Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gáz, hogy 14 évesen még nem vagy egy michlein csillagos szakács... :D Én először pörköltet főztem, (kb 10-11 évesen), majd paprikáskrumplit, meg egyszerűbb leveseket. Meg amiket te írtál. Mivel azonban mindig is nagyon érdekelt a konyhaművészet, ezért (ahogy egyre idősebb lettem), egyre többféle ételt megpróbáltam elkészíteni, kísérletezek az ízekkel stb. nekem a főzés a kikapcsolódás, ettől tudok ellazulni, olyan, mint másnak egy forró fürdő... :D (a párom meg utálja a konyhában a kupit, így ő szokott elmosogatni, amit én meg annyira nem szeretek).
2010. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
ja, kimaradt: 22/N
2010. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim válasza:

Én is ugyan ennyire szeretek főzni.Nekem is kikapcsolódás.Imádok főzni.:D

15L

2010. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
16 vagyok és nemtok főzni semmit.xP
2010. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
60%
Ismerek olyat aki 34 éves és nem tud teát se feltenni a gyereki nem ismerik mi az hogy leves,főzelék,mert csak mekis kaja van na az szánalmas nem egy 14 éves gyerek aki nem tud főzni istenem egy 14 évesnek még játszani kéne tanulni nem családot ellátni,minek van a szülő,fordítva ülünk a paripán,azért szülünk h legyen cselédünk meg csp-ért szánalom a köbön...
2010. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
Sajnos a kulcsos gyerekek már 10 11 évesen nmegtanulnak főzni vagy sajnos éhen halnak.
2010. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

Én kb 12 éves koromban kezdtem tanulgatni aputól, amikor anyukám veszélyeztetett terhes lett a tesómmal és végig feküdnie kellett a szülésig. Apu sokat dolgozott, mi meg otthon lettünk volna főtt kaja nélkül anyuval. Ez a főzés dolog olyan, hogy szerintem senkinek se árt, ha megtanulja legalább önmagát és a családját ellátni. Nem szimpatikus, mikor valaki (akár fiú, akár lány) arra büszke, hogy mit nem tud és nem is akarja tudni. Nem lesz attól senki cseléd, ha ért valamihez és nem lesz tőle modern, ha büszke rá, hogy ügyetlen.


Szerintem pont annyira szánalmas, ha egy férfi nem tudja, hogy kell kicserélni egy biztosítékot, egy villanykörtét, egy kereket, nem tudja, melyik a csavarhúzó eleje, hogy néz ki egy kombinált fogó, mire való egy fúró, egy fűrész, stb, mint az a lány, aki büszkén kijelenti, ő bizony nem tud főzni és nem is akar. 14 évesen még nem gond, ha nem vagy teljesen önálló, de az már jó dolog, ha elkezdesz érdeklődni és megtanulsz alap dolgokat, hogy mire felnősz, már zökkenőmentesen menjen a főzés, meg minden más is, ami a felnőtt lét velejárója.


Nekem pl két fiam van, akik néha meglepetten mesélik, milyen bénák az osztálytársaik én meg büszke vagyok rá, hogy ők meg milyen ügyesek:). Olyanról is hallottam már, ahol a gyerekek mutatták meg a tanárnőjüknek a táborban, hogy kell a paprikás krumplit megfőzni bográcsban, mert a kedves hölgy azt se tudta, hogyan kell hozzáfogni. Szerintem ezek már elég égő dolgok.

2010. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 OliaTIRA ***** válasza:
16evesen kezdtem. most 18vagyok ensem tudok olyan huuuuu de jol fozni de en szoktam fozni a csaladnak. amit masok mondanak azzal ne torodj majd megtanulsz fozni.
2010. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
14 évesen még nem kell tudnod főzni de azzal nem veszítesz semmit ha már most el sajátitod az alapokat. Én 16 voltam mikor előszőr probálkoztam.
2010. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
14 évesen tanulj meg főzni 16 évesen vidd a háztartást mire 18 leszel semmi más nem lesz belőled csak cseléd, mint belőlem.....
2010. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!