Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Külföldön, európán belül élő...

Külföldön, európán belül élő unokához évi 2-3 x megkérni a nagyszülőket hogy látogassák az túlzó kérés?

Figyelt kérdés
2020. jún. 20. 08:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2020. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
64%
Általában a fiatalabb látogatja az idősebbet. Ők ugyanúgy kiakadhatnának, hogy ti miért nem látogatjátok meg őket.
2020. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
34%

Hát jól le lett húzva a kérdező...

Szerintem nem nagy kérés, ha álljátok az útiköltséget, segítetek nekik az utazás megszervezésében és még kirándultok is velük.

Többen is írták, hogy "undi" ingyen bébicsősznek hívni a nagyszülőket, De hát a legtöbb nagyszülő pontosan ezt teszi, ingyen, bérmentve vigyáz, játszik az unokájával, mert szereti őt. Ha jól emlékszem azt is írtad, hogy a Magyarországon élő unokáira többször szokott figyelni. Ez később a te gyerekednek szerintem rosszul eshet majd, hogy az unokatestvéreire jobban figyel a nagyszülő, többet van velük mint vele.

De figyelembe kell venned azt is, hogy kényelmes legyen a nagyszülőknek (kényelmes, saját szoba, a napi rutinjuk ne boruljon fel) és például, ha nagy városba élsz, ők meg egy csendesebb helyen, gondolj arra is, hogy éjszaka lehet nem tudnak majd aludni, a gyerekeddel nem mernek majd kimenni sétálni, ha nem ismerik a nyelvet.

Szerintem mond meg nekik, hogy nagyon örülnétek, ha többször láthatnátok őket, a gyerekednek is jó lenne, és ti sajnos az évi 2 látogatásnál többet nem tudtok menni, így nagyon jó lenne ha ők megtudnának látogatni titeket.

2020. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
70%
Igen, nagy kérés, azért mert idősek, és azért mert ti évi 1-2 alkalommal mentek De elvárnátok hogy ők havi 2-3-szor tegyék meg ugyanezt.
2020. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
45%

Csak azoknak akik nem értik. Külföldről drasztikusan leredujálódnak a találkozások. Nem véletlenül. Ha van pl 4 hét szabadság az kevés arra higy a szülő állandóan hazahordja a gyereket mert akkor az nem szabadság hanem macera lesz minden szempontból. Anyagilag se biztos higy megteheti. 1-2 alkalommal meg lehet csinálni évente de nem 3-4 szer. De ezt be kell vállalni azoknak akik messzi költöznek.

Abban az esetben ha a nagyszülő ki megy látogatni mindenkinek jó. A nagyszülőnek is, mert többet látja a gyerekét is és az unokát is. De több alkalommal ez nem várható el évente. Mert egy hisszú utazás (háztól házig értem a sok óra várakozással eggyüt, nemcsak a repülőútra) mindenkinek nyűg. Kérdező ezt is vedd figyelembe.

2020. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok. Ezért a 3 alkalom mindenféleképpen sok. Ismétlem. Ezt sajnos a külföldi élettel jár együtt.
2020. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%

11!


Igen, van vonat is.

Anno néztem anyámnak egy Budapest - Amszterdam utat. Nem emlékszem már pontosan, de talán 3szor kellett volna átszállnia és 16 óra lett volna az út. Megnéztem most ugyanezt, van 20 órás út is 5 átszállással... Ne mond, hohy az átlag idős ember ezt élvezné. Arról nem beszélve, hogy árban sokszor drágább is . Meg anyám pl nem beszél idegennyelvet se.

2020. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk az sem mindegy, hogy a nagyszülők dolgoznak e.
2020. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegy, mert ha dolgoznak, érthető ha nem mennek. Ha nem dolgoznak meg már idősek, megint csak érthető ha nem mennek ingyen csicskának.
2020. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
29%
Semmi nem elvárható, mindenkinek mas fér bele. De azert nem kellene enynire lehurrogni a kérdezőt. Itthon is sokszor mar mar a kihasznalas kategoria amit egyes szülők leművelnek. Akkor most csak itthon lehet az unokakra vigyazni? Ha külföldön van akkor mar szemét a szülő es csak ingyen bébi csősz kell neki? Azt meg nem irta hogy ok nem látogatnák őket. De pl ha a többi unokáiért mondjuk napi szinten maszkal a nagyszülő, akar koran kelve stb akkor forditva a masik unoka fele miert nem?
2020. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!