Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagytatám halála után mindent...

Nagytatám halála után mindent a mostohanagymamám örökölt, lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Nagytatám mindent az új feleségére hagyott halála előtt. A nő utál minket, csak a tatám vagyonára hajtott. Most oda jutottunk,hogy a házat is ahol lakunk át kell adjuk a nő vérszerinti unokájának. A nő 22 évvel fiatalabb volt mint tatám.Egy csomó családi ertektargy a keze alá került, beleértve nagymamám ékszerei, amit ő rám akart hagyni,de tatám megtartotta új szeretőjének. Pénzbeli értéke nem sok, viszont nekem sokat jelentenek.

A ház ahol apukám és én is felnöttünk lehet idegenek keze alá fog kerülni, a szuleim meg hajléktalanok lesznek (természetesén nálam fognak lakni,ha ez bekovetkezik). Fogalmam sincs mit csinálhatunk, az ügyvédek nem adnak nagy esélyt a sikerre,mivel a végrendelet törvényes körülmények között lett aláírva.



2022. jan. 9. 13:56
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keressetek fel egy másik ügyvédet. A nagymamád után nem örököltetek az ingatlanból? Köteles rész is van.
2022. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
41%

11-es: a feleség NEM AZÉRT kapott bármit is, mert összeházasodtak, hanem mert a férj végrendeletet írt a javára. Ezt akkor is megtehette volna, ha nincsenek összeházasodva.


Ha ügyvédek szerint nem jár köteles rész, akkor annak oka van, feltehetöen tényleg nem tudtok semmit tenni ellene.


De még ha netán járna is nektek a köteles rész, a feleségnek élete végéig haszonélvezeti joga lenne a lakott ingatlanra, azaz továbbra sem élhetne ott senki, akit ö nem akar, még a törvényes (rész)örökösök sem.


Mellesleg szerintem érthetö a papád rendelkezése az alapján, ahogy a feleségéröl ("új szeretöje") beszélsz!

2022. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
86%
En megtamadnam azt a vegrendeletet!
2022. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
94%
A papa hol lakott. Ha úgy jobb. Az atorveny vonatkozik rád
2022. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
62%
13-as: ha hivatalos módon készült és ügyvéd szerint is rendben van, akkor nem lehet megtámadni! NE írj hülyeségeket.
2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

12.

Az eredeti nagymama utáni részről kérdeztem, mert arról a házról beszél a kérdező, ahol felnőttek, elvileg annak a fele a nagyié volt, amit a gyerekének is örökölnie kellett volna.

2022. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
95%
Azért elég érdekes, hogy mi oka volt arra, hogy kizárja az örökségből a rokonokat. Ilyen nem szoktak nyomós ok nélkül tenni.
2022. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
94%
A köteles rész jár a Tata gyerekeinek!
2022. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam, érvényesen nem tudja kizárni a köteles részből, csak úgy, ha kitagadja, de annak nagyon komoly jogi feltételei vannak. Ha ezek nem állnak fenn, pl bűncselekmény a Tata kárára, akkor érvényesen nem zárhatja ki az örökségből.
2022. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is jár a köteles rész!

Lehet, hogy azért akarta kizárni tatád a saját gyerekét az öröklésből, mert felelőtlennek tartotta őt, hogy nincs saját ingatlana. Hiszen írod, hogy szüleidnek nem lenne hol laknia. Talán a szüleid nem jól osztják be a pénzt, elköltik másra, mint saját lakást/házat vettek volna már az elmúlt évtizedekben is.

2022. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!