Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolságtartó emberekkel...

Távolságtartó emberekkel hogyan kell épkézláb emberi kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a munkahelyemen, akivel fél éve nem sikerült két szót váltanom szakmai kérdéseket leszámítva. Elég közvetlen és nyitott vagyok, mindenki mással már összebarátkoztam, de körülötte mintha fal lenne. Próbáltam már közeledni, kérdezgettem a hobbijával kapcsolatban, egy mondatban udvariasan válaszol, aztán már ott sincs. Mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni? Vagy fogadjam el a helyzetet, ahogy van?
2011. aug. 5. 18:32
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Inkább csak frusztrál. Még sosem tapasztaltam, hogy valakivel, akivel napi szinten együtt dolgozom, nem csak egy légtérben, hanem tényleg közösen dolgozunk, ennyire ne csökkenjen a köztünk lévő távolság több mint félév alatt.
2011. aug. 5. 18:49
 12/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet mindenki a barátod. Miért ennyire fontos ez neked?
2011. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem tolakodsz, nyilván, de akkor is hagyd.

Ő ilyen.

Nem azért, mert nem kedvel, vagy ilyesmi.

Egyszerűen ilyen típusú ember.

2011. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%
Hat pedig sok ember ilyen es nem kell ezen megsertodni. Nem vagyunk egyformak.
2011. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Nem barátkozni akarok, úgy értem, nem azt várom, hogy a magánéleti problémáit velem ossza meg, csak valahogy más a hangulat, ha azzal, akivel naponta több órát együtt dolgozol, legalább semleges témákról időnként csevegtek is, és nem csak a nagy csend van köztetek, ha épp nem vetődik fel szakmai kérdés. De ha ilyen, hát ilyen. Tiszteletben tartom. Azzal tisztában vagyok, hogy nem azzal van baj, hogy nem kedvelne, mert amúgy rendes és korrekt velem.
2011. aug. 5. 18:56
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni, hogy ő nem akar jópofizni veled. No meg ne csinálj ebből hiúsági kérdést, mert jujj, egy ember nem cseverészik veled, pedig egy légtérben dolgoztok..
2011. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy lehet, hogy némi hiúság is közrejátszik részemről, hogy nem sikerült "megkedveltetnem" magam. Meg mondom, én elég közvetlen vagyok, komoly erőfeszítés számomra kukának maradni mellette. De a kedvéért eddig is megtettem, ezután is megteszem, egye fene. Csak hát mindig abban reménykedtem, hogy egyszer csak megtörik köztünk a jég. De nem.
2011. aug. 5. 19:02
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan. Ez ekkora probléma? Az van, hogy nem barátok vagytok, hanem munkatársak. Nem csúszkáltatok együtt a homokozóban, és a magánéletéhez sincs semmi közöd. Letelik a munkaidő, te jobbra mész, ő balra, és azt is elfelejti hogy a világon vagy. Miért kellene jópofiznia veled? Addig-addig kerülgeted, amíg nem marad "kedves" és "udvarias" és elküld a búsba hogy csak úgy csörrensz. Akkor meg attól leszel kiakadva. :/
2011. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem a magánéletére vagyok kíváncsi, semleges dolgokról beszélgetnék vele, amiről az ember még a postán is elcseveg az előtte sorban álló vadidegennel, nemhogy a vele együtt dolgozó kollégával. De most a válaszokból már látom, hogy nem is egy egyedi jelenség ez a pasi, csak én nem futottam még bele ilyenbe.
2011. aug. 5. 19:13
 20/39 anonim ***** válasza:
92%

... nem sikerült "megkedveltetni" magam vele...

Most kedvel. Csak nem az a tipus, aki kimutatja.

Ha túllősz a célon, túllépsz azon a határon, amit ő húzott meg, attól kezdve biztosan nem fog kedvelni. Képzeld el, hogy akkor hogyan fog viselkedni?

A visszahúzódó emberek leginkább olyanokkal létesítenek kicsit "bizalmasabb" kapcsolatot, akiről nem érzik a tolakodást, akiről azt érzik, hogy az általuk felállított szabályokat elfogadják, tiszteletben tartják, és nyugodtan kivárják, hogy ő mikor közeledik és milyen mértékben.

2011. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!