Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így fair? Így helyesen...

Ez így fair? Így helyesen csinálnám a barátommal?

Figyelt kérdés

Egy hónapja odaköltöztem a barátomhoz (neki van lakása) és dolgozik, én diákmunkán élek. Főiskolás vagyok.

Én végzem az összes munkát az otthonában, ő semmit.Nagyon trehány, lusta. Ezt sajnos szomorúan vettem észre:((

Csak annyi amit ő is csinál, hogy autóval közösen megyünk vásárolni (vegyesen fizetjük).


Most kitalálta hogy szálljak be a számla felébe. De én nem akarok a számlába befizetni, mert nem maradna semmi pénzem, és ezt mondtam is neki.


Nem tudom, hogy mi legyen. Ő eddig is fizette a számlákat (én nem pazarlok) de ha azt vesszük van egy ingyen bejárónője. Szerintetek így fair ha ezt mondom neki?

21/L


2010. jún. 29. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
78%

"egy palimadár nő kell aki élete végéig pelenkázza.

Nem tudtam vele megbeszélni. Nem én vagyok a hibás. Ő nem képes a kompromisszumra. Annyira önző"


Mért lettél palimadár nem kell a férfi rászoktani arra hogy a nő mindent megcsinál, azért csináltad mert egy jó ürügy hogy a nakán élsz anyagilag amig nincs saját kereseted ne költöz össze olyannal aki eltart mert csak te fogsz szívni.

2010. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
42%

most nem azért de sajnáod a pénzt a számlákba beleadni,mert kevés,akkor szerinted az abérletet miből fogod kifizetni??ott szoba+rezsit fizetsz! -.-'

és rabszoga...pfff...te tuti nagyon szőke vagy + még valami atom pi.csa lány!

2010. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
37%

ja és te nem pazarolsz,ez alatt mit értessz?

az h te nem tusolsz,ő viszont igen,és ez pazarlás?vagy mi?mert gondoom ő sem hagyja folyni a vizet,ha nem kell.v nem hagyja nyitva a hűtő ajtót!

2010. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon jól tetted, hogy elköltöztél tőle!így cselekedtem volna én is.

Az írásaidból úgy látom, hogy eza pasi nemigen fog megváltozni,később,ha újra odaköltözöl hozzá és mondjuk már főállásban fogsz dolgozni, ugyanúgy rádmarad az összes háztartási meló,És igen!A férfinek is be kell segítenie a házimunkában mert Nemcsak a nő dolga!

Az olyan pasit, aki elvárja,hogy kinyaljam a seg gét

egy dobnám is.Szóval szerintem később sem lesz harmonikus kapcsolatotok emiatt.Inkább keress egy olyat, aki jobban passzol hozzád.Az meg hogy isteni az ágyban, az baromira kevés hosszútávon.

26 L

2010. júl. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Végig olvastam minden választ és kommentet és el kell mondanom, az a helyes lépés, amit meg is léptél.

A költözés.

Az sem jó neki, hogy nem fizetsz semmit a rezsibe (viszont a lakását rendben tartod, ami nem egyszerű egy trehány pasinál), de az sem jó, hogy elköltözöl, mert akkor kupi lesz nála?!?!

Nem azért aggódott, hogy mi lesz így kettőtökkel? Hanem a lakása miatt? Ez egyértelművé teszi az egészet, nem?

Ahogy olvasgattam, sokan nem értették meg, miért fizeted inkább az albérletet. Én értelek.

Most őszintén, így is éppen elég dolgod volt nála, de mi lett volna, ha esetleg főállásban dolgozol és gyermeket is vállaltok, mert hát ugye szeretitek egymást stb...Idővel megtörtént volna, és ahogy ez kiderült, ő nem fog változni. Akkor is mindent neked kellett volna csinálnod.

Az nem mentség, hogy elfárad a munkában, mert mondhatta volna azt is, hogy jól van szívem, minden hétvégén én porszívózom, és leviszem a szemetet. Nálunk legalábbis így működik.

Az én férjem nem irodai munkát végez, reggel elmegy és este jön haza, elfárad, de segít amiben csak bír.

Még fiatal vagy ahhoz, hogy más cselédje légy, élvezd az életed, és ha úgy érzitek, hogy menni fog, megpróbálhatjátok újra az együtt élést, de hogy őszinte legyek, én nem ajánlom.

Ne haragudj, hogy ilyen hosszúra sikeredett. :)

Remélem tudtam segíteni.


30/N

2010. júl. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

Tanulságos volt elolvasni a kérdésedet és az összes hozzászólást is.


Lenne pár kérdésem:


Mielőtt odaköltöztél a párodhoz, megbeszéltétek az együttélés feltételeit, költségeit és hogy külön, vagy közös kasszán lesztek-e?


Mennyire ismertétek a hozzáköltözésed előtt egymás szokásait, életstílusát és ha igen, mennyire passzoltok ezen a téren egymáshoz?


Amikor még nem laktál nála, akkor hogyan élt a barátod, milyen volt az otthona? (Ki takarított, ki főzött, ki mosott, stb?)


Az együttélésről, női-férfi szerepekről egy párkapcsolatban mi a véleményetek, a jövőbeni elképzeléseitek mennyire hasonlít? Szoktatok erről beszélgetni?


Az a meglátásom, ha Ti valóban szeretnétek, de főleg tisztelnétek egymást, akkor teljesen másképp viszonyulnátok egymáshoz. Az is lehet, hogy még nem vagytok elég érettek az együttéléshez, de lehet, sose csiszolódnátok össze, mert totál eltér az életfelfogásotok a férfi-női szerepekről.


Az nem elégséges egy jól működő, harmonikus párkapcsolathoz, ha vonzódtok egymáshoz és szexuálisan stimmeltek, de tény, hogy ez is szükséges...

2010. júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
35%

Fogalomzavarban vagyok. Az "ingyen bejárónő" szerintem azt jelenti, hogy bejön, megcsinálja a házimunkát, aztán kimegy. Mindezért nem kap pénzt, se mást. Se lakhatást, se szeretetet, se jó szexet, se kaját.

Tehát ha nem vagy ingyen bejárónő, akkor ne mondd azt!

2010. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el az összes választ, de nagyjából átlátom mi a helyzet. Én fősulira járok, a párom dolgozik. Nincs saját lakása egyikünknek sem, albérletben vagyunk, fél éve költöztem ide hozzá. Nekem nincs keresetem, neki ellenben van, nem is kevés. És egy fillért nem adok bele se a lakbérbe, se a rezsibe!! Még ő is azt mondta, hogy költözzek ide, mert így jóval kevesebb kiadása lesz egy hónapban, mert a rezsiben egy forinttal nem lett több a kiadás, de a benzinpénzt megspórolta, amivel átjárkált hozzám. És mivel 10 perc kocsiútra vagyunk a szüleimtől, ezért sokszor jött át meg sokszor vitt haza. És ő is elvárja, hogy takarítsak meg mosogassak, de azért nem törik le a keze, ha segít egy kicsit! Porszívózni általában ő szokott, addig én felmosok a konyhában, vagy letörölgetek, vagy kitakarítom a fürdőt. És neki esze ágában sincs azért engem kidobni, mert nem fizetek semmit a rezsibe. Villanyt ugyanúgy kapcsol az ember egyedül is ha kell, internet, tv fix áron van, gáz szintén, mert ugye a fűtés egy emberre ugyanannyi mint 2-re, mert ha ő dolgozik, én iskolába vagyok, nyáron meg nem kell fűteni. A víz meg, hát istenem, az az 1-2 ezer Ft, amivel több megy el vízre...aki szereti a másikat, és tudja, hogy nincs keresete, ennyit igazán nem sajnálhat tőle! Szóval Kérdező, szerintem nagyon jól tetted, hogy elköltöztél tőle, én még szakítanék is ilyen pasival, mert sajnos hosszabb távra nem lehet ilyennel tervezni. Az én párom is sokszor felbosszant azzal, hogy megkajál és a paprikacsumát, a kiürült sajtkrémes dobozt otthagyja az asztalon, de ilyenkor szólok neki, hogy tessék idejönni, és egy lépéssel meg egy kézmozdulattal a kukába kidobni. És olyankor ő szépen odamegy, és megérti amit mondok, mert nem hülye. Úgy látszik a te párod nem hajlandó megérteni, hogy a nők nem cselédnek vannak tartva. Sajnálom, hogy így alakult neked, kívánom, hogy minden rendbe jöjjön, akár ezzel a sráccal, akár mással!

20/L

2010. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a kérdezőnél az elvekről van szó. Vall bizonyos nézetet, ehhez ragaszkodik, és ezért döntött úgy, hogy albérletbe megy.
2010. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
47%
Ezért van ennyi elkényelmesedett férfi, mert a birka nők többsége úgy gondolja, hogy kötelességük őt kiszolgálni. Mert a férfi dolgozik. Ez pontosan addig volt így, míg a nőknek nem volt más dolga a háztartáson kívül, és nem kellett tanulniuk és dolgozniuk. Gondolom amikor a kérdező odaköltözött, nem úgy beszélték meg hogy fizet. Utólag felhozni meg nem fair... Én is simán elköltöznék ezek után.
2010. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!