Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire pénztelenség...

Miért van ennyire pénztelenség ebbe az országba?

Figyelt kérdés

Szörnyű hogy hónapok óta nem költök magamra, mert a kaja és az egyéb költségekre elmegy a pénz és mint most is alig van pénzem. Van hogy hónap végén még van.

És az is elviselhetetlen hogy aki 40 éve dolgozik az se kap többet 80-90,000 ft-nál.


2010. júl. 6. 15:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%

ma 15:31



Pont rólad beszéltem, az ilyen örülj ennek is típusokról..


Ezt nem kellene csinálni, hiszen akkor úgy lesznek vele, ha kibirtad a 25 kilóta hátadon kibirod te még a 35 is vagy amíg agyon nem nyom..


Az a baj a Magyarral, hogy nem tud nemet mondani semmire se..


Tehetetlen birkanyáj, aki nem fogja fel hogy ez csak mégrosszabb lesz ha hagyja.


Pl ott van az etanolfiomító dunaföldváron..


Miért kellett annak az ötletét is eladni a külföldi befektetőknek? Azok csak kiviszik innen a hasznukat majd.


De ha egy kicsit ráncbaszednék a tiszát, mega körösöket, fogná magáta sok magyar aztán lemenne társadalmi munkába legalább egy napra gátat építeni meg víztárolót ásni az árvíz ellen, akkor lehetne annyi kukoricát termelni az alföldön, hogy megtelne vele a Duna medre is.


Ebből meg lehetne rendkívül olcsó etanolt előállítani, és ha már van olcsó közlekedés akkor lehet kereskedni is..

2010. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%
csak tod azért nem tud nemet mondani mert van aki elválalja ha ő nemet mond. Ha nem lenn, több eszköz volna a dolgozó kezébe de lehet átesnének a ló tulsó oldalára
2010. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
a lósza rt tehetnek erről a németek meg oroszok! erről mi magyarok tehetünk,hogy ilyen helyzetbe kerültünk kapzsi népség vagyunk,ha tetszik ha nem! más országok is indultak a nulláról mégis talpra álltak és lassacskán megelőz minket mindenki! a kérdésre válaszolva rossz helyre születtünk,ennyi!amúgy vannak bőven pénzesek is itthon,de csórókból még több!:(
2010. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
hát ez a baj. Annak a jó aki tud vagy 2 nyelvet és kimegy külföldre.én is gondolkoztam rajta, de nem húz ki a szívem egyáltalán...itt van mindenki aki fontos nekem és nem hagynám itt.
2010. júl. 6. 15:46
 25/43 anonim ***** válasza:
hát én sem. pedig havi ötszázat is lehetne keresni. nemtudom megmagyarázni ezt az érzést amúgy. Meg eleve nincs olyan haveri kör akivel együtt menni mert egyedül tuti nem.
2010. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

ma 15:42


De nem érted :)


Ha nem lenne egy munkahelyre 10 jelentkező magyarol 8 an nemet mondanának, akkor azérta munkáltatók is kénytelenek lennének emelni a bért mert különben elég nagy kockázatnak tennék ki magukat, ha a munkavállaló azt mondja hogy kösz de most nem kell ez az állás, a sorban álló kettő meg nem elég alkalmas a helyre..



Itt éppen az van hogy nem tudnak nemet mondani ezért a munkáltatók és felettüök az állam azt csinál amit akar..


Pedig akárhonnan is nézzük a politikusok is az egyszerü ember adójából nyerik a többmilliós fizetésüket!!



Ha kollektíve mindenki beszüntetné holnap a munkát és nem fizetne több adót, nem tudna kezdeni vele semmit sem az állam..


Kénytelenek lennének kiegyezni!


Ha kis részeknél müködik a sztrájk, akkor országosan még erősebb hatása lehetne !!

2010. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Ha , meg nem tudná megodlani a helyzetet az állam, akkor beszállnának a nemzetközi hatalmak, hiszen tőlünk is függenek..


Az egész egy bazinagy piramis, amit ha nem tart az alap akkor a csúcs is leomlik, és ezt tudják odafent is..

2010. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Értelek.
2010. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

...és persze ott van az is, hogy egyesek megtehetik, hogy nyugdíj mellett dolgoznak. Én is azért nem kapok státuszt, mert a kollegina már két éve nyugdíjas (nyugdíja: 120 ezer), de ő mellette még dolgozni akar (fizetése: 190 ezer), háza van, gyerekei nagyok, én meg szintén felsőfokú végzettséggel 70ezerért gürizhetek, és csak mondják, és mondják, hogy majd úgyis el fog menni végleg nyugdíjba, és majd jön nekem is a jóvilág. Ja. Addig meg a 70ezremből fizessem az 50ezres lakástörlesztést. Köszi.

Nem hisztizni akartam, én nyíltan vállalom, tényleg birka vagyok, amiért hiszek a főnökömnek már másfél éve, de ez legalább biztos állás, és becsülöm ezt is. De hogy meggazdagodni nem fogok soha, az is ziher!

2010. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Pl ott van Afrika..


Mióta európa + amerika tartja el őket mert nekik így kényelmes, azok az országok nem is akarnak talpraállni.


Mert ha akartak volna akkor már 30 év alatt megtehették volna.


Az itt a helyzet, hogy bizonyos országoknak lobbizunk akik a hasznot fegyverarzenálra költik amit ránkfognak ha nem lobbizunk tovább..


Összes európai kis ország ezt csinálja, egyik sem szállhat szembe pl Indiával, vagy Koreával.

2010. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!