ember boldogtalan, belső elégedetlenséggel, kisebbségi érzéssel küzd, és ugyan ki máson vezetné le, te vagy kéznél :-D hiszen az ő szűk gondolkodásmódjukban a sógornőt utálni kell.


Férjednek kell a sarkára állnia. És megkérdezni tőle pacekba, hogy mondd csak, Rozi, mi bánt? Persze, azt fogja mondani, semmi, de hátha észreveszi magát.

2012. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már akkor ilyen volt, mikor összejöttél férjeddel...

Nem vagy neki szimpi, ennyi.

NEm minden ember szimpatizál mindenkivel. De családon beül azért elnyomhatná.

2012. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális ember megérti, hogy nem kapsz többet az anyósodtól, mint a saját lánya, de akkor is arra irigy.
2012. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem tudott elfogadni. De még mái napig nem értem miért, pedig már kérdeztem és azt mondta semmi baja. Nem tudok mit tenni, majd 1x megnyugszik talán. A férjem nem olyan típus, aki a tesókkal megbeszéli a dolgokat, ha nem lennénk házasok már rég a nyakába varrtak volna egy gyereket, annyira szeretik... Köszönöm mindenkinek a választ!
2012. okt. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!