Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
83%

A vicc az, hogy ugyanezek az okosok képesek és más típusú kérdéshez meg azt írják be, hogy a 14éves felgyújtja a házat, hogy lehet rábízni a főzést.


14évesen még bőven elég, ha besegítgetsz, figyelsz, nagyon egyszerű dolgokat csinálsz, rész feladatokat (pl. süss palacsintát segítséggel) a lényeg az, hogy magadat meg tudd etetni, ha épp anyukád nincs kéznél, arra jó egy tejberizs, szendvics, zacskós leves is. Lehet, hogy van aki előőbb kezdi, de szerintem az a kivételes, nem az, hogy 14éves nem tud főzni.

2010. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%

tudnák helyett tudnék...

akik meg ide járnak és lehordtak, azoknak a gyerekei valószínűleg annyira b@sznak akármit is csinálni, hogy szerencsétlen anyukák átcsaptak a másik végletbe: ők hadd heverésszenek már egész nap, te meg csak szakadj meg... :D:D

szóval fel se vedd őket.

2010. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
78%
Én is 14 éves vagyok, és nem tudok főzni, max. annyit mint te. Én csak a mosogatásban segítek, a ruhák teregetésében, meg ugye a szobámat én takarítom.
2010. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
91%

nem kellene, de te meg ne meséld be magadnak, hogy nem tudsz. Hidd el, hogy "bármit" meg tudnál csinálni.

Igazából a főzésben az elején az arányokkal van gond. Hogy pl. mennyi rántás kell, mennyi paprika. Ezt csak gyakorlással lehet megtanulni. Mert ugyebár mindig azt mondják erre. Érzéssel.

Nem vagy ettől rossz, és lusta. Inkább legyen több önbizalmad ilyen téren. Szerintem még élveznéd is.

2010. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
88%

14 évesen én sem tudtam főzni. Ezért senki sem lesz lusta. Apám pl. már kiskorában segített az anyukájának, mert érdekelte a főzés. És persze meg is tanult! Apám már 13-14 évesen tudott főzni, anyum meg 20 évesen kezdett csak neki:)

szóval ettől még nem kell kiakadni, ide idióták írogatnak. Ha érdeklődsz a főzés után, szólj anyudnak/apudnak és majd megtanítanak:)

Ha szereted pl. a sütiket, először készítsd te el, hidd el, élvezni fogod!

26.L

2010. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
44%
Én sem tudok főzni, nem is akarok megtanulni főzni, és főzni sem akarok :) 21 éves múltam. Nem vagy te attól rossz ember, még ilyen hülyeséget. Az a dolgod, hogy iskolába járj, tanulj. Én is ezt csinálom. Ha van időd segítesz, takarítasz, ezt én is megcsinálom, de a főzés mumus. Szóval miért lennél lusta trehány? Van aki gyerekek mellett sem főz, akkor az mi? Ugyanmár. :)
2010. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

annyi a főzésterén a tudományom,h nem halok éhen amíg anya haza nem érmvagy teszem azt nincs kedve főzni. Olyankor vana ki mit talál a hűtőben azt eszik :)

Mikor főz általában ott vagyok melette meg segítek,de élesben nagyobb dolgokat még sosem próbáltam

2010. júl. 8. 12:46
 8/57 anonim ***** válasza:
95%

Főzni megtanulni egy fokozat. Szerintem bőven elég, ha ennyi idősen tudsz rízst, krumplit főzni, virslit, ránottát sütni, tésztát főzni - hiszen így nem történik tragédia, ha véletlenül nem főz a család, te is összeüthetsz magadnak valamit.

Az a legjobb, ha segítesz a főzésben is (akár csak úgy, hogy állsz anyukád mellett, zöldséget aprítasz), mert addig is látod, hogy mit csinál, meg tudod figyelni, ha esetleg megkéred anyukádat, akkor magyaráz is hozzá, és előbb-utóbb tudni fogod magadtól is.

2010. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
84%
12 évesen főztem pörköltet,nokedlit kevertem és szaggattam ki,lecsót,krumplilevest,tojáslevest,palacsintát különböző ízesítéssel tésztát is tudnál főzni / pl. túrós,mákos stb./ Én szerettem csinálni és a mai napig szeretek főzni!:) Amikor elköltöztem otthonról kimondottan jól jött hogy anyukám megtanított főzni!Ő dolgozott és leírta mit kell csinálnom mi kell bele mennyi és azt meg megbeszéltük hogyan!2 fiú tesómra főztem 14 évesen a suliszünetekben!
2010. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell állandóan megfőznöd, de néha ebben is be lehetne segíteni. Nem kell hétfogásos ebédet csinálni, vannak egyszerű dolgok amiket könnyen meg lehet tanulni. Ha ennyire zavar, akkor segíts neki.
2010. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!