Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire pénztelenség...

Miért van ennyire pénztelenség ebbe az országba?

Figyelt kérdés

Szörnyű hogy hónapok óta nem költök magamra, mert a kaja és az egyéb költségekre elmegy a pénz és mint most is alig van pénzem. Van hogy hónap végén még van.

És az is elviselhetetlen hogy aki 40 éve dolgozik az se kap többet 80-90,000 ft-nál.


2010. júl. 6. 15:06
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%

ma 15:52


Nem nem fog jönni a jóvilág...


Jön a következő nyugdíjas, mert kevesebbet kell utána fizetni..


De az a munka amit egy nyugdíjas is el tud látni, nem is a te korosztályodnak való..


Hát lépj tovább..

2010. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
nem akarom a nyugdíjasokat bántani de tényleg nem gondolnak bele, hogy egy fiataltól veszi el a lehetőséget? Lehet van sok kiadás vagy ilyesmi, de az szemétség, hogy van akinek semmi, van akinek három melóhely és veri a mellét, lehet akinek meg meséli az meg a fejébe verne egyet bele ha tehetné.
2010. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
54%
Na most nagyon, de nagyon le leszek pontozva, de ez csak azt bizonyitja, hogy realisan latom a magyar lakossagot. Miota nem lakok otthon, azota latom, hogy otthon miert van baj. Eloszor is a korrupcio, ami az elet minden teruletere jellemzo (halapenz, politikusok, hivatalnokok, stb.). Masik faktor az emberek rugalmatlansaga. A szocializmus alatt megszokott kivaltsagokrol senki nem hajlando lemondani: pl. ingyenes orvosi ellatas (meg azt a nyomorult 300 Ft-ot sem akarta fizetni az emberek nagy resze), 2-3 ev gyed/gyes a kismamaknak, stb. Az senkit nem erdekel, hogy az orszag ezt nem engedheti meg maganak, minden legyen ingyen. Amig nem lesznek drasztikus valtozasok, addig nem fog az orszag pozitiv iranyba haladni jelentosen.
2010. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

15.52 vagyok. Komolyan, én már gondolkodtam azon is, hogy elkezdem kiplakátolni a várost az önéletrajzommal, hátha valakinek kellek.

Már legalább 100 helyre elküldtem, de valami sohasem stimmelt... Vagy túlképzett vagyok, vagy éppen alulképzett, vagy nincs felsőfokú nyelvvizsgám angolból, esetleg nincs közigazgatási versenyvizsgám...

És úgy vettem észre, ami Pesten a legfontosabb: nincsenek kapcsolataim. Vidéki voltam, így jártam...

Miért dolgozhatnak a nyugdíjasok, de most komolyan??? Aki (pl. a szüleim) kétkezi munkát végeznek már 30 éve, alig várják, hogy végre nyugdíjasok lehessenek, de ezek a pasziűnszozó papírtologató öreglányok naná, hogy élvezik a helyzetüket (ha a hülye fiatal úgyis megcsinál helyettük mindent, a fizut meg felvehetik a semmire). Ezen valaki nem akar változtatni???

Jó, hogy a nyugdíjasokat is a mi fizetésünkből tartják/tartjuk el, de mennyivel több állás és munkahely lenne, ha kipaterolnák őket a bújtatott állásaikból!

TERET A FIATALOKNAK!!! :)

2010. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
most ezt az ötvenesek bizta ők is magukra vennék de igazad van.
2010. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Van tér, széles a nagyvilág, el lehet menni..


A nyugdíjasok többsége átkoplalt egy világháborút, hát had éljen jól ah még 70 évesen is képes érte dolgozni..


De most komolyan, miféle munka az amit egy nyugdíjas is el tud látni??


Ebbe senki sem gondol bele?? Nem akarnak dolgozni a mai "fiatalok" ?

Vagy egyszerüen nem ismerik fel hogy itt NINCS MIT dolgozni, szakértelmük meg kevés...

2010. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

A 60 éves kolléganő, aki 58 évesen ment el korengedménnyel nyugdíjba, 1950-ben született. Melyik világháborút koplalta végig?

Mihez kezd egy nyugdíjas havi 310 ezer Ft-tal? Lakáshitele már nincs, a gyerekei is megállnak a saját lábukon, összespórolhatott már eleget az életben ahhoz, hogy évente kétszer kéthétig Hajdúszoboszlón vagy Hévízen áztassa magát.

Nyilván irigy vagyok.

2010. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
nekem is van nem 1! nyugdíjas munkatársam akinek a nyugdíja vagy 100.000ft és a fizetése is 100.000 azért ennyiből már jól kilehet jönni.
2010. júl. 6. 16:06
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

1. a nyugdíjasokat nem engedném alkalmazni, illetve döntse el, vagy nyugdíj, vagy fizetés.


2. miért vállalja el a magyar a munkát kis pénzért is? mert a rezsit ki kell fizetni, gyerekeket iskoláztatni, etetni kell... ezért.

2010. júl. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Mi 11-en vagyunk az irodába,abból l5 nyugdíjas van(köztük a főnököm...)Persze annyira jól nem megy már nekik a munka(közszféra,igazságügy)De majd mi a fiatalok megcsináljuk 70.000-ért.Sokat nem tehetünk mivel a főnök is benne van,minthogy húzzuk az igát.

Tehát én is azon a véleményen vagyok,hogy a nyugdíjas ne dolgozzon.Főleg úgy,hogy egész nap jajgat,hogy ez fáj neki meg az fáj neki és olyan lassan dolgozik,hogy csak hátráltatja a többieket.

2010. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!