Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha nagyanyám...

Mit lehet tenni, ha nagyanyám “becsávózott”, de a vénember költi a pénzét?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja nagyanyám, aki lassan 70 éves, a semmiből beköltöztetett magához egy kb vele egyidős vénembert, aki azóta erőszeretettel költi nagyanyám spórolt pénzét. TV-t vetetett magának, fürdőszoba csempét cseréltet mert neki a régi nem tetszik, meg ki tudja mi van még, amiről nem tudunk. Az öregembernek saját kulcsa van nagyanyám házához, ő csináltatta neki, természetesen nagyanyámnak nincs az övéhez. Teljesen semmiből jött a vénember, annyira bekeblezte nagyanyám, hogy anyámék hiába mondták neki, hogy ez így nem jó, csak kihasználja, nem érdekli, sőt, inkább a vénember pártját fogja. Anyám tesójával , azaz a másik lányával nem is beszél már.. Arról nem is beszélve, hogy a vénember direkt hergeli anyám, a tesóját, meg mindenkit a családban, hülyeségeket írkálgat mindekinek , sokszor nagyanyám facebookjáról. Ha felhívjuk nagyit, kiveszi a telefont a kezéből, és mondja telefonba a hülyeségeit. Egy vadidegen emberről van szó.Nem is ismertük előtte, szerintem nagyanyám sem. Gondolom magányos volt nagyi előtte, és jó neki a társaság,nagyfater 15 éve halott, de ez így akkor sincs rendben. Rendőrt már hívtunk, azt mondták nagyanyám dolga, nem tudnak tenni semmit. Nagyanyám is teljes sötétség, nem érdekli a vénemberen kívül senki, azt se hiszi el ha felolvassuk neki amit a vénember írt nekünk, úgy hogy ő is látja az üzenetet is, meg hogy ki küldte.. Nem tudom mit tegyek, zavar ez az egész. Én, mint az unokája, tudok egyáltalán bármit is tenni?

tegnap 11:59
1 2 3
 21/29 NTBS ***** válasza:
100%
Ha nincs papír, hogy gondok vannak a szellemi képességeivel semmit.
tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
38%
Mióta tart ez a románc?
tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Te mit szólnál ahhoz, ha rendőrt hivna a családod, mert összeköltözöl a barátnőddel?
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, már rég akart csempét cserélni. GOndolom, elég ramaty álapotban volt már.

Ha nagyanyádnál mlakik, akkor nem magának vetetett tv-ét, hanem nagyanyád vett magának egy tv-ét. Nem?


Rendőrt meg milyen alapon hívtatok mégis? :D

Nem, semmit nem tudsz tenni, azonkívűl, hogy megkéred nagyanyád, hogy azért legyen óvatos.

tegnap 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék hozzáfűzni, azoknak a válaszolóknak, akik még mindig a tv-n, meg a csempén vannak fennakadva, hogy semmi baja nem volt sem a régi tv-nek, sem a csempéjének. A régi tv-jét is mi vettük neki,1-2 évvel ezelőtt, mert mielőtt képben lett volna az öreg, nem volt hajlandó magának venni semmit, akkor pénzpocsékolásnak tartotta. Ezért volt fura a családnak a hirtelen költekezés. Egyáltalán nem volt jellemző nagymamámra, sőt, mondhatni a teljesen ellentetje volt. Erről a rendőrös sztoriról meg sokat nem tudok, nem én hívtam, nem is voltam ott. Erről többet nem tudok elmondani. Nyílván nekem sem esne jól, ha én udvarolnék valakinek és így kezelnének persze, viszont én nem kezdenék már az első nap azzal hogy jól összeveszek a választottam családjával.. Sok furcsaság van az öreggel kapcsolatban, nem tudom hova tenni ezt az egészet, lehet tényleg csak jót akar neki, lehet csak a pénzére hajt, majd elválik. De abban igazatok van, hogy sem nekem, sem másnak nincs köze hozzá, ezért innentől igyekszem kimaradni az egészből. Ha pórul jár nagyi, ez van, hajléktalan biztos nem lesz. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
tegnap 20:14
 26/29 anonim ***** válasza:
58%

25

Azért figyeljétek az eseményeket, nehogy eldurvuljanak a dolgok.

tegnap 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
61%
25, ne hallgass annyira ezekre. Lehet, hogy a nagyanyád baja, de attól még egy család baja is, mivel az egyik fontos tagja. Lehet csak segít neki, de az szerintem nem segítség, sőt szemétség egy nagyanyát a saját gyerekei/unokái ellen fordítani. Emiatt figyeljetek oda, lehet nem jóindulatú az ember.
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Álliítsatok magánnyomozót a pasira.
ma 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül se írj konkrétumokat hogy könnyebb legyen megérteni.

Nézzük a tényeket.


Mama bepasizott, odaköltözött hozzá a pasi, így természetes hogy neki is van kulcsa, különben attól fuggene a mamád mikor engedi ki be.

A mamának viszont semmi szüksége egy lakatlan ház kulcsara.


Tvt vett és ujracsempezte a fürdőszobát. Oké, eddig nem volt ilyen, nyilvánvalóan a pasi hatására van a dolog, de attól még a mamád egy felnőtt ember, aki tud nemet mondani ha akar és végső soron ő rendelkezik a pénzével, ha egy pasira akarja költeni akkor arra költi.

Azt még megérteném hogy nem nézitek jó szemmel ha a mama nyugdíja arra megy el hogy a pasi kocsmazzon, de a tvbol és az új csempebol tulajdonképpen neki is haszna van. Más lenne a helyzet ha a pasi hazának furdojet csempezte volna újra, de így ez csak kötözködés a részetekről.


Értem és elhiszem hogy a pasi stílusával vannak gondok, de ha az első perctől kezdve így viselkedtetek vele, ahogy itt írsz akkor megértem hogy nem kedvel titeket.


Ha a mama nem 70 éves hanem egy 40es elvalt nő lenne aki új életet kezd az új párjával eszetekbe se jutna ilyenekbe beleszólni. Csak attól mert idős, ha amúgy beszámítható akkor most sincs jogotok. Szeressétek, tamogassátok, fogadjátok el a döntését és legyetek nyitottak a pasira. Ez még nem zárja ki azt hogy nyitva tartjátok a szemeteket.

ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!