Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elrontottam és most ezért...

Elrontottam és most ezért veszítettem el a szerelmemet?

Figyelt kérdés
2 hete szakítottunk, 2 évig voltunk együtt. Az utóbbi 2 hetem másból se áll mint azon, hogy a kapcsolatunkon rágódom és folyamatosan keresem a miérteket. Az első megrázkódtatás után egyszerűen nem voltam képes elfogadni, hogy véget kellett érnie, mert egyébként nagyon szépen megvoltunk egymással és bár tudtam, hogy sose volt szerelmes belém igazán, azt gondoltam, ez csak egy átmeneti állapot és sikerül mindennek visszarendeződnie, nem kell ide szerelem, mert úgyis elmúlik, akkor miért ne lehetne folytatni? A szakítási szándékának oka mint most kiderült: elmúlt irányomba a vonzalma is amit érzett, de fontos hangsúlyozni, hogy igazán sose volt belém szerelmes, így pedig nem lehet folytatni. Nagy nehezen sikerült kiszednem belőle, hogy már egy ideje érlelgette magában a szakítást, úgy kb. 2 hónapja. Ekkor kicsit megnyugodtam, hogy legalább indok van és kezdtem magamban lezárni a dolgot és csendesen beletörődni, hogy már nincs mit tenni. De most újra jött a kattogás, ezúttal arra vonatkozóan, hogy mitől múlhatott el benne a vonzalom? Magamban kezdtem keresni a hibát és arra kellett jutnom, hogy biztos én martam el magamtól, mert sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy könnyen eldurran az agyam. Ő maga sose volt célpontja ezeknek, nem őt magát bántottam közvetlenül, csak előtte rendeztem hisztiket pl. az egyetemi nehézségeim, a szüleimmel való konfliktusaim vagy akár egész hülyeségek miatt is, pl amiatt, hogy pont akkor lesz szar idő, mikor nyaralni megyünk, vagy mert tönkrement valami dolog a lakásban. A kapcsoltunk alatt folyamatosan próbáltam ezt féken tartani saját magamhoz képest, még anyám is meglepődött, micsoda tünemény vagyok magamhoz képest: nem győztem a páromnak kedveskedni, megértően hallgattam őt, támasza voltam, főztem rá, ágyba vittem neki a kaját, néha persze rádörrentem közvetlenül is, de egész apró dolgokban csak. Kérdeztem tőle, hogy ez volt-e az oka az elhidegülésének, határozottan cáfolta és mindenki azt mondja a környezetemben, hogy nem lehetett ez az oka, de én teljesen kétségbe vagyok esve, hogy csak vigasztalni akarnak, de valójában ezzel rontottam el a dolgokat:(( Tisztában vagyok azzal hogy olyan vagyok amilyen, sárkány vagyok néha és morgok, de legalább ennyire kedves és odaadó barátnő is voltam. Nagyon félek, hogy ezzel szúrtam el mindent, hogy sokszor nem bírtam magam türtőztetni, megőrülök:( Szeretném kívülállók véleményét is elolvasni erről.
2011. aug. 6. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Tisztaban vagy a hibaiddal, javits rajtuk, hogy a jovoben ne legyen hatranyod miattuk. Most mar elment a vonat, majd jon egy masik. Ne eroltesd, meg ha ossze is kerultok, mar nem lesz az igazi.
2011. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia:(Nálunk is ez van sajna de mi 4éve vagyunk együtt és van 1 közös gyermek is.Én is ilyen vagyok hogy sokx bepörgök meg morgok néha vele is de ö is ilyen velem.:(Most velünk sem tudom mi lesz mert ma is csúnyán összevesztünk:(Lehet vége lesz,tudod sokx én is azt érzem hogy elrontom ezzel hogy ilyen vagyok de ö is ilyen neki is vannak hibái.Legtöbbször mind a 2fél hibás.Mi azért mert ilyenek vagyunk ök pedig azért mert nem mondják ill.nem merik az igazat megmondani nekünk hogy miaz amin változtatni kellene:(És mi lesz a vége?hát ez:(Sajnos ezért megy tönkre a legtöbb kapcsolat mert a párok sokx nem öszinték egymáshoz.:(
2011. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez az én olvasatomban egyébként is csak egy felszínes kapcsolat volt. A szerelem az más, az nem megalkuvás, hanem egy csodálatos "együvétartozás", egyre többször tapasztalom a környezetemben azt, hogy minél inkább művelt és elméleti síkon mozog munkában, iskolában annál inkább nem éli meg tisztán az érzéseket, mindig valami mögöttest keres, mindig valami eredményre vár, mindig valami kevésnek bizonyul...Remélem csak én vagyok ilyen "mikrokultúrába" rekedve, de ezt látom!
2011. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Jah!előző vok.Én is mindent megcsinálok neki legyen az bármi:(
2011. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is emiatt szakítottam,telejsen elhidegültem a volt páromtól,elmúlt a szerelem,-tisztelem,kedvelem mint embert,de ennyi. Szexuálisan és fizikailag sem vonzódtam már hozzá,bennem is kb. 2hónapig érlelődött a dolog.

Felesleges az okokat keresned és magyarázatokon gondolkoznod,sajnos tényleg van olyan,hogy ok nélkül de minden elmúlik.A szeretet és a vonzalom is.

Én speciel ha őrült nagy kémia lett volna köztünk,és megmarad a fizikai vonzalmam,még tudtam volna folytatni,de mivel ez is elmúlt elsősorban,már képtelen lettem volna.

Szóval ne bánkodj az okok miatt,kár ezen filóznod. Attól csak rosszabb lesz,ha a saját hibáid hánytorgatod fel.


Gondolj bele,hogy másnak milyen rossz lenne úgy együtt lenni veled,hogy már nem vonzódik hozzád,és még szerelem sincs...

2011. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nagyon rendesek vagytok! Én nagyon-nagyon imádtam őt, sose szerettem ennyire senkit, óvtam a kapcsolatot amennyire tőlem telt, tiszteltem őt, igazi társként néztem rá. Végül arra jutottam, hogy én ilyen vagyok és kész, van ez a könnyen durranok hibám, de legalább ennyire jó ember is vagyok. Ennél jobb már nem tudok lenni, úgy érzem, az az igazság, én tényleg megpróbáltam magamból a legjobbat kihozni miatta, őérte. Ő maga is ezt mondta, hogy egyszerűen elmúlt benne minden, tényleg nem a torzsalkodásom volt az oka, de annyira nehéz ezt elhinni. Nagyon nehezen tudom őt elengedni, biztos ezért is kattogok ennyit, meg keresem a miérteket és hát most épp ez jött, hogy biztos én szúrtam el, mert úgy érzem, hogy muszáj vmiféle magyarázatnak lennie egy ilyen borzalomnak, hogy egy ilyen (legalábbis számomra) szép kapcsolatnak vége kell hogy legyen:(((
2011. aug. 6. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy igy tortent.

Durradasodon tudsz segiteni, sot kellene is, mert a jovo kapcsolatod is meg fogja sinleni. Jo szokasaidat tartsd meg, a rosszakat korrigaljad. Csak igy tudsz fejlodni, mint egy ember.

2011. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy igyekeztem féken tartani a durranásokat, amennyire tőlem telt. Régen sokkal de sokkal rosszabb voltam. Teljesen nem bírtam magamból kiirtani, mert egyszerűen a személyiségem része és kész.
2011. aug. 6. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagy százalékban tudom valószínűsíteni, hogy nem a vitáitok, vagy a hisztid miatt szakított, hacsak ez nem öltött elviselhetetlen mértéket.


Mivel én már voltam olyan kapcsolatban, ahol nem voltam szerelmes igazán, csak kedves volt az illető, egész jól kijöttünk, ezért reméltem, hogy majd jön a szerelem is, mondhatom, hogy voltam hasonló helyzetben, mint a volt párod.


Én egy idő után azért szakítottam, mert a szerelem csak nem jött, még a kezdeti lehetősége is egyre távolabb került és úgy éreztem, nem akarom kihagyni az életemből egy nagy szerelem lehetőségét és nem szeretnék olyan embert választani, aki iránt maximum barátságot tudok érezni.


Nem mindenki ilyen, van, aki inkább szavaz a barátságon alapuló kapcsolatra, mert a szerelemben a rózsaszín köd felszálltával nagyobb az esély a csalódásra, én mégis úgy éreztem, adnom kell egy esélyt, hogy belépjen majd valamikor az életembe a szerelem. A volt barátom pedig hiába volt rendes, aranyos velem, nem voltam vele boldog.

Nem tudom, hogy a te volt párod is így gondolkozott-e, ez csak egy lehetséges variáció. Nálam így volt.

2011. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az exem arról magyarázott, hogy az elején még érzett valamiféle vonzalmat, de az se szerelem volt. Úgy érezte, esélyt kell adni a kapcsolatnak, mert hihetetlen jó partnerre talált bennem és ezt nem akarta elszalasztani. Aztán az idő múlásával egyre nehezebben birkózott meg azzal a tudattal, hogy ő nem szerelmes-pedig állítása szerint nagyon is az szeretett volna lenni, de nem ment. Én ezt tudtam valahol a szívem mélyén, hogy nem szerelmes, de azt hittem, így is működni fog hosszú távon a dolog, akár örökre is, mert tényleg nagyon jó páros voltunk. De aztán jött a vallomás, hogy ez a bizonyos vonzalom is elmúlt nála és azt kezdte érezni, hogy egyre inkább merül ki számára a dolog, és az utóbbi időben már csak úgy tudott rám tekinteni mint egy nagyon jó lány barátjára, akihez persze kötődik meg szereti, de semmi olyan pluszt nem érez...
2011. aug. 6. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!