Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki az aki pénzt kér?

Ki az aki pénzt kér?

Figyelt kérdés

Facebookon az egyik csoportban olvastam,hogy anyuka gyeden van,de heti 2x fél napra

anyós vigyázz az unokára ès ezèrt pénzt kér (fél nap 4000- teljes nap 10.000) arra hivatkozik anyós, hogy egy babyszitter sokkal többet kérne el.. történetben hol van a férj arról nem tudtam meg semmit.


Azzal én sem értek egyet, hogy a saját unokád és csak pénzért vagy hajlandó vele lenni... Viszont amikor én voltam gyerek akkor a mama szívesen vigyázott ránk, de anya mindig adott neki pénzt, unokatestvéreim szülei is mindig adtak,mert tudták, hogy kevés a nyugdíjja és 7 unokára vigyázzni nem 2 ft.

Főként hétvégén mentünk 90% mindannyian ott voltunk 😅


Főleg úgy,hogy a mama nem viccelek, ahányan voltunk annyi süteményt sütőt.


Úgy nézett ki mindig a konyha mintha cukrászdát nyitottunk volna.Volt minden,képviselő fánk,hatlapos, gofri, palacsinta,linzer,mini fánkok....



máj. 24. 03:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez az adott család dolga. Vannak különböző élethelyzetek, amire nem ugyanazok a megoldások léteznek.

Lehet korrekt, lehet inkorrekt, ennyiből nem hiszem hogy bélyeget kéne rá nyomni.

máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
5%
39, az életcél meg a kötelesség nagyon nem ugyanaz.
máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
10%
Aki rábízza az anyjára a saját gyerekeit, gondolom az is volt gyakran a mamánál. Vagy a régi mama is pénzt kért? Én írtam, hogy adok anyámnak pénzt, de ő kérte is. Olcsóbb lett volna, ha itthon maradnak a gyerekek.
máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk a nagyszülők szívesen vigyáznak a gyerekre, és fel sem merült hogy pénzt kérjenek érte. A magam részéről, ha nagyszülő leszek én is szívesen vigyázok majd az unokákra, anélkül, hogy pénzt kérjek. Jó lehet, nekem az volt az álmom hogy gyerekem legyen, és az is álmom hogy majd unokám legyen. A gyerek nagyszülei is nagyon örülnek hogy van unoka. Anyósomék például nem szeretnek sehova se menni, még a strandra sem, egész nap csak otthon vannak és tesznek vesznek a ház körül, és nekik kifejezetten felüdülés ha ott van az unokájuk. Sokat is foglalkoznak vele, és nagyon szeretik egymást oda-vissza.

Ha lenne olyan helyzet, hogy kevés a nyugdíjuk, vagy nem jönnek ki, akkor mi gondoskodnánk róluk. Ők is sokat segítettek nekünk a háznál (pénzzel, kölcsönnel meg munkával is), sokat vigyáztak a gyerekre, ez így természetesen. De ez nálunk nem is adok-kapok dolog, hanem jön magától.

De persze van olyan helyzet, hogy a szülőnek nincs sok nyugdíja, ilyenkor nem lehet elvárni hogy "ingyen" etesse, vagy ha munka helyett vigyáz rá, akkor ne legyen kompenzálva.


Itt sok kommentelő, hogy egy abszolút igazságot ismer el, holott a valóság sokféle lehet. Minden helyzet más és más. Nekünk szerencsénk van, másoknak nincs.

máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
85%
42, de ez nem is kötelesség ;) Attól, hogy te magadra nézve annak veszed, másra nézve nem lesz az.
máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
67%
Furcsa volt pár választ olvasni. Értem, (egyetlen unoka voltam) jóformán összevesztek az apai és anyai nagyszüleim, hogy mikor kinél legyek. Főleg a nagymamák versengtek folyton.
máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
17es és nincs apjuk a gyerekeidnek?
máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
9%

25 és ki kényszerített hogy 1 milliós fizetésre bevállalj 3 gyereket? Tudod, felelős gyerekvállalás. Ha kevés a pénzed nem szülsz focicsapatot.


23, ne tudd meg, hányan csinálják ezt.


Megint más ha valaki néha a nagyszülőre bízza a gyereket és más ha csicskaként tekint rájuk mint itt sokan.


Kíváncsi lennék, fordított helyzetben ki dobna el mindent hogy segítsen a nagyszülőknek?

máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
80%
48-as, nem tudom mit pattogsz. Ki mondta, hogy kevés a pénzem 3 gyerekre? Azt írtam lényegében, hogy van mire költenünk, ergó nem szórogatom kifelé a pénzt.
máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
60%

Azért érdekesek itt a válaszok. Amikor én kb. 4 éve írtam, hogy nincs kedvem unokázni a nem saját, hanem a férjem felnőtt lányának a kicsi gyerekeivel, akkor el voltam itt hordva mindenféle szemét vén banyának (50 évesen, és úgy, hogy szabadúszóként dolgozok napi 8 órában).

Akkor ugye a nem sajáttal, azzal kötelességem lenne, a sajátra meg szarhat a nagyi. Tök jó kettős mérce.

máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!