Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagytatám halála után mindent...

Nagytatám halála után mindent a mostohanagymamám örökölt, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nagytatám mindent az új feleségére hagyott halála előtt. A nő utál minket, csak a tatám vagyonára hajtott. Most oda jutottunk,hogy a házat is ahol lakunk át kell adjuk a nő vérszerinti unokájának. A nő 22 évvel fiatalabb volt mint tatám.Egy csomó családi ertektargy a keze alá került, beleértve nagymamám ékszerei, amit ő rám akart hagyni,de tatám megtartotta új szeretőjének. Pénzbeli értéke nem sok, viszont nekem sokat jelentenek.

A ház ahol apukám és én is felnöttünk lehet idegenek keze alá fog kerülni, a szuleim meg hajléktalanok lesznek (természetesén nálam fognak lakni,ha ez bekovetkezik). Fogalmam sincs mit csinálhatunk, az ügyvédek nem adnak nagy esélyt a sikerre,mivel a végrendelet törvényes körülmények között lett aláírva.



2022. jan. 9. 13:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
0%
Csak kiskorúakat nem lehet kizárni a végrendeletből. Házasoknál ha az egyik fél meghal, akkor vagyona automatikusan a házastársé végrendelet híján. Gondolom mamádnak nem volt, ezért a papádé lett. Na de ő most végrendelkezett és mindent az ún asszonyra hagyott. Mivel a gyerekei nagykorúak, így nincs köteles rész. Sajnos mindent visz az új asszony.
2022. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
90%

"köteles rész jár"


A magyar törvények szerint, de itt a tata nem magyar állampolgár, nem a magyar törvények vonatkoznak rá.

2022. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűbb egy ügyvédet keresni, egy minimális díjért cserébe konzultálni vele, hogy van-e értelme esetleg valamit ekzdeni az üggyel, vagy jobb hagyni mert nem lehet támadni sehonnan.
2022. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%

Legalább azt tudnánk, hogy melyik országról van szó, hol élt/halt a nagyapa. Akkor legalább az ott lakók tudnának érdemi választ adni, mert így gyakorlatilag senki...

Ha Mo-on lakott volna, akkor lenne kötelesrész, meg a nagymama halálakor a ház egy részét már eleve a lányára kellett volna írni. De hogy más országokban mi a törvény, arról nekem, meg itt szinte minden válaszolónak nulla információnk van. Főleg így, hogy azt se tudjuk, a román, az üzbég, vagy a zimbabwei törvények vonatkoznak az esetre...

2022. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
66%
"Lehet, hogy azért akarta kizárni tatád a saját gyerekét az öröklésből, mert felelőtlennek tartotta őt, hogy nincs saját ingatlana. Hiszen írod, hogy szüleidnek nem lenne hol laknia. Talán a szüleid nem jól osztják be a pénzt, elköltik másra, mint saját lakást/házat vettek volna már az elmúlt évtizedekben is." Ez simán lehet, én is ezért nem kapok egyet sem a szüleim 5 ingatlanából. Szerintük 5 perc alatt eladnám és elszórnám a pénzt. Még az sem biztos, hogy nincs igazuk, nem tudok bánni a pénzzel, pedig véres verejtékkel próbálom megtanulni.
2022. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
85%

21. Ez nem így van. Nézd meg a törvenyes öröklés rendjet! A leszarmazók örökölnek!


Ha az eredeti nagymama meghalt, akkor a haz felét a gyerekei örökölték, de a tatansk arra a felházra haszonelvezeti joga volt. Ez a trv.

2022. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
72%
Most olvasom h nem Mo-rol vsn szó?? Vagymivaaan?
2022. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
84%
23-as: " az ügyvédek nem adnak nagy esélyt a sikerre,mivel a végrendelet törvényes körülmények között lett aláírva."
2022. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
75%

A kérdezö is írta, hogy idézem: az ügyvédek nem adnak nagy esélyt a sikerre,mivel a végrendelet törvényes körülmények között lett aláírva.

Ebböl egyértelmü, hogy nincs semmi teendö, a végrendelkezés így érvényes.

2022. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg nem sima végrendeletről van szó, hanem un. örökösödési szerződésről. Ha az 2 évvel előbb íródott, akkor sajnos nincs kötelesrész.

Az utóbbi időben egyre többen használják ki ezt a viszonylag új végrendelkezési formát, és használják arra, hogy az örökösöket még a kötelesrészből is kizárják.

A mi családunkban is történt ilyen, a zseniális tippet a városka köztiszteletben álló közjegyzője adta, a szerződést a közjegyző férje írta meg vaskos pénzért. Ha eltelik a 2 év, nincs az a bíróság, aki a potenciális örökös javára döntene.

2022. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!