Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolságtartó emberekkel...

Távolságtartó emberekkel hogyan kell épkézláb emberi kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a munkahelyemen, akivel fél éve nem sikerült két szót váltanom szakmai kérdéseket leszámítva. Elég közvetlen és nyitott vagyok, mindenki mással már összebarátkoztam, de körülötte mintha fal lenne. Próbáltam már közeledni, kérdezgettem a hobbijával kapcsolatban, egy mondatban udvariasan válaszol, aztán már ott sincs. Mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni? Vagy fogadjam el a helyzetet, ahogy van?
2011. aug. 5. 18:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

A munkátok rendesen elvégzitek. Ha igen, és nem okoz gondot, hogy zárkózott akkor fogadd el, hogy ilyen.

Én is ilyen vagyok, bár én tényleg jellemből fakadóan és nem csalódások miatt. Egyszerűen megterhelő számomra olyanokkal foglalkozni akikkel nem akarok barátkozni és nem muszáj velük kapcsolatba lépnem. Fárasztóak az emberek (nem utálkozásból mondom) bőven elég belőlük pár közelebbre. Nem arról van szó, hogy utálna téged. Csak valaki más számára az érdekes, de ugyanúgy olyan emberek is vannak a világon akiknek meg te vagy érdekes.

2011. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, tényleg sokat segítettetek vele. A családunkban, barátaink között mindenki közvetlen és kommunikatív, így fogalmam sem volt arról, hogy az ilyen távolságtartó ember is szívesen barátkozna, csak nehezen megy neki, vagy neki jó így, és csak zavarják a közeledési kísérletek. A válaszokból egyértelműen az derült ki számomra, hogy csak az agyára mennék, ha mindenáron csevegni próbálnék vele. Nem fogok. Ha valaha akar beszélgetni, majd kezdeményezi ő. Addig meg kedveljük csendben egymást.
2011. aug. 5. 19:35
 23/39 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy csak ketten vagyunk az irodában, ezért érzem úgy, hogy teljesen más lenne a légkör, ha kicsit oldottabb lenne köztünk a viszony. A szomszédos irodában két nő dolgozik együtt, és mindig úgy "irigykedem" rájuk, amikor hallom, hogy egész nap jókat beszélgetnek és nevetgélnek munka közben. Én is át szoktam időnként menni, és akkor hárman beszélgetünk, de mégsem lóghatok ott egész nap, mert a munkámat is végezni kell a gépemen, meg a főnök sem hiszem, hogy jó szemmel nézné, ha sosem vagyok a helyemen, hanem mindig társasági életet élek. Na mindegy. Nekem ez a kuka pasi jutott, őt kell szeretni.
2011. aug. 5. 19:43
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell ilyen lenézően írni valakiről,azért mert nem olyan mint te.Lehet,hogy a srácot meg az zavarja,hogy ilyen felszínes vagy,lehet ha mélyebb témákról el lehetne veled beszélgetni,akkor beszélgetne is veled.
2011. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
85%

Munkahelyen miről akarsz még beszélgetni??Nem mindegy az neked mit csinált hétvégén??Lehet szex orgiákon vett részt ahol 6-an kefélték és marhára nem akarja a te orrodra kötni!!

Ő ilyen ezt fogadd el nem akarjál senkit megváltoztatni,majd ő nyit ha feléd ha jónak látja!

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél be egy kisrádiót, az egyik füledbe tedd a fülhallgatót. A másikkal hallod, ha akár ő, akár a főnök szól valamit. Mégsem ülsz a tök-csendben a szobában.

Ezzel mellesleg azt is jelzed neki, hogy "jól meg vagy te nélküle is, nem muszály veled beszélgetnie, ha nem akar"

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Nem nézem le, sajnálom, ha ez jött le az írásomból. Nagyon értelmes, intelligens srác, tényleg kedvelem. Ha úgy érezném, hogy az égvilágon semmi közös nem lehet bennünk, nem is akarnék kapcsolatba kerülni vele.
2011. aug. 5. 19:59
 28/39 A kérdező kommentje:
Ez a kisrádió jó ötlet, bár arra is gondoltam már, hogy csak egy fülhallgatót viszek be, és akkor a netről is tudok zenét hallgatni.
2011. aug. 5. 20:01
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értelek kérdező!Neked marha jó dolgod lehet hogy ilyenekkel vagy elfoglalva komolyan....

Nekem is volt olyan munkatársam akinek nem tetszett a viselkedése még sem tettem fel ilyen kérdéseket,elfogadtam olyannak amilyen aztán kész!Nem értem ezen hogy lehet ennyit rágódni....Na mindegy!Te is érdekes ember lehetsz!:D

2011. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes és intelligens a srác,akkor pedig lehet nem jól kezdeményezed a beszélgetést,mert a "hogy telt a hétvége"kérdésed szerintem nem nyerő neki,mert erre nem lehet alapozni egy beszélgetést egy zárkózott embernél.Próbálj vele valami komoly témáról beszélgetni,mert lehet ha azt fogja érezni,hogy komolyan érdekel téged amit mond,vagyis a véleménye a dolgokról,akkor megnyílik majd neked.De amíg csak ez lesz,hogy felszínesen akarsz vele csevegni,addig nem fog megnyílni,mert ez nem az ő asztala.
2011. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!