Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire pénztelenség...

Miért van ennyire pénztelenség ebbe az országba?

Figyelt kérdés

Szörnyű hogy hónapok óta nem költök magamra, mert a kaja és az egyéb költségekre elmegy a pénz és mint most is alig van pénzem. Van hogy hónap végén még van.

És az is elviselhetetlen hogy aki 40 éve dolgozik az se kap többet 80-90,000 ft-nál.


2010. júl. 6. 15:06
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted!Ugyanis én is ennyit keresek.

Reméljük lesz ez jobb is...:)

2010. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha magasabbak lennének a bérek, magasabbak lennének az árak is. Kb. ugyan itt tartanánk. Szerintem, (de csak szerintem) vannak olyan országok mint pl. az USA, akik hatalmas kiterjedésen fekszenek, rengeteg kiaknázatlan nyersanyaggal, ásványkincsel, stb, és ők ezeket saját életszínvonalukhoz és keresetükhöz mérten exportálják. De mivel nálunk alacsonyabbak a bérek, de ugyan annyit kell fizetnünk mondjuk a homokért (most mondtam egy hülyeséget csak példa gyanánt)mint nekik, ez megterhelő az országnak. Hiszen ha belegondolsz mondjuk legyen az említett homok 100 ft. Amerikában lehet hogy 80 ft az átlag kereset itt meg 30. mennyivel nehezebb nekünk...

Remélem érthetően illusztráltam az én elképzelésem. Persze lehet cáfolni, mondom csak egy elgondolás.

2010. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
hát gondozónő vagyok. Képzettség nélkül és még a 13. havi fizetéssel számolva kerestem 75.000 ft-ot 1.5 évig. 2009 májusában lett meg a felsőfokú OKJ-s végzettségem és egy kategóriával fentebb léptem tehát "E"-be és így kapok ennyit 72,000ftot fél éve. Azért röhej hogy a tanfolyam került majdnem 200,000 ft-ba és akkor ennyit kapok, soha nem fog megtérülni, de azért elvárják hogy felsőfokú képesítése legyen az embernek.
2010. júl. 6. 15:26
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
sok múlik a nyesanyagon is, meg hogy mennyit tud az ország exportálni. Levagyunk elég rendesen maradva. Ide mire leér egy ipari cikk is. Ők már dobják kifele mert már régi technológia. Én kipróbálnám, legalább nyelvet is tanulnék milyen lehet ottlenni egy évig. csak a fene megeszi hogy hetven évet élünk oszt cső, és még családot is akar az ember. Valaki nagyon hülyén találta ezeket ki...
2010. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
hohóóó és akkor mi van Romániában? Itt lakom,de ez már bolondulás. Inkább nem is mondok semmit..
2010. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
32%
És akinek ennyi sincs? Neked legalább van egy retkes munkád ami ennyit fizet! Félre értés ne essék, nekem van munkám, és rendes pénzt is kapunk a férjemmel, de van aki 20.000 forintból él (próbál) egy hónapba még se rí a szája! Hidd el mindenkinek jobb lenne 150.000 forintos fizetés, de nem lehet, örülj h ennyi is adatott:@
2010. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
46%

Válság a túrót!! Ez csak egy jó ürügy, egy kifogás..



Azért van pénztelenség mert


A Magyar elmegy 2 forintért is dolgozni, ahelyett hogy összefogna a többi magyarral és termelne, vagy cserepiacokat létesítene..


Nameg azért mert mindenki 2 nap alatt akar meggazdagodni, és senki se akar sokat dolgozni a pénzért.


A dolgozás esetében pedig olyan munkát értek ami mögött kézzelfogható termék van.


Ja és a legfontosabb, az állami elvonások miatt értéktelena pénz!!


Nevetségesnek tartom azt, hogy egy 90 ezer forintos fizetéshez majdnem ugyanennyit be kell fizetni az állam felé is a munkáltatóknak, és akkor még az a 90 ezres fizetése sem tiszta az egyszeri embernek hiszen befizeti belőle a 25% áfát!!!



Magyarul ha te keresel 100% ot abból 75% az állam fele vándorol, amiért gyakorlatilag nem kapsz semmit, mert minden csak pénzzel működik még az is ami alanyi jogon járna...

Valamivel kiszúrják az ember szemét csak kuss legyen és ennyi..


Ezért a nagy pénztelenség..

2010. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
82%

De ha megszünntek munkahelyek a válság miatt kialakult piaci helyzetek miatt, magyarán nem volt kereslet a dolgaira sok cégnek és így elküldtek sok embert akkor ez a része mért hülyeség? Ez logikus nem?

Engem az idegesít, hogy nem találok szakmámban állást, pedig volt csoporttársaim meg igen és ez nagyon dühítő. A mindig is mákos emberkéknek van. És még mikor rámegyek msn-re megkérdem jól vagy? Enyit ír. "ja" oszt kb félévente beszélünk. Az ilyenbe belerugnék legszívesebben

2010. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

válság? az előtt is az ment. szemetek a politikusok, a saját zsebüket tömik csak. nekik kell a millió fizetés, más meg éljen meg minimálbérből. diplomám van, hány évet tanultam azért? keresek 90 000 ft... remek.


édesanyám 56 000 ft keres, egyedül él. persze a munkáltató hivatalosan a szerződésben többet fizet neki.

de mondta, hogy sajnos csak ennyit tud fizetni, ha nem jó, kereshet másik munkát. na igen, 52 évesen kapkodnak majd utána...

2010. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Én megtanári diplomával, rendszerinformatikusként és hidrobioszosként szocin vagyok majd egy éve. És albiba vagyok. Sokan nem tudják de annyira eltud egy ember keseredni, kevésnek érzi magát egy idő után. Olyan mint egy szakadék....
2010. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!