Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emberek, akik kiköltöztek...

Emberek, akik kiköltöztek vagy ki akarnak költözni egy idegen országba! Ti hogy kezdtek/kezdtetek bele a költözésbe?

Figyelt kérdés

Angliába szeretnék kiköltözni 1 év múlva. A nyelvet addigra középszinten beszélni fogom (most nyelvvizsgázok). Ez az álmom sok év óta, hogy ott éljek örökké. Viszont nem ismerek ott senkit (és semmit). Mégis hogyan kezdjek bele a költözésbe?

És mi a helyzet a lakásüggyel? És a munkával? (Mert egyből dolgozni szeretnék, ha kimegyek.) Először keressek lakást, vagy munkát? És egyáltalán hogy keressek? Adjak fel lakáshirdetést, meg hogy munkát keresek, vagy mi? Hogy működik ez?

Jelenleg nagyon félek, elveszettnek érzem magam, hogy nem tudom, mit kell majd csinálnom... De ahogy már mondtam, ez az álmom, mindenképpen bele akarok vágni!


Minden jó, használható tanácsot elfogadok! Illetve jöhetnének a sztorik is, hogy ti hogy költöztetek ki / hogy akartok kiköltözni, és hogy kezdtetek bele az ottani életbe!


Köszi!


2010. nov. 10. 21:26
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Van egy rakás honlap, ami pont neked való. Ez a GYK nem pont az, de próba szerencse.

Pl. [link]

www.londonimagyarok.hu

2010. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Keresztanyám véletlenül talált egy orvosoknak szóló pályázatot, megpróbálta, sikerült, 1 évig csak a nyelvet tanulta, fizették neki odakintről a tanfolyamot, kint vizsgázott le felsőfokon 4. éve Svédországban él, főorvosként praktizál szerződéssel, egyedül tartja el a kisfiát, nem tervezte a kiutazást, így alakult, de kint legalább nem nyomorog.

Egyik szomszédom kisebbik lánya (egyik gyerekkori barátom volt) több, mint 10 éve ment ki Angliába babysitterkedni (nem sokkal azután, hogy az apja meghalt), szerelmes lett, néhány évvel később ott ment férjhez, így maradt.

De olvastam negatív példát, olyant, aki informatikusként állást kapott, kiküldte a cég a központba idegen országba több kollégával együtt, nem kapták meg normálisan a fizetésüket, amit mégis megkaptak, az elment a lakhatásra és a munkába járásra, rengeteget túlóráztak, hazajött, most pereli a céget.


Vannak olyan szakoldalak, amik kifejezetten ilyenekkel foglalkoznak, segítenek, hogy megfelelően dönts, és mindent megfelelően el tudj intézni.

Sok sikert és kevés csalódást!

2010. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én is pontosan 1 év múlva tervezem hogy kimegyek viszont úgy látom egy csónakban evezünk annyi különbséggel hogy nekem van kint 1 haverom. Ha esetleg fel szeretnéd venni a kapcsolatot velem dobj egy privátot. Aztán ott beszélgethetünk. 19/F
2010. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!