Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a következménye, ha a...

Mi a következménye, ha a nagyszülők sértegetnek a láthatáson?

Figyelt kérdés

A nagyszülői láthatáson sértegetéssel és ajtócsapkodással távoztak a nagyszülők. Ennek előzménye egy kérdés volt, amire nemleges választ kaptak, ezt szokás szerint képtelenek voltak elfogadni. Mellesleg még a kérdés előtt a gyermekem mondta nekik, hogy menjenek haza és a hozott játékokat is vigyék magukkal, közben hozzámbújt.

Jelentettem a gyámügynél, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Akinél hasonló történt mi volt a következmény? Érdekli egyáltalán a gyámügyet?



okt. 1. 17:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Mégis milyen kérés? Miért nem írod le?


Miért értesítenéd a gyámügyet, az ajtócsapkodás miatt?


Írd már le rendesen a sztorit ha választ vársz!

okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az volt a kérdése vagyis inkább kijelentette, hogy elviszi a gyereket legközelebb (felügyeletünk nélkül). Erre mondtam, hogy nem viheti el.


A gyerekeim előtt sértegettek és kiabáltak az meg a ráadás, hogy csapkodták az ajtót. Szerintem ez nem elfogadható meg a gyereknek sem tesz jót.

okt. 1. 17:47
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Semmi következménye nem lesz. Mondjuk alapvetően lehetőséged lenne valóban felügyelt lathatast igényelni, amikor is nem te, hanem egy csaladvedelmis vagy gyámhatósági dolgozó van jelen és nem nálatok, hanem az arra kijelolt helysegben van a lathatas.
okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A határozatban úgy van, hogy csak a helyszín van megeggyezés alapján, mint szülőket nem "zárhatnak ki" a láthatásról.


Köszönjük szépen, de boldog házasságban élünk. :) Ha nem tetszik tudni az egész történetet csak egy pici részletet és mellesleg az adott kérdésre nem tud válaszolni, akkor ne szóljon hozzá. Elhiszem, hogy unatkozik, de biztosan van jobb időtöltésre is lehetősége, mint tudatlanul kritizálni másokat. Szép estét! :)

okt. 1. 20:01
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyedi eset volt, nem érdemes semmit sem tenned. Ha több hasonlo fordul elö, mindenképpen jegyezd fel minél részletesebben. Jo ha bizonyitákokat, tanukat is gyüjtesz. Ha rendszeresnek tekinthetö, kérheted a láthatás korlátozását. Gondolom, szülötársad (aki holvolt ekkor?) szüleiröl van szo (nem tudom te az anya v apa vagy?) Hány éves a gyerek?
okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Időközben az a kedves komment eltünt...


Azóta gondolkozunk, hogy hangfelvételt készíteni a láthatásokról, csak nem tudjuk, hogy ezt figyelembe vehetik-e bizonyítékként.

A férjem is ott volt, mi visszafogtuk magunkat, hogy ne tudjanak felhasználni ellenünk ilyen eseteket.

Én vagyok az anya és a saját szüleimről van szó.

A kisfiam 3 éves.

okt. 1. 20:12
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg, ha a felvétel elején közlöd, hogy felvétel készül és ők beleegyeznek.
okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
3%
De ha boldog házasságban éltek, akkor minek a láthatás?
okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
"a gyermekem mondta nekik, hogy menjenek haza és a hozott játékokat is vigyék magukkal, közben hozzámbújt." Bocsi, de egy gyerek erős "hátszél" nélkül nem tesz, úgyhogy én meghallgatnám a nagyszülők berzióját is a gyámügyes helyében.
okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
8-as: mit nem értesz? Nagyszülői láthatás, leírta a kérdező, hogy az ő szüleiről van szó. Vmilyen oknál fogva nem akarta, hogy az unokájukat láthassák, ők pereltek, és felügyelt láthatást kaptak, ott történt az eset.
okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!