Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha nagyanyám...

Mit lehet tenni, ha nagyanyám “becsávózott”, de a vénember költi a pénzét?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja nagyanyám, aki lassan 70 éves, a semmiből beköltöztetett magához egy kb vele egyidős vénembert, aki azóta erőszeretettel költi nagyanyám spórolt pénzét. TV-t vetetett magának, fürdőszoba csempét cseréltet mert neki a régi nem tetszik, meg ki tudja mi van még, amiről nem tudunk. Az öregembernek saját kulcsa van nagyanyám házához, ő csináltatta neki, természetesen nagyanyámnak nincs az övéhez. Teljesen semmiből jött a vénember, annyira bekeblezte nagyanyám, hogy anyámék hiába mondták neki, hogy ez így nem jó, csak kihasználja, nem érdekli, sőt, inkább a vénember pártját fogja. Anyám tesójával , azaz a másik lányával nem is beszél már.. Arról nem is beszélve, hogy a vénember direkt hergeli anyám, a tesóját, meg mindenkit a családban, hülyeségeket írkálgat mindekinek , sokszor nagyanyám facebookjáról. Ha felhívjuk nagyit, kiveszi a telefont a kezéből, és mondja telefonba a hülyeségeit. Egy vadidegen emberről van szó.Nem is ismertük előtte, szerintem nagyanyám sem. Gondolom magányos volt nagyi előtte, és jó neki a társaság,nagyfater 15 éve halott, de ez így akkor sincs rendben. Rendőrt már hívtunk, azt mondták nagyanyám dolga, nem tudnak tenni semmit. Nagyanyám is teljes sötétség, nem érdekli a vénemberen kívül senki, azt se hiszi el ha felolvassuk neki amit a vénember írt nekünk, úgy hogy ő is látja az üzenetet is, meg hogy ki küldte.. Nem tudom mit tegyek, zavar ez az egész. Én, mint az unokája, tudok egyáltalán bármit is tenni?

tegnap 11:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
"Rendőrt már hívtunk" -Miért?
tegnap 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mert egy vadidegen ember beköltözött hozzá a semmiből?…
tegnap 12:04
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Azt fogjátok észre venni, hogy titokban rá fogja íratni a házat.
tegnap 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Fordítsuk meg a dolgot: a Te párkapcsolatodban mit tennél, ha ismerősök-rokonok-baratok számára nem lenne szimpatikus a választottad (esetleg rendőrt hivnának rátok?)


Nos, kisgomba....?

tegnap 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Ti mennyire vagytok mellette, mennyit látogatjátok, mennyit törődtök vele?
tegnap 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Hagyjátok békén a nagymamát, felnőtt ember, azt csinál amit akar!
tegnap 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Amíg orvosilag nem igazolt, hogy nem beszámítható és nem kerül gondnokság alá, addig jogilag intézheti ügyeit, adhat vehet bármit, annak ajándékoz bármit, akinek akar.

Másnak nem lehet beleszólása, nem akadályozhatja meg.

tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Kicsi fiam:

1: A világon semmi közöd hozzá

2: Azért 70 évesen még sem nagyanyád sem a barátja nem "vénember"

3: Dolgozzál te is és ne a nagyszüleid által összegyűjtött pénzre fájjon a fogad.

4: Nagyanyád vagyonkája úgysem a tied lesz hanem a szüleidé.

tegnap 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
Értem én, hogy félted az örökséged, de erre akkor kellett volna gondolnod, mikor a nagyid egyedül maradt, és nem költöztetek vele össze!
tegnap 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom egyáltalán hová tenni ezeket a válaszokat. Köszönöm szépen, de nem az a gondom a dologgal, hogy "az én örökségem" félteném, mert hidegen hagy a pénz, nekem semmi közöm nincs hozzá, azt csinál vele, amit akar. Az övé. Dolgozom, van saját pénzem, és ha a vénember kipucolja nagyit, és nem lesz semmije, én akkor is adni fogok neki, ha kér, mert a nagymamám, és feltétel nélkül szeretem. Azzal van gondom, lehet nem volt elég érhető, hogy az úriember az első perctől kezdve hergeli a családot, sakkban tartja a nagymamámat. Kiolvastátok a kérdésből, hogy nem hívhatjuk fel, mert kiveszi a telefont a kezéből? Kiolvastátok a kérdésből, hogy a nagymamám facebookjából ő válaszol? Vagy csak azt szűrtétek le hogy féltem az örökségem?, de amúgy ezen kívül leszarom a nagyit?...


Vagy szerintetek, kedves eddigi válaszolók, ez egy teljesen normális magatartás?

Ha a ti nagymamátok, vagy akár lányotok, anyukátok udvarlója így állna hozzá a dolgokhoz, az ugyan így ennyire rendben lenne? :)

tegnap 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!