Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki az aki pénzt kér?

Ki az aki pénzt kér?

Figyelt kérdés

Facebookon az egyik csoportban olvastam,hogy anyuka gyeden van,de heti 2x fél napra

anyós vigyázz az unokára ès ezèrt pénzt kér (fél nap 4000- teljes nap 10.000) arra hivatkozik anyós, hogy egy babyszitter sokkal többet kérne el.. történetben hol van a férj arról nem tudtam meg semmit.


Azzal én sem értek egyet, hogy a saját unokád és csak pénzért vagy hajlandó vele lenni... Viszont amikor én voltam gyerek akkor a mama szívesen vigyázott ránk, de anya mindig adott neki pénzt, unokatestvéreim szülei is mindig adtak,mert tudták, hogy kevés a nyugdíjja és 7 unokára vigyázzni nem 2 ft.

Főként hétvégén mentünk 90% mindannyian ott voltunk 😅


Főleg úgy,hogy a mama nem viccelek, ahányan voltunk annyi süteményt sütőt.


Úgy nézett ki mindig a konyha mintha cukrászdát nyitottunk volna.Volt minden,képviselő fánk,hatlapos, gofri, palacsinta,linzer,mini fánkok....



máj. 24. 03:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

50, hibás a következtetésed.

Aki itt megérti, hogy nem az az egyetlen dolga az életben egy nagyszülőnek, hogy unokázzon, az ott sem ekézett volna téged. De láthatod, hogy itt is van egy-két ilyen szellemileg kaspó, aki szerint a nagyszülőnek ez a kötelessége. Szerencsére nem ők hozzák a te életed döntéseit, a saját életüket meg úgy alakítják, ahogy akarják (ha mártírként, hát mártírként).

máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg fordítva is, hogy a meny segít pénzért a beteg anyóson mondjuk, egyből ő lesz a hibás. :D
máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
8%

itt is van egy-két ilyen szellemileg kaspó, aki szerint a nagyszülőnek ez a kötelessége.


A teljes családnak kötelessége segíteni egymást, szellemileg kaspókám. Tudod, ez a család.

máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
21%
Megnézném, ha kikerülne a fb-ra a kérdés, hányan mernék ugyanezt a véleményt névvel vállalni a caslád, rokonok, barátok, kollégák előtt...
máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
42%

Sajnálom azokat az embereket, akiknek a család = kötelesség. Jó megnyomorított gyerekkoruk lehet, gondolom rommá vannak traumatizálva, de sosem fordultak pszichológushoz, inkább mártírok meg önsorsrontók lettek.

Egyébként kifejezetten kellemetlen társadalmi helyzetre mutatna rá, ha valaki vállalja ezeket a véleményeket név nélkül, de névvel már nem... Mert az azt jelenti, hogy az egyéni szabadság korlátozva van egy újabb értelmetlen társadalmi szabály által. És ott nem az egyén lesz a hibás, hanem az a társadalom, ami ezt a közeget megteremti.

máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 Katona Dius ***** válasza:
100%
A család nem kötelesség. De azért mikor rendszeresen csináltatnak veled valamit, ami ellenedre van, vagy nem tudod megengedni maganak anyagilag, csak hogy nekik könnyebb legyen, az már nettó pofátlanság, akár családtag az illető, akár nem.
máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:

Nekem Apai oldalról a nagyiba ezt nevelték verték bele erre tanították, mert akkoriban társadalmi nyomás volt rajtuk,hogy jajj mit fognak szólni mások

És sok dolgot a nagyi kötelességből tett a családèrt,csak azért nehogy megszólják őt...


Nagyi 82 éves én 30N de a mai napig ezt a társadalmi helyzetet sehová se tudom tenni

Mégis kik szólnák le és mit mondanának erre sose kaptam még választ.

máj. 25. 04:31
 58/62 A kérdező kommentje:
Őszintén picit belegondolva a nagyi szemszögből és ezt látni, hogy ő így él , hogy sok dolgot azèrt tesz mert kutya kötelessége,azt a rettegést kémlelèst, felkészült feszült állapotot,hogy mikor mit fognak szólni mások.... Hát....
máj. 25. 04:34
 59/62 A kérdező kommentje:

Apai oldalról a nagyi kötelességből szült 3 gyereket


Kötelességből vigyázott ránk,sose mondott nemet,mert mit fognak szólni mások, hogy hétvégén nincsen itt az unoka.. mások nem az unokát bèlyegzik meg hanem....



Szerencsére vagy nem,ezt már döntse el mindenki saját maga,

nekem 30 évesen már nem ebben a rettegésben kell éljek..

máj. 25. 04:40
 60/62 anonim ***** válasza:
36%
55 inkább annak lehetett megnyomorított gyerekkora aki csicska hopp a gyerekének ha őrizni kell az unokát, de biztosra veszem, fordított helyzetben a gyerek sosem ér rá a mamira.
máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!