Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
19%

23 éves vagyok, és nem tudok főzni. Persze Anyu sokszor mondta, hogy ideje lenne megtanulni. Oda is álltam mellé, jegyzeteltem, de amikor kérdeztem, hogy most mennyit rakott bele ebből meg abból, és sorra azt a választ kaptam, hogy "ezt érezni kell", akkor feladtam. (Plusz a bennem ébredező öntudatos nő nem akart egy férfira se főzni.)


Lehet, hogy mindenki tud főzni, de nem mindenki tud JÓL főzni. Kedvencem a krumplifőzelék, nem nagy cucc elkészíteni, de nekem mégsem sikerül jóra. Ehető, de hiányzik belőle "Anyu".

2010. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
12 éves voltam mikor megfőztem életem első levesét...lebbencslevest...azóta sütök/főzök...és imádom... :)))
2010. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
94%
13:52 nem akarsz férfira főzni? persze van h nekem sincs kedvem, de attól még enni kell, és ha magadnak csinálsz párodtól sajnálod?beosztással mindenkinek megvan a dolga, attól még nem leszel cseléd, h főzöl ő meg elmosogat v porszívózik. és lehet jobban jársz ha ez nem fordítva van
2010. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
29%

én 15 éves vagyok, és nem tudok főzni, közeljövőben nem is akarok megtanulni. nálunk heti max 2-3szor van meleg kaja (hétvégén, és hét közepén 1*) nekem a főzés túl bonyolult, én béna vagyok minden ilyesmiben, még egy teát sem tudok finomra csinálni, olyan teát sem, ahol csak port kell összekeverni vízzel... rántottát úgymond tudok csinálni, de azt is mindig elrontom. konzerv főzeléket viszont gond nélkül meg tudok melegíteni.

nagymamámnak szoktam segíteni sütit csinálni, de őt kb. negyedévente látom, így a sütikkel is hadilábon vagyok, mert anyám nem szeret sütni, ezért nem is szokott.

15/L

2010. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

11-12 éves koromban már főztem időnként ezt-azt. nem azért mert elvárták tőlem, hanem én akartam, mert érdekelt. persze akkor még nem volt sok étel a repertoáromban, de én hiszem hogy bármit meg tudtam volna főzni akkor is. mindenki tud főzni, hiszen le van írva :) erre vannak a receptek.

és szerintem legalább pár fogást mindenkinek tudnia kéne, nemtől függetlenül is, hiszen bármikor szükség lehet rá. aki nem tud magának kaját csinálni, az életképtelen (...lenne, ha a mai világban nem lenne ilyen opció, mint pl a rendelés, de azért na.. :))

22/L

2010. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
En ugy gondolom, hogy kelleni nem kell, hanem illik. Nem minden kajat tudsz megfozni, tiszta sor. De nem art minel jobban belevetned magad ebbe folyamatosan, mert ez a javadra szolgal. En 8 eves koromtol eleg komolyan besegitettem a fozesben es nem volt gond sajat haztartast kezdenem vezetni. Senki sem varja el, hogy 3 fogasos menut csinalj minden nap, csak gyakorolgass kicsit mindig mast es akkor egyre tobb fog rad ragadni.
2010. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Ja meg annyit, hogy ez a fozni nem tudok dolog olyan, hogy senki sem ugy szuletik, hogy mindent tud. Ezert van a szakacskonyv meg csomo recept a neten. Nem kell mindjart a legnehezebbel kezdeni, de nekem pl. sosem volt olyan, hogy belefogtam valamibe es nem sikerult, de ha nem is sikerul, akkor sincs baj, meg kell probalni. Nem tudok fozni=lustasag, mert fozni mindenki tud legalabb egyszerubb dolgokat, ott a szakacskonyv es csak kovetni kell az utasitasokat.
2010. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
én pl 17 vagyok és másfél éve(mióta párommal élek) én főzök mindenfélét. hobbinak sem utolsó.
2010. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

18 évesen kezdtem el magamra főzni, mikor elkerültem koliba, addig az a lemez ment otthon, hogy pucoljam meg a krumplit, répát, de aztán üljek le, mert onnantól már csak hátráltatom anyámat. Valószínűleg ezért szeretek még ma is inkább kiskuktának lenni, s nem séfnek :D


Elég gyorsan belejöttem aztán a főzésbe, szerencsére. Most meg már kifejezetten érdekel és élvezem.

32/n

2010. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim válasza:

Én már 13 évesen jó kajákat tudtam főzni és ezt tanulni kell.nem megy ez olyan egyszerűen.Jó mondjuk az én papám mesterszakács és kastélyban dolgozik de ez nem indok hogy tudok főzni.És szakács leszek.Tanulj meg.nem nehéz.

15L

2010. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!