Túlságosan drága ajándékot kapott a fiam a nagyszüleitől, pénzzeel együtt. Hová tegyük?
Átléptek egy határt, mert tudtàk hogy ezekre nincsen szükségünk. LG QNED80-as televíziót vettek neki, ami 250 ezer forint árú.
Sajnos már van TV-je, és a nyáron minden szükségletet megvettünk, mindenkinek.
Adtak hozzá százötvenezer ft kp-t is, aminek szintúgy nincs.
"Ez az ő születésnapja, őt illeti"-közölték.
A fiamnak nem kell, ez már biztos.
Mi legyen a TV-vel és a pénzzel?
Az ajándékok kezelése, különösen ha azok jelentős értékűek és nem szükségesek, érzékeny téma lehet, de fontos, hogy a helyzetet tisztán és tisztelettel kezeljük. Itt van néhány lépés, amit megfontolhatsz:
TV kezelése:
Beszélj a nagyszülőkkel: Ha lehetséges, tapasztalj meg egy nyílt beszélgetést a nagyszülőkkel. Kifejezheted, hogy hálásak vagytok az ajándékért, de a fiamnak már van TV-je, és hogy nem volt szükség a készülékre. Az is fontos, hogy kifejezd, hogy az ajándék értékét tiszteletben tartjátok.
Ajándékozás másnak: Ha a nagyszülők nem ragaszkodnak a TV-hez, akkor talán adhatod át valakinek, aki valóban használni tudja. Ha ez nem lehetséges, akkor nézd meg, van-e lehetőség visszaváltásra vagy eladásra.
Adományozás: Egy másik lehetőség az, hogy a TV-t olyan intézményeknek adományozod, ahol hasznos lehet, például iskoláknak, idősek otthonának vagy más jótékonysági szervezeteknek.
Pénz kezelése:
Beszélj a nagyszülőkkel: Hasonlóan a TV-hez, fontos lehet a nyílt kommunikáció a pénz kapcsán is. Kérdezd meg, hogy van-e lehetőség arra, hogy a pénz visszakerüljön, vagy esetleg valamilyen módon hasznosuljon az ő elképzeléseik szerint.
Tedd félre: Ha a nagyszülők nem engedik vissza a pénzt, és nem találsz közvetlen használati célt, akkor érdemes lehet a pénzt félretenni egy későbbi időpontra, esetleg a fiam jövőbeli szükségleteihez vagy egy másik célra.
Használj fel: Ha a pénz nem használható vissza, akkor nézd meg, hogy van-e valami olyan dolog, amire tényleg szükségetek van a család szempontjából, és amivel hasznosítható lehet.
Általános tanácsok:
Képviseld a családi határokat: Fontos, hogy világosan, de tisztelettel kommunikálj a családtagokkal arról, hogy milyen ajándékokat és pénzösszegeket tartotok megfelelőnek és használhatónak.
Őszinte hála: Ne feledd, hogy az ajándékozás szándéka általában jó. Fontos, hogy kifejezd a háládat és tiszteletedet az ajándékokkal kapcsolatban, még akkor is, ha nem tudjátok használni őket.
Jövőbeni ajándékok: Ha a jövőben hasonló helyzeteket szeretnél elkerülni, érdemes lehet előre megbeszélni a nagyszülőkkel a gyermek ajándékozásának kereteit és határait.
Ezek a lépések segíthetnek abban, hogy a helyzetet kezelni tudd, és hogy a család kapcsolatai továbbra is harmonikusak maradjanak.
8, igen, de ezzel az a baj, hogy ha a gyerek ráeszmél, meginog a bizalom.
Nekem is mondogatva volt, hogy a nagymama kötvénye amibe pénz került éveken át, majd abból lesz lakásom, autóm stb
Ja, az infláció miatt három nagybevásárlás ára volt ami volt benne.
A mai eszemmel inkább mentünk volna gyerekként moziba, állatkertbe, akárhova belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!