Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fogom veszíteni a szerelmem...

El fogom veszíteni a szerelmemet? Erőnek erejével megy a kavarás!

Figyelt kérdés

A barátom nagymamája utál engem. Bosszúhadjáratot indított ellenem, már szinte az egész családnak baja van velem. A barátom 10 éves unokahúgát is bevonták a játszmába! A kislány olyanokat hazudik, hogy volt egy lány, akinek tetszett a barátom, de én bekavartam, hogy ne járhassanak. A barátomat a szülei eltiltották tőlem, ismeretlen időre. A barátom azt mondta, ha véglegesen kimondják, hogy nem találkozhatunk, szakít. Tegnap emiatt hatalmas sírógörcsöm volt, nincs étvágyam, nem tudtam aludni sem. Rettegek, hogy emiatt elveszítem a barátomat, hiszen nagyon szeretem, úgy, ahogy még eddig senkit! 8 hónappal fiatalabb nálam, lehet, hogy ez is szúrja a nagymamája szemét. Én kedvesen viselkedtem vele, segítettem a háztartásban elvégezni a feladatokat, és mégis el akar marni a szerelmemtől! Úgy érzem, ha elveszítem ezt a fiút, belehalok. Régóta együtt vagyunk, Ő az első komoly kapcsolatom, és én is neki. Hogyan menthetném meg a kapcsolatunkat? A barátomnak meg van kötve a keze, ha harcolna értem, kitagadná a családja. Mit tegyek? Hogyan menthetem meg a kapcsolatomat? Rettegek, hogy vége lesz...


21/L


2010. júl. 7. 13:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
tehát mind a ketten 21 évesek vagytok, ugye ? akkor meg mi a f*szról beszélünk ? mi az hogy eltiltanak -.- a pasid is igazi férfi lehet ha nem áll a sarkára és mondja meg a szüleinek hogy márpedig nekem ő a párom elfogdjátok vagy nem. ennyi. meg mi ez hogy már a 10 éves kislány is kavar..
2010. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Elég komolynak tűnik az utálat a családja felől.Mi az oka ennek?Mi a bajuk veled?


Attól függetlenül te is próbálkozhatsz.Ha tényleg szereted, akkor szerintem megéri a fáradságot, hogy elmenj a családjához és megbeszéljétek, hogy mi a bajuk veled.Mert ha ezt nem tisztázzátok, akkor ez hosszútávon tényleg nagyon nagy gondot jelent.

2010. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Édesanyám mondta, hogyha a nagymama miatt elveszítem a szerelmemet, akkor elmegyünk a nagymamához. Nagyon, de nagyon remélem, hogy nem kell elmennünk hozzá! Nagyon félek, hogy elveszítem a barátomat...Nagyban függ a szüleitől, mert nincs saját keresete, és megtehetik, hogy eltiltják tőlem - egyszerűen nem adnak pénzt neki, hogy elutazhasson hozzám. Sőt! Az édesanyja telefonon megkért, hogy én se tegyem be a lábamat hozzájuk. Mit tehetnék? Valahogy helyre kell hoznom ezt a konfliktust! Nem tudom, hogy a nagymama miért gyűlöl...
2010. júl. 7. 13:53
 4/34 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted.

Abból amit írtál, úgy néz ki, hogy a barátod családján áll vagy bukik a kapcsolatotok. Ha a család azt mondja, hogy ennek vége, akkor a barátod szakít.

Nagyon szomorú ez, mivel rég óta együtt vagytok, gondolom szeretitek egymást.

A baj igazán az, hogy te nem tudsz mit tenni a kapcsolat érdekében, mert nem rajtad múlik.

Ezért nehéz tanácsot is adni.

Én tényleg nem értem, hogy emberek hogy jönnek ahhoz, honnan veszik a bátorságot, hogy egy kapcsolatba belepiszkítsanak. Amikor ez egy rokon, annál aljasabb nincs. Mert ilyenkor az az ember, akinek össze kéne tartani egy családot, nem azt teszi, hanem szétszakítja. Nem lenne jobb annak az öregasszonynak, ha a saját portáján szemetelne? Nem lenne jobb, ha elfogadná az unokája boldogságát?

Tegyük fel, nem szeret téged, lehet elhiszi a pletykákat, de akkor sem szólok bele, hagyom, hogy egy nagy fiú maga döntsön az életéről. Legfeljebb csalódik. Hiszen ez az élet, nem óvhatja meg az unokáját a kudarcoktól, csalódástól. Azt az unokájának magának kell megtapasztalnia.

Azt is elhiszem, hogy te nem bántottál senkit, hiszen írod, hogy takarítasz, segítesz nekik, igyekszel a kedvükben járni. Sajnos azt kell mondjam vannak emberek, akiknek képtelenség a kedvükben járni, bármit teszel. Nekem az anyósom ilyen, és én is tudom, hogy soha nem ártottam neki, mégis utál. Sőt a családja előtt is hangoztathatja, hogy nem kedvel, mert első találkozásunkkor ez volt a kérdésük, te vagy az a kis luvnya, akivel a .... együtt él? Szó szerint így mondták. Nem akartam elhinni.

Szerencsére az én párom normális, nem hallgat rájuk, viszont a te párod valamiért befolyásolható, vagy tényleg meg van kötve a keze.

Itt neki kell döntenie, nem a családjának.

Kérdezd meg őt, hogy mi a szándéka a kapcsolatotokkal? Számíthatsz rá, hogy melletted áll és kitart melletted?

Ha nem akkor talán kár is belefektetned az energiádat és a szerelmedet.

2010. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Rosszul hangzik, hogy a fiú simán feladja a kapcsolatotokat, "ha véglegesen kimondják, hogy nem találkozhatunk".


Mondd csak, a barátod is annyira szeret téged, mint te őt? Mennyire harcolt ő érted otthon? Próbálta-e jobb belátásra bírni a nagymamát és a szüleit? Nem gondoltál arra, hogy esetleg ennyi akadály elég is neki, és már a szakításon töri a fejét. Akarja annyira ezt a kapcsolatot, mint te? Érdemes érte küzdened? (Aztán kapsz egy akarat nélküli bábot, akinek a rokonai mondják meg, mit tegyen.)

2010. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
2010. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Tudod nekem ilyenkor az jut eszembe (persze tapasztalatom is volt benne),hogyha valaki nagyon szeret valakit akkor akár mindenki a feje tetejére állhat,mindenki fenyegetőzhet kitagadással vagy bármivel akkor sem érdekli csak a szerelme..Ha a párod tiszta szívből szeretne téged akkor ilyet még véletlenül sem szabadna mondania,hogy ha tiltják akkor szakít..

Az én férjem 8 évvel fiatalabb nálam.(jól olvasod 8 évvel)

Az apja annyira ellenezte,hogy kijelentette,hogyha nem szakít velem akkor kidobja a lakásból és élhet az utcán 20 évesen.Én akkor már elváltam,de a volt férjemet is felhívta a férjem apja,hogy megmondja neki,hogy én kivel"kavarok"..De a férjemet nem érdekelte,hogy az apja mit művel.Az sem érdekelte,hogy később a család az apa mellé állt.Tudod mit csinált? 1 hónap együtt járás után elvett feleségül.Két idegen embert kértünk tanúnak.Albérletbe mentünk,és 10 éve boldog házasságban élünk..Az apja amikor 2 éves házasok voltunk igyekezett bocsánatot kérni ahogy az egész család..Ma már természetesnek veszik,hogy együtt élünk,és szent a béke..

Ha a barátod már az elején nem képes harcolni a szerelemért akkor nem is érdemes áldozni erre a kapcsolatra..

2010. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Utolsó...-.-'


Igen, sajnos könnyen befolyásolható.

2010. júl. 7. 14:05
 9/34 anonim ***** válasza:

"A barátom azt mondta, ha véglegesen kimondják, hogy nem találkozhatunk, szakít."

Ha ez igaz, akkor a barátod nem szeret. Az egész kavarás is lehet, hogy éppen emiatt van. A helyedben most rögtön kiadnám az útját, de rezzenéstelen arccal. Otthon ráérsz kisírni magad.

2010. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
14:02: Én is észrevettem a kettő közötti hasonlóságot xD
2010. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!