Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy állsz azokkal az emberekk...

Hogy állsz azokkal az emberekkel, akik "értékelik" már-már pontozzák a házatokat?

Figyelt kérdés

Beengedtek egy nálatok jobb modó kedves "ismerőst"/"barátot" és elkezdni neked mondani, hogy nálad milyen jó megoldás ez, de már majdnem ki is mondja, hogy náluk ezerszer jobb!


Más embereknek a házához hasonlítja a tiédet és a sajátját, nem szólja le, de magában elkönyveli.


Jelen esetben ilyen a barátom...:(


2010. júl. 4. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát, akkor vegyen magának saját lakást, és kénye kedvére rendezze be, és válassza ki a megfelelő dolgokat. Amíg nincs köze hozzá ne szóljon bele, én az ilyen embereket hazaküldöm pontozni!!!! De ez az ő szegénységi bizonyítványuk!Anyagiasak és még ebben is versenyezni akarnak, idegesítő, de sok ilyen van...
2010. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Velem még sosem csináltak ilyet,pedig nem lakok kacsalábon forgó palotában:D nem lehet,hogy csak te képzele dbele ,hogy fellengzőskodni akar és valójában tényleg tetszik neki a ti házatok?Nem bántásból,csak kérdezem
2010. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ráadásul még nagyon fiatalok is vagyunk...Ezt leszámítva tökéletes lenne, de ezt nagyon nehezen tolerálom.
2010. júl. 4. 11:44
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászoló!


Sajnos nem csak én vettem észre ezt a tulajdonságát...Húzza a száját ha kicsit hosszabb a fű stb.

2010. júl. 4. 11:45
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem jellemző, hogy azt mondják az övékre, hogy az a jobb :)


Egyébként saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, aki kérkedik a saját kecójával, vagy bármivel, és rendszerint az ilyen ember "elnyomva" érzi magát, illetve megfelelési, bizonyítási kényszere van a másikkal szemben. Nem kell velük foglalkozni; mindegy mit mondanak, ő és te is pontosan tudjátok, kinek a "jobb" - márha ez fontos, de nem az :)

Rendszerint nem az ízlés(ficam) diktál, hanem a pénztárca.


A barátod úgy véli, hogy te jobb, nagyobb embernek fogod őt értékelni, ha összevetheti a dolgaitokat, és a saját értékrendje szerint az övével kérkedhet előtted.

2010. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
én sem szeretem az ilyen tulajdonságot, egy emberben, nekem is van ilyen ismerősöm és valahogy úgy fogom fel, h ez a golyója.......ő pl olyan h mondjuk, h ezt majd így meg úgy szeretnék, erre meg h hát az sokkal jobb lesz, mint ami most van, ill. ide még kell egy polc, meg nincsen kép, az is kéne, hozzáteszi......mondjuk ő egyedül él, elvált, kicsit megkattant az egyedüllétben és egyfolytában barkácsol mindenfélét, h elüsse a szabadidejét....szóval lehet h nem rosszindulat, sőt én biztosra veszem, egyszerűen csak nem veszi észre magát
2010. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Megválogatom a barátaimat, és rövid úton ejtem az olyanokat, akik ennyire torz értékrenddel rendelkeznek. Senkinek a barátságára nem vagyok rászorulva, még azt is képes vagyok hanyagolni, aki évtizedeken át a legjobb barátom volt csak azért, mert az élete párja egy sznob majom.


Egy kezemen meg tudom számolni a barátaimat. Ők viszont olyanok, akikre minden esetben számíthatok, és ők is rám. Nem a pénz miatt keressük egymás társaságát, és nem az anyagiak, meg a tárgyaink alapján ítéljük meg egymást... Az emberi értékekben hiszünk.

2010. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Persze mi is fontosnak tartjuk az emberi értékeket, mindent meg tudunk beszálni, de a hajam ki tud hullni amikor megkérdezi, hogy nekünk miért nincs növény a házban...
2010. júl. 4. 11:56
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

sajnos sok, egyre több ilyen ember van

A munkahelyemen van 2 nő, akik nagyon jó családból szármanak, az tipikus nászajádékba lakást kapók, meg miden egyebet ami hiányzik. Állandóan a másokról beszélnek, és nem csak lakásról. Múltkor az egyik azért nyávogott, hogy egyik ismerőse újonnan épített lakásába a konyhát, a napplai és az étkező egy nagy helyiségben van, és csak térelválasztók, bárpult különíti el. Úgy reagált, mintha legalábbis döglött csirkével dekoráltak volna...


Azt már nem is említem, hogy minket a férjemmel hogy lenéznek, mert még a szülőknél lakunk. 1 éve házasodtunk össze, 24 évesek vagyunk, (sajnos a szüleink nem gazdagok) szerintem a mai világba nem olyan borzasztóan kirívó és rettenetes hogy még nincs külön lakásunk. Jelzem 4 szobánk van (egyben anyukám, egy tesómnak, egy minekünk és még egy üres is marad...), legalább havonta érdeklődnek, hogy:

"Hogy áll a saját lakás? Van valami megtakarítás? Nem rossz, hogy annyian vagytok együtt, egy olyan kis házban(120 m2)? Nem rossz a szülőkkel, nem költöztök. Ha nincs pénz saját házat venni, egyre többen mennek albérletbe ti nem gondolkoztatok még rajta?" Mindezt jó lekezelő stílusban. Arról nem is beszélve, hogy a szüleim elváltak, ami aztán igazán lealacsonyító számukra... Az nem számít, hogy őket a férjük agyba főbe csalja, az a fő, ők házasok...


Undorító emberek élnek Magyarországon, és egyre több ilyen mocsok akad. Ahelyett, hogy próbálnának valami értelmeset csinálni, abban élik ki magukat, hogy a többi embert bántják, megalázzák és mindenféle mocskos pletykát terjesztenek.

2010. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

1: Biztos elkönyveli magában? Nem csak te érzed így?

2: Beszélj vele, mondd meg neki nyíltan, h ez zavar!

2010. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!