Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlságosan drága ajándékot...

Túlságosan drága ajándékot kapott a fiam a nagyszüleitől, pénzzeel együtt. Hová tegyük?

Figyelt kérdés

Átléptek egy határt, mert tudtàk hogy ezekre nincsen szükségünk. LG QNED80-as televíziót vettek neki, ami 250 ezer forint árú.

Sajnos már van TV-je, és a nyáron minden szükségletet megvettünk, mindenkinek.

Adtak hozzá százötvenezer ft kp-t is, aminek szintúgy nincs.


"Ez az ő születésnapja, őt illeti"-közölték.



A fiamnak nem kell, ez már biztos.



Mi legyen a TV-vel és a pénzzel?



szept. 16. 17:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%
100% hogy ez a TV jobb, mint ami otthon van szóval simán le lehetne cserélni. A pénzt pedig költsd a gyerekre, de ha ezt le kell írni ott bajok vannak. Bár szerintem amelyik szülő ilyen kérdésekkel ide jár ott alapból gondok vannak, az én szüleim sosem kérdeztek körbe a neten mindenféle baromság miatt mégis feltudtak nevelni tisztességesen, normálisan. Talpraesettség kellene! Következőleg mi lesz? Megnyered a lottót akkor is időjössz megkérdezni mit csinálj a pénzzel?
szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a fiad? Mert ha már elég nagy akkor döntse elő, hogy mihez akar vele kezdeni.
szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért döntöd el a gyereked helyett hogy mire van szüksége és mire nem?


Oké, túlzásba estek a nagyszülők de ha ezt akarták adni akkor ezt. Miért állítod be úgy mintha valami emberiség elleni bűnt követtek volna el?


Tv ha jobb mint a meglévő akkor a régit eladni és kész. A pénzt meg arra költi amire akarja. Olyan nincs hogy valaki nem tud mit kezdeni 150 ezer forinttal. Vagyis biztosan van, de az az ember nem is tartaná soknak ezt az összeget.

szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
62%

10


A "szabaly" akkor lépett életbe, amikor a gyerek 16 évesen elszórt másfél millát hamburgerre meg shein cuccokra, amit sose hordott. Moziba, állatkertbe mentünk, semmiben nem szenvedett hiányt. Ha megrendul a bizalma amiatt, hogy több milliót spórolt neki így össze a család, amit majd saját ingatlanba fektethez, akkor rendüljön.

szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem azért nem egy akkora összegek ezek mint ahogy írtad. A gyerek eredeti tv -ét adjátok el vagy a legrégebbit ami a házban van, menjen oda az eredeti. A gyerek meg használja az újat.

A 150 ezer kp nem egy akkora összeg. Én már ezelőtt 30 évvel kaptam ennyit. Nyissatok egy bankszámlát neki és oda mindig mindenki tud utalni mikor akar. Tudja a gyerek hogy az az övé, de mindig elkell mondani ha majd különmegy, felnőtt lesz jó lesz.

Mi az ilyen pénzből rendeztük be a házunkat. Nekem is volt mindig ilyen pénzem nagyszülőktől. Mikor a mamám örökölt gyerekkoromban ezelőtt 30 évvel akkor adott 200 ezret nekem, apukámnak 800. Az enyém ment egy számlára és mindig toldozgatták. Ha mondjuk 230 volt akkor kipótolta 250 re és így tovább. Huszon pár évesen került hozzám a pénz mikor elköltöztem.

Szóval semmilyen határt nem léptek át a nagyszülők. Vagy kamuzol és hergelni akarod itt a népet, de ehhez több pénzt kellett volna írni, vagy nagyon hülye vagy. Normális ember ezeknek örül.

Te miért nem vagy normális?

Ha a gyereknek meg van mindene de még kap az miért baj?

szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
97%
Istenem, az egyik kamukérdést gyárt, a másik benyomja a csetdzsípítíbe, hova fajult ez az oldal!
szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Regi tvt adjatok el, a penzt tedd a 150kphoz . Uj tvt hasznalja , a penzt meg tegyetek el. Elobb utobb majd ugyis kell valami neki.
szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem értrm megbeszélés nélkül minek vásárolnak, őszintén én sem örülnék hogy ők csakazértis drága cuccot vesznek..most már nem tudsz mit tenni, a masik tvvel kezdjetek valamit..
szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
De itt az elv is baj..mi van ha a szülő arra akarja nevelni hogy nem kell ilyen drága cuccokat venni, mert a gyereknek még fogalma sincs a pénz értékéröl. Főleg ha az előző tv is jó fajta volt tök felesleges.
szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
A fiam a 14.születésnapját ünnepelte tegnap.
szept. 16. 20:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!