Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anya beleszól az unoka...

Minden anya beleszól az unoka dolgaiba? Ti hogy birkóztok meg ezzel?

Figyelt kérdés
A babám 6hónapos s anyám folyton erőlteti, hogy válasszam le de én nem szeretném. Egyszerűen tudom, hogy mé szüksége van rám és a cuclijára.yu azonban mindennap folyton ithoni pépet akar neki adni (alma,répa,banán,krumpli) s ebből nemenged hiábamondom, hogy szerintem még nemkéne. Akárhogy tömi belé az ételt, a baba utánna 10percel akkor is követeli a megszokottat és ugyanannyit szopik mintha nmkapott volna mást. Folyton azt vágja, a fejemhez, hogy ugyse jó már a tejem (esténként már tápszert is kell kapnia mert beteg volt s nem ment a súllya), kevés, ha több foga lessz majd fájni fog, meg túlkövér vagyok s foggyak le. Ezeket mindennap elmondja mintha olyan jól esne halgatni a lesúlytó kritikát s mintha én nemtudnám. Mindketten a legjobbat akarjuk a gyereknek de máshogyan. Szerintem azonban ő az én picim s nekem kell ezt eldöntenem. Nálatok is mindenbe "besegít" az anyátok? Erőszakosak vagy van egy határ?
2010. máj. 26. 21:35
1 2
 1/13 anonim válasza:

Habár nem vagyok anya(Fiatal lennék még hozzá:), de egyszer olvastam valahol, hogy az ilyen dolgokat komolyan kell venni, fel kell lépni a mamával szemben. hiszen a későbbiekben is komoly problémákat okozhat a gyereknevelésben. Ő biztos, hogy mindig mindent másként fog látni. Lehet, hogy ezek a meglátások nem rosszak, de amikor a gyerek nagyobb lesz, akkor lehet, hogy két tűz közé kerül majd. Te például lehet tiltanád, mama lehet, hogy engedné....ez nem jó senkinek sem, főleg nem a gyereknek, mer megtalálhatja mindig a kibúvót például az édességevésnél, vagy a játékidőnél. Húzni kell szerintem bizonyos határokat, amire még azt mondod, hogy jó belefér, de nem érzed azt, hogy irányítani akar téged. Nah egy picit elkalandoztam, de remélem segítettem egy kicsit:)

21L

2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
WHO ajánlás szerint két éves korig kívánatos lenne szoptatni minden gyereket (természetesen az életkornak megfelelő mellétáplálással). Ezt nyugodtan megmondhatod neki. (Eü-s)
2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én anyám engem nem tudott szoptatni,és ezért folyamatosan ilyen hülyeségeket beszélt,hogy nem jó a tejem...1 hónapig szoptattam. 2.gyerekem 7 hónapig csak anyatejet evett,így sikerült 72kg-ról lefogynom 55kg-ra.Az anyatej termelése zsírégetéssel jár.Igaz sok folyadékot ittam,levest ,főzeléket,salátát,gyümölcsöt ettem akkor,nem kenyeret,nem tésztát és nem csokit...

Szerintem szoptasd a picit ameddig tudod, egy éves koráig,reggel és este nagyon fontos számára...

2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az én esetem: a picim koraszülött lett, s az inkubátorból nem volt jó ha kiszedik még szopi idejére sem. Szondával etették, lefejtem a tejet, majd egy cső segítségével a pocijába nyomták. Iszonyú látvány volt. Anyám nap mint nap bejött és azzal idegesített, hogy rossz anya vagyok, mert nem szoptatom a gyereket. Hiába mondtam neki, hogy nem lehet kiszedni, a nővér is hiába mondta. Egy nap látogatás után nagyon kiborultam, remegtem az idegtől. Ezt meglátta a dokim. Anyumnak szépen elmagyarázta, hogy mi a helyes, miért vannak ilyen lépések. Aztán azt is mondta neki, hogy ha nem tiszteli, becsüli a lányát akkor nem kell bejönni látogatni, mert a látogatásával több kárt okoz. Anyám teljesen lesápadt, szólni sem tudott. Persze később mindenbe beleszólt. Áh.... Ne vedd magadra. Az viszont durva, hogy az alakod minősíti. :(
2010. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
6 hónapos kor után már nem elég egy babának csak az anyatej. Kell mellé már más is. a Tápszer pedig nem a legjobb. Adj neki gyümölcsöt,majd főzelékeket stb. Anyatejet kapjon mellé,de ne helyette. Egy éves kor után az újabb kutatások szerint már lehet toxikus is az anyatej.
2010. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek! Az enyém meg azért "csesztetett" folyton, hogy szoptassak! Még, még és még.. Nem volt tejem, kezdetektől 20-30 ml volt a maximum két mellből, így már az első naptól hozzá kellett nyúlnom a tápszerhez. Nem így terveztem, de nem sikerült. Eléggé fájt, ő pedig minden nap itt nyúzott, hogy szoptassak. kérdeztem tőle, hogy kezdjem újra? Most volt cicin 2,5 órán át, utána mértem, 20 ml-t evett... (3 hónaposan)...


Védőnő pont itt volt, és mondta, hogy fejezzem be ezt a nyűglődést a szoptatással, mert rá fogok menni idegileg. Még fél hónapig próbálkoztam (anyám erőltetésére) de nem jött össze... Én a mai napig esküszöm, hogy azért nem volt tejem, mert anyám ezzel rágott a kezdetektől.


Úgyhogy mikor 3,5 hónapos lett a fiam, és tápszerre tértünk, onnantól megmutattam anyámnak az új utat: Itt én mondom meg, hogy mikor mi lesz... Azóta működik a dolog. Két éve ennek.

2010. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a tápszert csak mellé kapja nem helyette, de én is utálom, hogy adnom kell neki. Vérszegény vagyok (igazából anyám ágából mindenki az) s hiába szedtem az Elevitet, vastabi, vas+c pezsit, a babám is az lett, kórházba kerültünk sokáig, s annyit idegeskedtem, hogy kevesebb lett a tejem. Anyám pedig engemhibáztat szerintem tudat alatt a baba betegségéért s ezért "emlékeztet" mindig rá. Má én is magamat okolom miatta. :(
2010. máj. 26. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Nah. Eloszor is, 6 honapos kor utan mar kell kapnia pepet, de csak szopas utan, ez meg nem 'levalasztas', hanem a tapanyag mar nem eleg a tejben, potolni kell. Az enyem ugyanugy elkezdte 6 honaposan a pepeket, fokozatosan, megis 1,5 eves koraig szoptattam, mert az istenert sem akarta abbahagyni, ez mar a vegen egyertelmuen 'komfortszopas' volt, kellett a nyugi meg a cici. A pep dologban tehat reszben igaza van az anyadnak, viszont a fejedhez vagni hogy fogyjal le...hmmmm. Ha valakinek neki meg kene ertenie, hogy ez a baba mama kapcsolat mennyire fontos, es a fogyas amugy sem ehhez a kerdeshez tartozik. Majd lefogysz, ha teged fog annyira zavarni, hogy lepjel.

Az en anyukam mar sajnos nem el,de az anyosom probalt volna beleszolni dolgokba, de vagy leszereltem, vagy hagytam hadd mondja, en meg csinaltam, amit a vedono mondott. Anyos is a minel elobbi levalasztas hive volt,azt hitte akkor odaadom neki a 3 honapos gyereket egy teljes napra, hogy o kielhesse a babazhatnekjat. Szoval o eroszakosan nyomult, de a mi kapcsolatunk egeszen mas, hogy 'nem barati' akkor finoman fogalmazok.

Ha valamit nem szeretnel ugy csinalni ahogy o mondja, beszeld meg a vedonovel, mi a legjobb a babanak, jo e ugy ahogy te csinalod, etc. Ha ezek utan valamit eroszakosan probal rad eroltetni, akkor mondd meg a vedono, meg a WHO ( Nemzetkozi Egeszsegugyi Szervezet) igy tanacsolja es kesz, es te igy latod jonak, de azert koszonod a tanacsot.

Ha meg zavar, hogy a sulyoddal piszkal, mondd meg neki, hogy szeretned ha ezt a temat tobbet nem hozna fel, hallottad, koszonod, a tobbi a te dolgod.

2010. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyire vagy kövér, de azért tényleg fogyj le. ez mindenki érdeke, a gyereké is. anyáddal meg légy erőszakosabb, nem az ő gyereke. a tiedé meg a férjedé.
2010. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már kérdeztem a védőnőnket is. Szerinte elég nehéz a babának a gyógyszereihez (4fajta) hozzászoknia + tápszerhez s még várjak vele. Mikor legutóbb anyám felhánytorgatta (közben tömte a babót) elmondtam neki a véleményt. Akkor meg azt kezdte szidni. Ugyhogy egyik fülén be, másikon ki.
2010. máj. 26. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!