Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
84%

12:57 vagyok.

Főzni csak egyszerűbbeket tudok,de sütni nagyon szeretek!Főleg muffint,tényleg nagyon egyszerű,és nagyon finom!A sütéssel próbálkozz,a főzéssel még várhatsz te is!:)

2010. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem nem is kellett tanulnom a főzést, valahogy minden sikerül elsőre, csak a recept kell hozzá. :) 18 éves lány vagyok kb. 11 éves koromban kezdtem el főzőcskélni és elsőre ment minden. De nem mindenki ilyen tipusú, mint én és ez nem baj. Mindenkinek mások a szokásai. Egyáltalán nem baj, hogy nem tudsz főzni. Idővel megtanulsz. Gyakorolgass együtt anyukáddal ha ráér. Amikor dogozik és hazaér, biztos jólesne neki egy vacsora,d e ez nem azt jelenti, hogy neked 7 fogásos éttermi kaját kéne csinálnod neki... Süss egy tükörtojás, vagy rántottát. Vagy főzz tésztát és vegyél a boltban előre késztett szószt és azt rakd rá. Már a legkisebb és legegyszerűbb dolognak is fog örülni anyukád. Ha nem megy még a főzés, akkor inkább hagyd rá és állj oda mellé miközben főz, hogy tanitani tudjon.(Bocsi a helyesirási hibákért, de nincs hosszú i a billentyűzetemen.)
2010. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
72%

14 évesen én sem tudtam. Igazából akkor tanultam meg normálisan főzni, amikor 19 évesen elköltöztem otthonról. Illetve 15 évesen lett egy komolyabb kapcsolatom, ami 3 évig tartott, akkor próbáltam a barátomnak ezt-azt főzni, mert ő már egyedül élt, és ott volt a lakásban a saját konyhája, ahol nem zavartam senkit a bénázásommal. Bár anyukámat sokszor felhívtam, hogy ezt vagy azt hogy kell csinálni, de általában sikerültek a dolgok.


Majd szerintem te is megtanulod, ha lesz kinek, vagy amikor már tényleg magadnak kell. De nem hiszem, hogy el kéne várni egy 14 éves gyerektől, hogy wellington bélszínnel várja haza a szüleit :D

2010. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem egyáltalán nem a főzés a lényeg az életben. Én pl 20 éves vagyok, nem tudok főzni, és nem is akarok megtanulni... Hogy miért? Mert felesleges... Odafigyelek mit eszem és állandóan a súlyommal vagyok elfoglalva. Ha főznék még több kiló menne rám. A kaját megis lehet venni, vagy akármi más. Nem a főzés a lényeg, hanem, hogy más téren önálló légy.
2010. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
43%

A mai világban nem elvárás, hogy a nő tudjon főzni, merthát ugye a karrier, meg, hogy azalatt az idő alatt amíg főz, megkeresi az étteremben való evés árának kétszeresét stb.


Ezzel nem értek teljes mértékben egyet, egy nő azért csak kell tudjon főzni, de 14 évesen még korai ilyet elvárni tőle.

2010. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

én 10évesen kezdtem főzni


18/L

2010. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
10%

nálunk nincsenek ilyen problémák, pedig nekem is sokat dolgozik anyum, ma is 7-re ér haza, da van kaja tegnapról...

jó, lehet nem a legjobb, de csináljon egyszer többet és 2 napig bőven el lehet belőle lenni...

nálunk egyszer problémázott, hogy tanuljunk meg főzni meg stb., apuval mi épp elég területet gondozunk el, nehogymár mi főzzünk,(apu is max. teát főz) és akkor mondtuk neki hogy álljon neki füvetnyírni, beülhet a traktorba, esetleg ha van baja meg is csinálhatja, és azóta nem reklamált...

oké én értem hogy főzetne, de azt is érti hogy akkor meg neki kellene kimenni a konyhából, és inkább ez így jó.

nekem meg majd főz az asszony:)


16/f

2010. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
94%

szerintem ez így teljesen normális.

én is ennyi idősen kezdtem kotyvasztgatni: pudingporból pudingot, sült krumplit, karamellát, rántottát. ilyesmiket. aztán később jöttek a komolyabb kaják.

majd megtanulsz te is. ha nem halsz éhen egyedül, az már jó

2010. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
60%
rengetegen vannak akik ilyen idős korukban még ennyit sem tudtak megcsinálni.
2010. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

én 15évesen magamtól tanultam meg főzni, egyszerűen mert heti 1-2 alkalommal volt csak meleg kaja otthon, neten néztem recepteket, akkor örömöm is leltem benne, kreatív voltam, sütöttem a sütiket hetente legalább 2x. fura, de mostanában meg már se kedvem se türelmem nincs az egészhez a sütijeim egyre pocsékabbak (kivéve 1-2)

23/L

2010. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!