Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távolságtartó emberekkel...

Távolságtartó emberekkel hogyan kell épkézláb emberi kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Van egy férfi a munkahelyemen, akivel fél éve nem sikerült két szót váltanom szakmai kérdéseket leszámítva. Elég közvetlen és nyitott vagyok, mindenki mással már összebarátkoztam, de körülötte mintha fal lenne. Próbáltam már közeledni, kérdezgettem a hobbijával kapcsolatban, egy mondatban udvariasan válaszol, aztán már ott sincs. Mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni? Vagy fogadjam el a helyzetet, ahogy van?
2011. aug. 5. 18:32
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

20:02

Téged egyáltalán nem érdekelne, hogy kivel vagy bezárva egész napra egy irodába? Nem akarnád tudni, hogy az egész nap melletted lévő ember kicsoda, micsoda, mit gondol a világról? Lényegtelen számodra, hogy kellemes társaságban telik a munkanap, vagy csak csendben teszitek a dolgotokat egymás mellett?

2011. aug. 5. 20:06
 32/39 A kérdező kommentje:
Oké, elfogadom, hogy ő zárkózott, távolságtartó, nem vagyunk egyformák, de azt sem hiszem, hogy az én késztetésem a kommunikációra olyan egészségtelen lenne, mint ahogyan azt itt páran próbálják bemagyarázni nekem.
2011. aug. 5. 20:13
 33/39 anonim ***** válasza:
85%
Nem egészségtelen,dehogyis.Csak van olyan típus,aki nem bírja az értelmetlen csevegéseket,hanem beszélgetni szeretne.Akkor meg mutasd meg neki,hogy veled nem csak csevegni lehet.
2011. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek különbözök ezt tiszteletben kell tartani ne erőltesd.
2011. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Engem is halálra idegesítene egy nő, vagy egy férfi - mert olyan munkatársam is volt -, aki nem képes tiszteletben a határaimat. Egyébként a főnököd, ha jó főnök lenne, tudná, hogy egy szobában dolgozni két, merőben, mondhatnám szögesen eltérő személyiségű embernek meglehetősen nehéz.


Megértem a te gondjaidat is, mert egy locsogós, csacsogós emberke, aki "közvetlen", nagyon fel tud hergelődni azon, ha valahol azt tapasztalja, hogy a másik körül fal van, szeretei a csöndet, magam körül a levegőt, a teret, a fényt. Szó szerint és átvitt értelemben is. Az ilyen ember nagyon megterhelőnek érzi, hogy muszájból beszélgetni kell bárkivel is.


Soha nem gondoltál arra, hogy a munkatársad fél az emberektől, beleértve téged is? Hogy számára rendkívül megterhelő volna locsogni bármiről is, mert egyszerűen nem olyan ember? Lehet, hogy szeretne veled beszélgetni, de nem mer. Azt se tudja, hogyan kezdjen hozzá.


Próbálj hozzá finoman közeledni, de ha nem megy, akkor fogadd el úgy, ahogyan van. Ha neked nehéz csöndben maradni, a munkádra koncentrálni, ha félsz a fejedben megjelenő gondolatoktól és mindenáron hallani akarod a hangodat, akkor kérd meg a főnöködet, hogy az első adandó alkalommal tegyen át magadhoz hasonlóak közé.


Addig peidg nagyon jó ötlet a kisrádió fülessel, vagy hasonló - amit a főnök engedélyez.

2011. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Nem a csenddel van bajom, sőt a zajt kimondottan utálom, a köztünk lévő érezhető távolság zavar. Nem vagyok locsogós, csak kíváncsi vagyok az emberekre, és könnyen feloldódom a társaságukban. Az emberi kapcsolat hiányzik, nem az, hogy folyamatosan nyomhassuk a dumát.

Máshová nemigen tudnak tenni, mert az egész irodai részleg három kicsi irodából áll, egyben mi vagyunk, egyben a már említett két kolléganő (ott nem férne el harmadik íróasztal), a harmadikban meg az ügyvezető. Amúgy meg harmonikusan tudunk együtt dolgozni, szóval ilyen szinten nincs gond, csak hát szimpatikus pasi, és idegesít, hogy fél év alatt annyit sem sikerült kideríteni róla, hogy például van-e barátnője.

2011. aug. 6. 22:03
 37/39 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg te vagy a normális és neki kéne kicsit lejjebb adnia abból a falból,utálom a közömbös embereket,de egyre nagyobb divat lesz elszigetelődni egymástól és ez BAJ!!!Csak sajna kevesen veszik észre,hogy milyen fontos a kommunikáció és az,hogy jó légkörben szeretnél dolgozni,abszolút érthető!
2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező: Ugyanilyen vagyok én sem szeretek a munkahelyemen csevegni és a semmi dolgokról beszélgetni. Azért járok oda, hogy dolgozzak illetve pénzt keressek nem cseverészni. Nem mindenki annyira közvetlen mint te ezt fogadd el. Pl azt amit mondtál, hogy te " az előtted álló emberrel is elcsevegsz a postai sorban" ez nekem annyira erőltetett és hányinger viselkedés amennyire csak lehet. Nyílván amikor postára megyek befizetni egy csekket és még várni is kell nem azzal akarom eltölteni a várakozást, hogy egy vadidegen emberrel cseverésszek mert nem érdekel a mondanivalója. Nem is értem miért kell egymásra erőltetniük magukat az embereknek.
2015. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Olyan hidegek mint az Antarktisz. 8 óra olyan mellettük mint 8 nap. A munka egy szükséges rossz, de mégiscsak jobb, ha jó légtérben történik.
2016. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!