Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagytatám halála után mindent...

Nagytatám halála után mindent a mostohanagymamám örökölt, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nagytatám mindent az új feleségére hagyott halála előtt. A nő utál minket, csak a tatám vagyonára hajtott. Most oda jutottunk,hogy a házat is ahol lakunk át kell adjuk a nő vérszerinti unokájának. A nő 22 évvel fiatalabb volt mint tatám.Egy csomó családi ertektargy a keze alá került, beleértve nagymamám ékszerei, amit ő rám akart hagyni,de tatám megtartotta új szeretőjének. Pénzbeli értéke nem sok, viszont nekem sokat jelentenek.

A ház ahol apukám és én is felnöttünk lehet idegenek keze alá fog kerülni, a szuleim meg hajléktalanok lesznek (természetesén nálam fognak lakni,ha ez bekovetkezik). Fogalmam sincs mit csinálhatunk, az ügyvédek nem adnak nagy esélyt a sikerre,mivel a végrendelet törvényes körülmények között lett aláírva.



2022. jan. 9. 13:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%
Ha végrendelete van, tehát mindent a nőre hagyott, akkor nem lehet sok mindent tenni, hiszen ez felülírja a törvényes öröklődést (tehát ti örököltétek volna, ha nincs végrendelet. Ha az ügyvéd azt mondja, hogy nincs sok esély, akkor valószínűleg tényleg nincs. Esetleg mivel az ékszereket említetted, hogy sokat jelentenek neked, nincs nagy értéke, meg lehet vásárolni tőle, de visszakapni biztos nem fogod.
2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Nekem ő tata volt, anyum részéről meg papa. Nem Magyarországon nőttem fel, nálunk a "tata" a szokásos megnevezés.
2022. jan. 9. 14:03
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

A papa melyik országban lakott?

Nem itteni törvények vonatkoznak más országban, csak mert a nyelv azonks

2022. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
87%
Kötelesrész nem írja felül a végrendeletet? Vagy nagyszülő unoka között ez nem létezik? Már ha a tata az a nagyszülő :)
2022. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
6, de, és el a lánya. Kérdező anyja
2022. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
23%

Szomorú, hogy így alakultak a dolgok, de ez akkor is bekövetkezhetett volna, hogy nincs mit örökölni, ha a tatád a házat becseréli egy lakrészre (szobára) egy nyugdíjasotthonban, ami nívósabb, ellátják, ha bármi van.

Vagy élete végén "meghülyül" eladja a házat, vesz, bérel egy kisebb valamit, és bejárja a világot a maradék pénzből. Vagy eldorbézolja.

Örökségre nem érdemes sosem számítani.

2022. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
96%
Kötelesrészre tudja perelni a gyermek, aki a végrendelettel ki lett zárva a törvényes öröklésből. A tényleges örökség 30%-a jár neki. Ingóságokat bajos bizonyítani, de az ingatlant lehet és kellene is. A kötelesrészt - amennyiben megoldható - pénzben köteles kiadni az örökös.
2022. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Jelenleg Magyarországon lakok,itt is születtem (de 19 évig külföldön eltem). Mikor tatam lebetegedett visszakoltoztunk és a szuleim vele voltak és ápolták, mert a "felesége" inkább a baratnőivel utazgatott. Én albérletben lakók,mert nem bírtam a sok vitát.
2022. jan. 9. 14:13
 9/52 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyenek miatt nem érdemes házasodni. Nem lehet megbízni még a házastársban sem. Nagymamád jóhiszeműen azt hitte, hogy majd az ékszereit megkapod. Erre a férje megtartotta magának...

Ha nem lettek volna házasok, a gyerekei kapták volna meg, vagyis valamelyik szülőd, tőle meg te.

2022. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
96%

Kötelesrészt nem lehet megkerülni. Jogszerűtlen amit írok, de nem olyan egyszerű kirakni benneteket a házból, ha szüleidnek nincs semmi a nevén akkor a végrehajtó díját és a perköltséget sem. Tehát még évekig birtokon belül maradhatnak. Fizetésből, nyugdíjból tilthatják ugyan, de kérdés ki hány éves, milyen legális bevételi forrásai vannak.

Egyébként igen, ez ilyen sport, az ember míg él a saját vagyonával többnyire ő maga rendelkezik. A nő kora mindegy, a szándékai is, a tatád érzelmi életét ne minősítsd, még ha anyagilag nem is előnyös nektek. Ez a legaljasabb dolgok egyike amit az utódok tehetnek.


Ha már jártatok ügyvédnél akkor itt mit szeretnél? Egy profi szakemberhez képest mit kaphatsz tőlünk, névtelen senkiktől? Az együttérzésen túl.

2022. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!