Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlságosan drága ajándékot...

Túlságosan drága ajándékot kapott a fiam a nagyszüleitől, pénzzeel együtt. Hová tegyük?

Figyelt kérdés

Átléptek egy határt, mert tudtàk hogy ezekre nincsen szükségünk. LG QNED80-as televíziót vettek neki, ami 250 ezer forint árú.

Sajnos már van TV-je, és a nyáron minden szükségletet megvettünk, mindenkinek.

Adtak hozzá százötvenezer ft kp-t is, aminek szintúgy nincs.


"Ez az ő születésnapja, őt illeti"-közölték.



A fiamnak nem kell, ez már biztos.



Mi legyen a TV-vel és a pénzzel?



szept. 16. 17:38
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Nem tudott erröl semmit.
szept. 16. 20:47
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

(1) A pénzt tegyétek félre, előbb utóbb jól fog jönni, hogy nem kell a nulláról kezdenie a felnőtt életét, mint nekem...

(2) A TV-t meg adjátok el (vagy ezt vagy a régit). Innentől kezdve ugyanaz, mint az 1-es pont.

Ajándék, onnantól kezdve azt csináltok vele amit akartok.

szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért valószínűleg a nagyszülők jót akartak, ne legyél már ennyire felháborodva rájuk. Igen, túlzásba estek, de azért szerintem az a 150 ezer még jól jöhet, például amikor a fiú elköltözik tőletek.

A tv-t meg eladhatjátok, ha nem kell. Én úgy tartanám korrektnek, ha azt a pénzt is fiatok kapná, az ő ajándéka.

szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyissatok neki Junior számlát és a nagyszülőkkel beszéljétek meg, hogy a jövőben úgy szeretnétek,ha a pénzjándék a számlára kerülne.
szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy sajnos már van tv-je? Meg hogy nincs szükségevezrkre a dolgokra? Azért mert ti mindent megvettetek neki,a nagyszülők már nem is ajándékozhatnak? Csak nem az a bajod,hogy jobb ez a tv,mint amit tőled kapott? Én biztos örülnék,ha a fiamnak ilyen nagyszülei lennének..

És ahogy írták.:ez a pénz nem sok. A tv-ről.pedig kérdezd meg a fiadat,hogy mi a terve vele. 14 évesen azért már el tudja dönteni,hogy szüksége van-e rá.

szept. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

B@sszki, akkor adjátok nekem, én tudok vele mit kezdeni 😅


Mivel a fiad kapta, majd ő eldönti mi legyen.

A régi TV-t eladhatjátok, annak az árát meg a kp-t beteszik a számlátokra vagy a gyerekére, ha már van neki. Később még jóljöhet.

tegnapelőtt 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Én a saját pénzemből vettem egy tv-t neki még a tizedik születésnapjára.


Táblagép-ez még nincs.

tegnapelőtt 08:03
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez most ilyen ego harc közted meg a nagyszülők között? Neked nem telik 250ezres tv-re ezért ők se vegyenek?

Nyugodj meg, nem te kaptad, hanem a gyereked. Döntse el melyik tv-t akarja megtartani, a másikat adjátok el.

tegnapelőtt 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Azt a döntést hozta, hogy nem adjuk el.
tegnapelőtt 08:23
 30/35 anonim ***** válasza:
24%
Értem hogy mi a problémája a kerdezonek. Egyrészt ha ők magunk nem tudnak vagy szimplán nem akarnak többszazezres ajándékot adni a gyerek 14. vagy akarhanyadik születésnapjára, akkor ez első esetben csak xarul esik, második esetben rendesen alá ashatja a szülői tekintélyt, illetve mindkét esetben irreális elvárásokat tamaszthat a gyerekben.
tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!