Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha korán megtanulsz főzni.

Engem is sokszor piszkálnak, amiért még mindig nem tudok mindent megfőzni.

Igaz, gyerekem nincs, akit etetnem kellene, és csak nemrég költöztem össze a barátommal, és így is elég ciki...



26/l

2010. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Én tudok 14 évesen főzni. Nagy cucc, legalább nem halok éhen.
2010. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen szintén ilyesmiket csináltam, mint te. Aztán később, főleg a szünetek idején már megcsináltam ezt-azt. Mióta egyetemista vagyok el kell látnom egy egész háztartást, amibe a főzés is beletartozik. Ha valamihez van receptem, akkor az alapján készítem, de sokszor rögtönzök valamit abból, amit otthon találok. Persze van egy csomó dolog, amivel hadilábon állok. Például a habarás és a rántás nem a legjobb barátom, de azért mindig összehozom valahogy. Ha bizonytalan vagyok, hívom anyukámat. Az ő receptjei a legjobbak, mert azok mindig önállóságra nevelnek: olyanokat ír, hogy a palacsintatésztába annyi lisztet kell tenni, hogy se túl híg, se túl sűrű ne legyen. :) Aztán szégyen, vagy nem szégyen, de húslevest még sosem főztem, biztos tök egyszerű, mert a lakótársam (fiú) főzött a múltkor, de én valamiért nem merek nekiállni.

20/L

2010. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyi idősen profi szakácsnak lenni de azért 12 évesen már pár alap dolgot elkezd az ember, palacsintát, sütiket, rántotátt, leveseket el lehet késziteni.

Te is neki állhatsz pár egyszerübb dolog kiprobálásának.

2010. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
14 évesen még nem kell főznöd. Elismerésem, hogy besegitesz otthon! Jó gondolkodásmódra vall. Ha nagyon meg akarsz tanulni főzni, kezd egyszerübbekkel, pl. tört krumpli vagy ilyenek.
2010. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Szerintem a kezdés a tűzhely típusától is függ, hogy mikor kezdik el. Valaki írta, hogy 12 éves kortól el lehet kezdeni, rántottával meg ilyenekkel. Nekünk pl gáz tűzhely van, hát nem lennék elragadtatva, hogy a 12 évesem neki állna vele gyakorolni.
2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
utolsó: én is azok közé tartozom, akik 11-12 éves korukban már főztek ezt-azt. mindig is gáztűzhelyünk volt.
2010. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!