Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénztelenség ti hogy birkóztok...

Pénztelenség ti hogy birkóztok meg vele?

Figyelt kérdés
A családom "nyírja egymást. Miből fizetjük ki a számláinkat, miből tankolunk stb.. Én meg munkanélküli vagyok. És sajnos nem sok esélyt látok rá hogy el is tudjak helyezkedni. A minap voltam egy tesztíráson és állásinterjún. Megkérdezi egy irodista hölgy hogy én mit teszek azért hogy el tudjak helyezkedni?? Én meg magamba gondolom hogy úramisten hova fajult ez a világ? Hogy kérdezhet ilyet mikor épp most is melót nézek :D Komolyan mondom hogy irigylem a mostani idős embereket. Ők le tudtak gályázni egy munkahelyen több évtizedet. Most hol lehet ezt megcsinálni?? A VÁLASZ: SEHOL!! Most 1-2 hétre felvesznek na jó max 3 hónapra utána kirúgják az embert mint macskát szarni. Felvették utána a támogatást most már ki lehet rúgni. Borzasztóan kilátástalannak látom most a helyzetet meg az életet. Lehet szídni Gyurcsányt de orbán viktor (direkt kis betű) nyomorba dönti még ettől is jobban a népet. Mindenkitől elveszi még azt a kicsikét is!! Sok mindent ígért: Munkahelyeket, kolbászból kerítést stb.. Sok emberrel ellentétben én nem dőltem be neki. Na szóval eléggé el vagyok kenődve. Fiatal 23 éves lány vagyok. És én ennek az országnak nem fogok szülni egy gyereket sem!!! Azt nem tudom hogy meddig tűr még a nép? Mikor mondja hogy eddig és ne tovább???? Mikor??? Üzemanyag árak is az egekbe vannak. Most nem lehet Gyurcsányt szídni!!! Mikor lesznek nagy tüntetések????
2011. okt. 28. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Sajnos nálunk is ez a helyzet. Itt vagyok pályakezdőként és sehol nem találok munkát pont amiatt,hogy nemrégen jöttem ki az iskolapadból. De hogy szerezzek gyakorlatot,tapasztalatot,ha nem foglalkoztat senki?

Ez az ország úgy el van cseszve ahogy kell! Felháborító,hogy ilyen nagy társadalmi különbségek vannak. Van aki éhezik szinte,pedig napi 12 órát dolgozik,más pedig több milliót keres havonta és nem csinál semmit.

2011. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
Egyetlen megoldás hogy lejjebb adjuk az igényeinket, a nem létszükséges dolgok mellőzése, kocsi, tv, net stb. esetleg húzunk egyet a nadrágszíjjon...
2011. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Adjuk lejjebb az igényeinket? Drágám, egy életünk van! Töltsük azzal, hogy reggeltől estig dolgozunk, aztán megjön a kevéske fizetés, abból számlák és ennyi. Ezért érdemes élni?
2011. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Meddig tűr a nép? Örökké! Tüntetések? Soha! Más országokba fele ennyiért már lázadnának! És mi jön még? El kell innen menni, minél előbb!
2011. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy rettenetesen birka nép. Nyilván máshol sem hullik az ember ölébe minden. Viszont az elmúlt legalább 2 ciklus politikusait kb nyilvánosan kellene halálra kövezni, majd felhúzni a parlament elé, és otthagyni, míg a varjak szét nem hordják őket.

Lassan már tényleg csak az marad itt, aki öreg, beteg, vagy ostoba.

Ugyan hova kéne már leadni az igényeket ? Oda, ahol az afrikai országok tartanak ???? Micsoda hülyeség már ez.

Ha lenne egy csepp összetartás meg önérzet a népünkben, már rég fel kellett volna lázadni.

2011. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Először egy vezető kell, aki szervezi a tüntetést. Mert csak így gondolok egyet és megyek kapával a parlament elé nagyon nem működik. Nincs se infó, se weboldal, hogy valamit is szerveznének.
2011. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem: Tudod mi a gáz?? Az hogy valamikor nem olyan rég elkaptam egy tüntetés féleséget a tv-be nem sokat láttam belőle de a lényege az a következő: CSAK IDŐS NYUGDÍJAS EMBEREK VOLTAK A TÜNTETÉSEN!!!!!! Szerinted miért?? Meg is adom rá a választ: Azért mert az emberek be vannak szarva hogy elvesztik az állásukat ami érthető. Egy deka középkorú embert nem lehetett ott látni.
2011. okt. 28. 18:01
 8/13 anonim válasza:
100%
Nem a munkahelyüket féltik, egyszerűen nem mozdulnak meg. Egy árú feltöltő aki minimálbért kap, vagy a fiatalok akik elhelyezkedni se tudnak, vagy a Mecibe dolgozók, munkanélküliek, ezeknek nincs mit veszteniük. Amúgy meg símaszk 300Ft. Igazából itt nem is tüntetni kell, hanem komolyan harcolni. Mert ezek nem fognak megijedni a "takarodj" szótól, hacsak nem harcolunk. Lehet kapával, vasvillával is, a lényeg, hogy nem egyedül, ezért kell szervezés. :)
2011. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell megvenni a benzint és akkor majd lejebb megy. Én már alig járok autóval.
2011. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű helyzet van! Mi itt állunk 4! gyerekkel, vállalkozóként úgy, hogy lassan éhen halunk!

Eszembe nem jutott volna 19 évvel ezelőtt, hogy nem szülhetek gyerekeket, mikor van 2 diplomám, saját házam stb.

Aztán egyre rosszabb lett minden! Kényszerből vállalkoztunk, de mivel az embereknek nincs pénze, így nekünk is alig van forgalmunk. Többféle vállalkozást is csinálunk, de mivel 1-2 éve kezdtük így alig tudunk fent maradni. Tehát ötletem sincs hogy hogyan lesz tovább. A szüleink lassan nyugdíjasak, jó nyugdíjjal, mivel nekik még volt biztos és jó munkahelyük. A fiatalokat sajnálom, de ők már ebben a "szar" világban kezdik az életüket, tehát tudják mire számíthatnak, pl. nem szülnek 4 gyereket.

Mi viszont még egy másik világban nőttünk fel, ahol nem voltak ilyen problémák! Így talán a mi korosztályunknak a legnehezebb. Akkor mikor a munkánkat elkezdtük biztos fizetésünk volt, tehát vállaltunk gyerekeket. Természetesen én is évekig tanultam, de a mai világ elvárásaihoz képest gyakorlatilag semmi "hasznosat" eszembe se jutott, hogy két tanári diplomával nem fogok boldogulni, s az se hogy a nyelvek ennyire fontosak lesznek.

Tehát még sok van a nyugdíjig, így próbáljuk a vállalkozásainkat beindítani, de lassan minden kisebb vállalkozás már csődbe megy, mivel az embereknek nincs pénze!

2011. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!