Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénztelenség ti hogy birkóztok...

Pénztelenség ti hogy birkóztok meg vele?

Figyelt kérdés
A családom "nyírja egymást. Miből fizetjük ki a számláinkat, miből tankolunk stb.. Én meg munkanélküli vagyok. És sajnos nem sok esélyt látok rá hogy el is tudjak helyezkedni. A minap voltam egy tesztíráson és állásinterjún. Megkérdezi egy irodista hölgy hogy én mit teszek azért hogy el tudjak helyezkedni?? Én meg magamba gondolom hogy úramisten hova fajult ez a világ? Hogy kérdezhet ilyet mikor épp most is melót nézek :D Komolyan mondom hogy irigylem a mostani idős embereket. Ők le tudtak gályázni egy munkahelyen több évtizedet. Most hol lehet ezt megcsinálni?? A VÁLASZ: SEHOL!! Most 1-2 hétre felvesznek na jó max 3 hónapra utána kirúgják az embert mint macskát szarni. Felvették utána a támogatást most már ki lehet rúgni. Borzasztóan kilátástalannak látom most a helyzetet meg az életet. Lehet szídni Gyurcsányt de orbán viktor (direkt kis betű) nyomorba dönti még ettől is jobban a népet. Mindenkitől elveszi még azt a kicsikét is!! Sok mindent ígért: Munkahelyeket, kolbászból kerítést stb.. Sok emberrel ellentétben én nem dőltem be neki. Na szóval eléggé el vagyok kenődve. Fiatal 23 éves lány vagyok. És én ennek az országnak nem fogok szülni egy gyereket sem!!! Azt nem tudom hogy meddig tűr még a nép? Mikor mondja hogy eddig és ne tovább???? Mikor??? Üzemanyag árak is az egekbe vannak. Most nem lehet Gyurcsányt szídni!!! Mikor lesznek nagy tüntetések????
2011. okt. 28. 16:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Miket csináltok?
2011. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy teljesen felesleges Gyurcsányt vagy Orbánt vagy bárki mást szidni, mert a helyzet a következő: ÜRES A PADLÁS sőt, még rosszabb, mert rengeteg adósság van.


A rendszerváltáskor is úszott az ország az adósságban (mert ugyebár, az akkori rossz gazdaságstruktúrát hitelekből tartották fent), majd utána gombokért eladták az állami vagyont (gondoljunk csak az azóta hírhedtté MAL Zrt.-re amit annak idején 3 millióért vett meg az azóta 100 leggazdagabb közé felkerült "üzletember", holott már akkor is több milliárdot képviselt az értéke). Tovább tetézte a dolgot, hogy az elmúlt 20 évben gyakorlatilag csak hitelfelvétel történt, mivel gyakorlatilag nincs gazdaság. És most ott vagyunk, hogy már hitelt se nagyon akarnak adni (csak még drágábban), és az eddig is döglődő gazdaság mára gyakorlatilag halott. Nem csoda, hogy már ÁFA emeléshez, bankadóhoz, chipsadóhoz, szolidaritási adóhoz nyúl a kormány... Csak ezzel az a gond, hogy világszinten is az egyik legmagasabb adók lettek itt (például 27%-os ÁFA világcsúcs), ezért a külföldi vállalkozások kitelepülnek, a magyarok bedőlnek (vagy ők is kimennek), emiatt kevesebb munkahely, több segélyezett, ami még tovább növeli a kiadást, emiatt újra adókat kell emelni és a kör bezárult. Az pedig hab a tortán, hogy 1 millió "rokkantnyugdíjas" van, akiknek kb. a tizede valóban rokkant, öregedik a lakosság és egyre több az "indomagyar", akikhez csak úgy özönlenek a segílyek.


Szóval, ha valaki jól akar élni, akkor jobban jár, ha kimegy, mert itt csak egyre sz@rabb lesz...

2011. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj, hogy az utóbbi másfél évben NŐTT az államadósság, dacára annak, hogy elvették például a magánnyugdíjakat. Mégis hova lett az a pénz? Meg az, amennyivel többet felvettek?


A pénztelenség elviselésére - legalábbis amíg még bízol abban, hogy lesz jobb is - van néhány tipp ezen az oldalon: [link]

2011. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!