Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolságtartó emberekkel...

Távolságtartó emberekkel hogyan kell épkézláb emberi kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a munkahelyemen, akivel fél éve nem sikerült két szót váltanom szakmai kérdéseket leszámítva. Elég közvetlen és nyitott vagyok, mindenki mással már összebarátkoztam, de körülötte mintha fal lenne. Próbáltam már közeledni, kérdezgettem a hobbijával kapcsolatban, egy mondatban udvariasan válaszol, aztán már ott sincs. Mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni? Vagy fogadjam el a helyzetet, ahogy van?
2011. aug. 5. 18:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
81%
Távolságtartó ember vagyok, kevesekre vagyok kíváncsi, ha valakire mégis, annál kezdeményezem én. Ha valaki pedig a látható érdektelenségem ellenére folyamatosan zaklat, azt nagyon tud idegesíteni. Úgyhogy én azt mondom, hagyd. 20n
2011. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Van aki nem szereti kiadni magát,ezt tiszteletben kell tartani.Lehet az is,hogy sokat csalódott és nem tud bízni az emberekben,ezért inkább nem mond magáról semmit.Különbözőek vagyunk,el kell fogadni.
2011. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%

Én is ilyen vagyok, egyszerűen nem szeretek "jópofizni". Ha akar, majd nyit feléd, de addig ne zaklasd.

Én is voltam ilyen helyzetben, addig-addig próbálkozott az illető amíg meguntam és udvariasan, és egy csúnya szó nélkül elküldtem melegebb égtájakra.

Ezt ezért nem kéne erőltetni szerintem.

2011. aug. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem te is légy vele távolságtartó. A további magatartásoddal jelezd felé, hogy nem vagy tolakodó, tiszteletben tartod a bezárkózottságát. Ettől kezdve az ő döntése, hogy mikor nyit feléd, ha egyáltalán nyit.

Ha pedig nincs és nem is lesz szándékában, hogy közelebbről megismerjen téged, akkor minek "talpalni"?

2011. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
87%
hmm én is ilyen vagyok :)..nyált meg a kamu dumát nem türöm ! de majdnem mindenki ezt nyomja :S annyi hányinger ember van :S
2011. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
nem kell mindenkivel haverkodni. épp elég, ha felületes munkahelyi hablaty meg. nem lehet mindenki olyan mint te.
2011. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
85%

4 évig olyan depressziós voltam, hogy meg sem szólaltam.

Azóta kihevertem, de belőlem is ilyen "távolságtartó ember" lett :)

Egyszerűen csak pár emberrel bírok elbeszélgetni, néha még a saját családommal is problémák vannak a beszélgetésekkel.

Hagyd, mert te fogsz jobban megsértődni ha megun, és elküld a p.ába.

2011. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%

Fogadd el, így, ahogy van.

Én is távolságtartó vagyok, és engem nagyon idegesít, ha a tartózkodásom ellenére valaki nyomul, kérdezget, tolakodik.

Barátom nővére ilyen, folyton turkálna az életemben, kérdezget, faggatózik, felhívogat. Állandóan hozzám ér, átöleli a vállam, és úgy beszél, bele az arcomba.

Alig tudom megállni, hogy el ne lökjem.

Nagyon idegesít!

Én tartózkodó vagyok, nekem ez tolakodás.

De, ha egyszer a bizalmamba fogadok valakit, akkor teljes a bizalom.

Szerintem vár Te is a kollégádnál, hogy kiépül-e köztetek a bizalom.

Ha igen, akkor nincs is több kérdés, ha nem, akkor pedig hagyd rá.

Ő ilyen.

2011. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%
O ilyen zarkozott. Miert kellene mindenkit megismerni? Majd ha o meg akar ismerni, fog kezdemenyezni. Amugy minek ra vesztegetni az idot meg ezen orlodni, ha egyszer o nem torekszik ra, hogy megismerjen? Neki biztos igy jo, o igy erzi jol magat. Tetszik neked vagy miert erdekel ennyire?
2011. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Fél év alatt egyetlenegyszer próbáltam beszélgetést kezdeményezni, akkor is csak annyit kérdeztem, hogy telt a hétvége (a válasza mosolyogva, de röviden és velősen "jól"), azt még zaklatásnak nem nevezném. Egyébként vannak néha jó napjai, amikor valami miatt annyira jó kedve van, hogy pár mondatot lehet csevegni vele nem szakmával kapcsolatos, de teljesen semleges dolgokról, de utána megint tartja a három (vagy inkább tíz) lépés távolságot.
2011. aug. 5. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!