Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kérheti (jogosan) azt a...

Kérheti (jogosan) azt a sógornőm, hogy anyukám ne becézze az unokáját? Attól, hogy ő még nem akarja, másnak miért ne lehetne?

Figyelt kérdés
Másfél éves az unokaöcsém, Miklósnak hívják. Anyukám úgy szólítja, hogy Miki, Miku. Sógornőm pedig mindig szóvá teszi, hogy a gyerek Miklós. Attól, hogy ő nem becézi, attól másnak, egy nagyszülőnek miért ne lehetne? Ti kivel értettek egyet?

2012. nov. 30. 10:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%

És vajon majd az óvodában, iskolában is rá fog szólni mindenkire, aki becézni fogja ?

Erre gondolhatott volna akkor is, amikor a nevet választotta.

2012. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%
Ha anyukád nem tutyli-mutyulinak szólítja, akkor ne kérje ki. Minden kisgyerek igényli a becézést. Majd 12 éves korában fog érte szólni.
2012. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ha az anyja azt kéri, hogy ne becézzétek, akkor nem fogtok belehalni ha nem becézitek...
2012. nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy vagyok vele, hogy ő az anyja, és illene betartani, amit kér. Nem lehetetlent kér. A gyerek majd eldönti később, ha már tud erről dönteni, hogy szeretné-e vagy sem. Ez ugyanúgy működik, mint ahogy olyan gyereknek sem veszünk játékpisztolyt karácsonyra, ahol a szülő ezt kifejezetten megkéri.
2012. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Én nem becézem, pont azért mert tudom, hogy nem tetszik neki. Én így szoktam meg, már nem is tudnám. De anyukám meg azt nem "tudja" neki mondani hogy Miklós.

Értem én, hogy a sógornőmnek így tetszik a név, ezért is választotta, de akkor ő hívja úgy, más pedig ahogy akarja.

Én sem tudom mi lesz az oviban, suliban, ott is lehet majd elkezdik becézni.

2012. nov. 30. 10:27
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Intelligens emberek között ez úgy működik, hogy kérik és akkor nem csináljuk. Jóhogy nem még elvárod, hogy bírósági ítélet legyen egy ilyen semmiségből...
2012. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
48%
Nincs igaza a sógornődnek.
2012. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
65%

KErheti, hiszen amikor bekerul egy kozossegbe, ott is a neven fogjak szolitani, nem pedig becezgetni, tehat nem art, ha megszokja a gyermek a nevet, amit hasznal. Tobb esetben vannak amikor hisztiznek a gyerekek, mivel nem a beceneven szolitjak, mert megszokta, hogy Gizike, ekkor mar a Gizi, Gizella nevet egy kozossegben nem tudni, hogyan fog fogadni, tehat ez valoban lehet artalmas is, hogy becezgetik.

NEm feltetlen kellene ebbol ekkora problemat csinalni, mind kettot elfogadom, es eppen ezert a sajat anyosomat, szuleimet soha nem kertem hasonlora, mivel ott ritkan van, kevesebb idot tolt ott es eppen ezert hallgat a nevere, de nem fogja ezt megszokni.

2012. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

4. vagyok... gondolom, oviban a beíratásnál, első napon az anyja beszél az óvó nénivel, és megkéri erre... ha az óvó néniben van egy csepp illemtudat, akkor nem fogja Mikizni sutyiban. Gondolom, általános iskolában szintén ez a helyzet, ofővel találkozik elsős korában.

Utána meg már van annyira érett a gyerek, hogy eldöntse, hogy neki ez tetszik-e vagy nem. Anno engem is a Dorka mellett Dodojkáztak meg Dodóztak a szüleim, bár nyilván senki nem szólított így suliban, oviban, de már 8 éves koromban meg tudtam mondani, hogy ez nekem nem tetszik. Gondolom, a gyerek is meg fogja mondani, hogy anya, nekem jobban tetszik a Miki, szólítsatok ti is így. Ennyi.

Ha meg mindenki úgy hívja, ahogy szeretné ennyi erővel Dömperkének meg Kishülyének is lehetne nevezni... tudom, ez sarkos, de remélem, érthető a lényeg. Illik betartani azt, amit az anya kér. Anyukád sem kisikolás már, hogy ne tudná magát megerőltetni, és ne tudná azt mondani, hogy Miklós.

2012. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy hülyeség.

Az én nevem Alexandra (gondolom ennyit elárulhatok :)), anyám Lexinek becézett.

De hiába, rajta kívül senkinek nem állt-áll erre a szája, és az iskolában is Szandi, Szandra voltam.

Anyám szerencsétlen nagyanyámtól kezdve mindenkit kiutált hogy miért kell ilyen hülyén nevezni, ha így akart volna hívni ezt a nevet adta volna...

Én vagyok a megmondhatója hogy üres hisztéria, és nem a névhez van köze hanem csak akadékoskodás, és ilyen birtoklási mánia a gyerek fölött.

Nem hiába nem beszélünk évek óta...

2012. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!