Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kéne egy 14 éves gyerekn...

Miért kéne egy 14 éves gyereknek főznie, hány évesen tanultál meg főzni? Kort és nemet is irjatok!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,és nem tudok főzni. Más mindenben besegítek itthon. A főzésben meg segítek,de egyedül nem tudnák megcsinálni semmi "ebéd félét". Tojást sütni,meg zacskós levest tudok,meg a tésztákat is ki tudom főzni. És ennyi.

Több kérdésemnél is mikor családi problémák miatt kértem tanácsot azt mondták h ne anyukámra várjak mindent,főzzek meg én mire ő haza ér munkából. Mikor irtam h nem igazán tudok,akkor majdhogynem én voltam a világ leglustább,legtrehányabb kölyke.

Elég bántó,mert attól h főzni nem tudok tényleg mindenbe besegítek amibe tudok,és rosszul esik olvasni ezeket a megjegyzéseket


2010. júl. 8. 12:38
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
23%

A mai lányoknak amúgy sem divat már főzni,sőt sokaknak semmilyen házimunka nem az.Arra leszek kíváncsi,hogy később majd egy házasságban hogyan boldogulnak.Amúgy 12 éves korom körül,komplett vasárnapi ebédet megfőztem,el tudtam volna vinni az egész háztartást magam.Értékelik is most a férjem meg a gyerekeim a háziasságomat,a jó főztömet.

Szerintem a saját érdeked,hogy otthon légy a konyhában,hogy ha szükséges tudj boldogulni akár egyedül is.

2010. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
89%

Még azt elfelejtettem hogy az én 13 évesem még hajlandóságot sem mutat de rá ér még a főzőcskével!:)

12:48-as voltam

2010. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

én most vagyok 15 és önszántamból szeretnék a nyáron megtanulni főzni,sütni.

eddig nemvolt gond,hogy nemtudok

2010. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
76%
Én is 14 éves vagyok,és nekem is még csak az egyszerűbb kaják elkészítése megy.Például senki se várja el,hogy majd egyedül megcsinálok egy vasárnapi ebédet.De minden másban besegítek otthon,és 14 évesen még abszolút nem ciki,ha nem tudsz főzni.Van,akit nem is érdekel:)
2010. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évesen tortákat, sütiket sütöttem, de főzni én is csak 18 évesen kezdtem, amikor saját házba költöztem. A főzés egyszerű dolog amúgy,nem kell félni tőle, könnyebb, mint vasalni.
2010. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
97%

én 14-15 éves koromban kezdetem rendes kajákat is főzni. de akkor is inkább nyáriszünetben mikor tesómmal ketten voltunk otthon és főtt kaját akartunk enni.

meg úgy voltam ,hogy anyunak nagy segítség volt , hogy nem az kellett hogy az első dolga legyen ,miután fáradtan hazaér hogy még nekiálljon főzni.

2010. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem baj, hogy még nem tudsz főzni. Érdemes a sütéssel kezdeni, valami egyszerűvel, pl. muffin. Receptet követve lépésről lépésre tudsz haladni. Járj boltba, piacra, ismerkedj az élelmiszerekkel. A gáz az, amikor pl. a Tesco-ba a pénztáros fiatal nő nem ismeri meg a petrezselyemgyökeret, karalábét. Ha kérsz recepteket, ötleteket, írj nyugodtan, szívesen segítek. Én nagyon szeretek sütni-főzni, állítólag tudok is. 24N
2010. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
79%

Nem ciki, de azért figyelgesd már anyukádat, amikor főz, mert ahhoz, hogy később jól, ízletesen tudj főzni, kell egy rutin. Akkor állj neki, amikor kedvet érzel rá, pl az ilyen 14 éves kislányok imádnak muffint sütni, egyszerű és nagyszerű. Kezdd valami sütivel majd. Annál nincs jobb érzés, mikor a főztöd után mindenki megnyalja, mind a tíz ujját.


Amúgy én is kb 12 évesen kezdtem el főzni, segítséggel. 14 évesen már tortát sütöttem és megfőztem az ebédet.

Most 27 vagyok, a férjem imádja, hogy ilyen jól főzök és a fiam is nyamm-nyammozik evés közben :)


Szóval: Hajrá!

2010. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
78%
Nyugi én is csak huszonévesen kezdtem főzni igazi ételeket (úgy értem, ami nem zacskós leves, virsli meg tojásrántotta). nekem a fő motivációt a jelenlegi barátom adta, akit nagyon szeretek és szerettem volna elkápráztatni, hogy milyen kis "konyhatündér" tudok lenni, ha akarok. azóta nagyon szívesen főzöcskézek. persze profi azóta sem vagyok, de már egész ügyesen elvagyok a konyhában. úgyhogy ki így, ki úgy kezdi el. majd ha úgy hozza ez élet, te is elkezded. addig meg figyeld anyut főzés közben és kérd, hogy magyarázza, mit hogy csinál. főzni jó, hidd el, főleg ha van kinek.
2010. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
68%
A nők főzni tanuljanak meg, a férfiak meg mosogatni...és akkor minden rendben!
2010. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!